Rehberlik

Yakın Okuma Testi İçin Temel İpuçları.

Bazı öğrenciler için bu bir kabustur – çalışamayacağınız test!

Fakat sadece bir okuma testi için çalışamıyor olmanız, hazırlanamayacağınız anlamına gelmez.

SAT okuma testi veya benzeri olsun, performansınızı arttırmak için bu kolay talimatları izleyin.

1). Uygulama – Geçmiş makalelere bakın. Biçime alışın. Kendine zaman ayır. Deneyimi sizin için normal bir deneyim haline getirin.

2). Zaman bir faktördür – Zamanınızı doğru yönetin. 60 dakika içinde X sorunuz varsa, soru başına ortalama süreyi hesaplayın. Okumak için başlangıçta birkaç dakika bekleyin. Sonunda, çalışmanızı okumak için birkaç dakika bekleyin.

3). Güvende Olun – Tutumunuz bir testin sonucunu değiştirebilir. Olumlu git. Yapabileceklerine inan.

4). Yaygın olarak okuyun – Pasajlar herhangi bir şey olabilir. Basılı tutmak için kendinizi gösterin: gazeteler, dergiler, ticaret dergileri, Gotik kurgu, ölüm ilanları … her neyse. O zaman konu tarafından alarm almayacaksınız. (Testten bir hafta önce buna başlamamanın en iyisi.)

5). Hüner Sorusuna Dikkat Edin – Bu bir anlama testidir. Bazı sorular kafa karıştırıcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Birden fazla doğru cevap var gibi görünebilir. Sadece bir tane var.

6). Bir Cevap Doğru – Çoktan seçmeli, bu diğer cevapların yanlış olduğu anlamına gelir. Yanlış cevapları ortadan kaldırmak için mantık kullanın. Ne kaldıysanız doğru olmalı. Sherlock Holmes için çalıştı. Senin için işe yarayabilir.

7). Soruyu Sonra Pasajı Okuyun – Bazı insanlar için bu en iyisidir. Ne aradığını biliyorsun.

8). Pasajı oku ve sonra soruları oku – diğerleri için bu daha iyi sonuç verir. Her şeyi emerek, bir şeyi kaçırmanız daha az olasıdır.

9). Soruyu Okuyun… Duraklat – Soruyu okuduktan sonra düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Seçimlere bakmadan önce cevabı kafanızda bulabilirsiniz. O zaman, zaten bildiklerinizi onaylayın.

10). Hepimiz Hata Yapıyoruz – Pratik Yapalım. Hata yapmak. O zaman hatalarından ders al. Nasıl başarısız oldun? Bilgi eksikliği miydi? Bir süreç miydi? Hatanı ele al. Tekrar yapma ihtimalin var mı?

11). Her Zaman Küçük Yazdırmayı Okuyun – Sayfada yazı varsa, bir nedeni var.

12). Endişelenme – Endişelenmeye harcanan zaman, daha faydalı bir şeyler yapmak için harcanabilecek zamandır.

13). İşe Alın – Bu gibi yazılarda kısa yollara bakmayın. Kısa yol yok.

Yani, işte orada. Bu noktaları takip edin ve büyük güne hazır hissetmenizi garantileyin.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: