Genel

WhatsApp’ta telefon numaranızı nasıl gizleyebilirsiniz?

ÖNE ÇIKANLAR

  • WhatsApp, hizmeti başlatmak için telefon numaranızı gerektirir.
  • Ne yazık ki, WhatsApp’ta telefon numaranızı gizlemenin bir yolu yoktur.
  • Ancak bu, mevcut numaranızı kişilerinizden gizleyemeyeceğiniz anlamına gelmez.

WhatsApp’a kaydolurken telefon numarası beslemek zorunlu bir işlemdir, ancak herkes – özellikle gizlilik sevenler – bu fikirden pek hoşlanmayabilir. WhatsApp, hizmeti başlatmak için telefon numaranızı gerektirir ve bu iletişim numarası, kişi listemize eklenen herkes tarafından görülebilir.

Ne yazık ki, WhatsApp’ta telefon numaranızı gizlemenin bir yolu yoktur. Uygulama, hizmete giriş yapmanıza izin vermek için geçerli telefon numaranızı gerektirir. Ancak bu, mevcut numaranızı kişilerinizden gizleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. WhatsApp’ta mevcut telefon numaranızı gizlemek için kullanabileceğiniz bir numara var.

Mevcut telefon numaranızı gizlemek için sahip olmanız gereken ilk şey alternatif bir telefon numarasıdır. WhatsApp ayrıca, WhatsApp’ta değiştirdiyseniz, tüm kişilerinizi yeni telefon numaranız hakkında bilgilendirebileceğiniz bir özelliğe sahiptir, ancak bu özellik, telefon numaranızı herkesin bilmesini istiyorsanız yararlıdır. Burada bahsettiğimiz numara, telefon numaranızı kişilerinizden gizlemenize yardımcı olur.

Mevcut telefon numaranızı kişilerinize göstermeden WhatsApp’ı kullanmak için şu adımları izleyin:

— Herkesle paylaşmak istemediğiniz yeni bir telefon numarası alın.

— Eski SIM’i telefonunuzdan çıkarın ve SMS alabilen başka bir telefona yerleştirin.

— Şimdi yeni SIM’inizi cihaza takın.

— WhatsApp’ı yeniden yükleyin ve kayıt işlemini başlatın.

— Uygulama sizden geçerli bir telefon numarası girmenizi isteyecektir. Numaranızı beslemek yerine eskisini girin.

— WhatsApp eski SIM kartınıza bir OTP gönderir. Doğrulamak için bu OTP’yi kullanın ve artık WhatsApp’ı eski telefon numaranızla kullanabilirsiniz. Bu şekilde yeni telefon numaranız tüm kişilerinizden gizlenecektir.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: