Genel

WhatsApp’ın kaç çeşidi vardır?

Android ve iOS için kullanılabilen WhatsApp, şimdiden dünya çapında milyarlarca insan tarafından indirildi. Geleneksel versiyonun yanı sıra, üç resmi versiyon daha var. Bu yazıda WhatsApp for Business, WhatsApp Web ve WhatsApp modlarına bakacağız.

WhatsApp Beta nedir?

Beta modundaki her program gibi, WhatsApp Beta da orijinal uygulamanın deneme sürümüdür. Genel olarak, beta sürümlerinin genel halka açık olması amaçlanmamıştır, ancak bu moddaki geliştiricilerin amacı, yeni özelliklerin binlerce kişi tarafından test edilmesine ve değerlendirilmesine izin vermek, böylece kusurları bulup hızlı bir şekilde düzeltebilmektir. .

Birkaç ay içinde milyarlarca kişiye sunulacak olan yeni özellikleri ilk elden test etme fırsatı o kadar cazip ki, WhatsApp artık Beta sürümü için kullanıcı kabul etmiyor. Yapabileceğiniz tek şey, yeni işlerin açılışını izlemek için Beta Maniac gibi bir yazılım kullanmaktır.

WhatsApp İş Nedir?

Bu teknoloji hayranları için Beta ise, WhatsApp Business , WhatsApp’ı müşterilerle etkileşim kurmak için bir çalışma aracı olarak kullanan kullanıcılar için doğru seçenektir. Business, uygulamanın geleneksel sürümünün tüm özelliklerine ve özellikle işletme sahibi olanlara yönelik ek özelliklere sahiptir.

Uygulama , şirketinizin adres, iletişim e-postası ve hatta küçük bir katalog ve yanıtlama sistemi gibi ayrıntılı bilgilerini görüntülemenin mümkün olacağı bir iş profili oluşturmanıza olanak tanır . Bu hesap bir sabit hatlı telefona kaydedilebilir ve kullanıcı, potansiyel müşterileri uzun süre cevapsız bırakmamak için otomatik karşılama ve devamsızlık mesajlarını yapılandırabilir .

WhatsApp Web nedir?

WhatsApp Web bir uygulama değil, anlık mesajlaşma uygulamasının masaüstü sürümüdür. Bir yazılımın indirilmesi gerekmeden önce, bugün Web, mesajlarınızın Chrome veya Mac için doğrudan masaüstünüzde senkronize edilmesini sağlamak için cep telefonunuz tarafından sağlanan bir QR kodunu okumanız gereken çevrimiçi bir hizmettir . Araç, mesajları kontrol etmek ve cevaplamak için cep telefonunu elinize almanıza gerek kalmadan, özellikle çalışma süresi için kullanışlıdır.

Başlangıçta, WhatsApp Web oldukça basitti, metin mesajlarını okumak ve göndermek temelde mümkündü. Ancak şimdi, bu sürüm neredeyse akıllı telefon uygulaması kadar eksiksiz. Ses (mikrofonunuz varsa), resim ve belgeleri farklı formatlarda gönderebilirsiniz. Yakında sesli ve görüntülü arama işlevi entegre edilecektir.

whatsapp-on-phone

WhatsApp modları var mı?

Yukarıdaki üç sürüm, yalnızca resmi WhatsApp sürümleridir. Ancak, kesinlikle internette mevcut olan birçok kişiyi tanıyorsunuz. Bunların arasında GBWhatsApp, WhatsApp Plus, YoWhatsApp ve WhatsApp Aero gibi çok popüler olanlardan bahsedebiliriz . Aşağıda, bu modlardan birini kullanmanın avantajlarını ve dezavantajlarını okuyabilirsiniz.

WhatsApp modlarının avantajları

Mod terimi, modifikasyonlardan gelir. Dolayısıyla bu programlar, WhatsApp’ı yani aynı kaynak kodunu bazı değişiklikler ve ek özelliklerle sunan uygulamalardan başka bir şey değildir. Bu, bu uygulamaların en büyük avantajıdır.

Her birinin kendine has özellikleri vardır, ancak genel olarak arayüzün tam olarak özelleştirilmesine ve herhangi bir boyutta belge gönderme ve uygulamada birden fazla hesabın kayıtlı olması gibi bazı yararlı özelliklere izin verir.

Mod kullanmanın riskleri nelerdir?

Riskler küçük değil. Herhangi bir APK uygulaması gibi, Play Store ve App Store gibi resmi mağazalarda olmadığında, WhatsApp modları yalnızca bilinmeyen kaynaklardan indirmeye izin verirseniz ve sisteminize erişim sağlarsanız indirilebilir. Bu şekilde, resmi mağazalardaki gibi kötü amaçlı yazılımların güvenlik kontrolüne sahip olmayacak ve telefonunuza veya masaüstünüze bulaşma olasılığı yaratmayacaktır.

Orijinal WhatsApp’tan farklı olarak, bu uygulamalar konuşmalarınızın şifrelenmesini garanti etmez. Bu nedenle, sunucularda saklanarak gizliliğinizi ihlal etme riski vardır. Son olarak, WhatsApp bu sürümleri tanımıyor ve bir mod kullandığınız için platformdan yasaklanma ihtimaliniz var.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: