Whatsapp

WhatsAppın Gizli Olan Birkaç Harika ve İlginç Özelliği

WhatsApp şu anda birincil mesajlaşma uygulamasıdır ve Cep telefonumuzda WhatsApp’ı kullandığımız her etkinlik için . En popüler olduğu zamandan beri WhatsApp her zaman yeni ve daha fazla özellik sunuyor ve biz de her gün daha fazla özellik arıyoruz. Bugün WhatsApp’ta zaten bulunan, ancak neredeyse gizli olan ve herkes bunu bilmediği birkaç özelliği açıklayacağım. Öyleyse görelim.

1. Kolay Cevap Seçeneği

Şu anda WhatsApp sohbetimizde belirli bir sohbete cevap verme özelliğine sahip, bu özelliği çoğunlukla karışıklığı önlemek için belirli bir mesaja cevap vermek için, çoğunlukla grup sohbetinde ve hepsinde kullanıyoruz. Bunun için yaptığımız şey, belirli sohbete uzun basmak ve şimdi seçilecek, ardından üstteki cevapla düğmesine tıklayıp bunun için cevap mesajını yazacağız. Bu şey çok daha basit bir şekilde elde edilebilir.

Cevaplamanız gereken mesaja uzun basın ve seçildikten sonra aşağıdaki mesaj kutusuna yazmanız yeterlidir, o mesaj için cevaplama seçeneğini otomatik olarak etkinleştirecektir.

2. Kamera Değiştirmek için Çift Sekme

WhatsApp’ta selfie çekmek ve başka herhangi bir resmi başkalarına göndermek için çekmek için kamera seçeneğini kullanıyoruz . Bunun için hem ön hem de arka kamera kullanıyoruz. Kamerayı değiştirmek için, kamerayı değiştirmek için ekrandaki takas simgesini kullanıyoruz. Bu özellik sadece çift tıklama ile yapılabilir. Şu anda ön kamera modundaysanız, ekrana iki kez hafifçe dokunun, arka kameraya geçecektir ve arka kameradayken ön kameraya geçmek için iki kez dokunmanız yeterlidir.

3. Durum Görüntüsünde Metin Yazı Tipi Stilini Değiştirin

WhatsApp’ta düz metin durumu ekleme özelliğimiz var ve ayrıca renk ve yazı tipi stilini de değiştirebiliyoruz. Ancak bir durum resmi ekliyorsanız ve o resim üzerine bir şeyler yazmanız gerekiyorsa, yapabilirsiniz. Metnin rengini değiştirmeniz gerekiyorsa, bunu da yapabilirsiniz. Peki ya yazı tipi stili? Değiştirmek için bir seçenek yok. Bunu yaparak elde edilebilir.

Durum görüntüsünde, sadece istediğiniz herhangi bir metni yazın ve bundan sonra, yandaki renk çubuğuna tıklayın, rengi değiştirmek için parmağınızı çubukta yukarı ve aşağı hareket ettirebilirsiniz, bu sırada hareket ederken parmağınızı ekrana hareket ettirin ekrandan almadan ve yazı tipi stilinin değiştiğini görebilirsiniz, stilinizi seçmek için ekrandan almadan sola ve sağa hareket edin. Yazı tipi stilinizi bulduktan sonra parmağınızı ekrandan çekin.

Durum Mesajındaki Linkler

WhatsApp metin durumu ayrıca, bağlantının vurgulanacağı ve tıklanabilir olacağı metin dışında bir bağlantı ekleme seçeneğine de sahip olacaktır. Metin durumuna normal metin gibi bir bağlantı eklemeniz yeterlidir, örneğin: http://mobilprogramlarr.com, daha sonra bağlantı tıklanabilir biçimde mevcut olacak ve vurgulanacaktır.

durum mesajı mini'de whatsapp bağlantısı

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: