Whatsapp

WhatsApp’ın Fotoğraf İndirmesini Nasıl Durdurursunuz?

Çin, Popüler Anlık Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp'ı Yasakladı

WhatsApp kullanıyorsunuz ve telefonunuza fotoğraf indirmeyi nasıl durduracağınızı mı düşünüyorsunuz ? İşte cevaplarımız var.

Şüphesiz, WhatsApp dünyanın her yerindeki kullanıcıların çoğunluğu tarafından kullanılan birincil iletişim platformudur. WhatsApp’ı tüm kişisel ve resmi iletişimler için kullanmaya başladığımızdan beri, kullanıcıların ana sorunu bellek yönetimidir.

Mesaj almak telefonunuzun hafızasını tüketmez ancak fotoğraf , video, sesli mesaj, belge vb. indirmek dahili hafızanızı tüketir.

Varsayılan olarak, çoğu kullanıcı otomatik indirme seçeneğini belirler ve bu nedenle tüm fotoğraflar, videolar ve diğer belgeler alındığında otomatik olarak cihaza indirilir. Ve gerçek şu ki, onları görüyoruz ve bir ‘Hafıza yetersiz’ mesajı çıkana kadar ayrı bırakıyoruz.

WhatsApp’ta resimlerin, videoların vb. otomatik olarak indirilmesini nasıl durduracağımızı ve telefon hafızasını nasıl kaydedeceğimizi burada açıklıyoruz.

WhatsApp’ın Fotoğraf ve Video İndirmesini Nasıl Durdurursunuz?

Adım 1 : WhatsApp’ı açın ve menüye tıklayın (üstte 3 nokta).

Adım 2 : Menü listesinden ayarlara tıklayın.

3. Adım : Ayarlar sayfasından ‘Depolama ve veri’ seçeneğine tıklayın

whatsapp-ayarları

Adım 4 : Depolama ve veri sayfasında aşağıdaki gibi bir seçenek bulabilirsiniz.

  • Mobil veri kullanırken
  • Wi-Fi ile bağlandığında
  • Ortam otomatik indirme seçeneği altında dolaşımdayken.
whatsapp-veri

Adım 5 : Seçeneklere tıklayın ve her seçeneğin altında aşağıdaki gibi ek seçimler göreceksiniz.

  • Fotoğraflar
  • Ses
  • Videolar
  • Belgeler
whatsapp-medya

Her kategorinin altındaki tüm seçeneklerin işaretini kaldırabilirsiniz. Tamamlandığında, hiçbir resim, video, ses ve belge otomatik olarak indirilmez.

Bir görüntü, video, ses veya belge alındığında bunları manuel olarak indirmeniz gerekir. Bu şekilde, WhatsApp’ta istenmeyen fotoğraf veya videoların otomatik olarak indirilmesini önleyebilirsiniz .

Yalnızca ihtiyacınız olanı indirin ve böylece cep telefonunda yerden tasarruf edin.

Medya Otomatik İndirmeleri altında farklı seçenekler

Mobil veri kullanırken – Bu seçenekte herhangi bir öğeyi (resim, video, ses, belge) seçebilirsiniz. Ve siz mobil verideyken yalnızca seçilen öğeler otomatik olarak indirilecektir.

WiFi’ye bağlanıldığında – Bu seçenekte, WiFi’ye bağlıyken yalnızca seçili öğeler otomatik olarak indirilecektir.

Dolaşımdayken – Bu öğenin altındaki tüm seçeneklerin işaretini kaldırmanız her zaman önerilir. Burada, siz dolaşımdayken yalnızca seçili öğeler otomatik olarak indirilecektir. Dolaşımda veri kullanımı daha yüksek bir tarifeye mal olabileceğinden, her zaman otomatik indirmeyi devre dışı bırakmayı deneyin.

Bu sayede WhatsApp’ta resim ve videoların otomatik indirme seçeneklerini kısıtlayabilir ve dahili hafızayı kaydedebiliriz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: