Whatsapp

WhatsApp Uygulamasında Farklı Yazı Tipinde Mesaj Gönderme

whatsapp resmi

Mesajlar nasıl biçimlendirilir

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp’ta birçok kullanıcı; gönderdiği mesajları emojiler, çıkartmalar ve GIF’lerle hareketlendirmeye çalışıyor. Fakat platformda, farklı stillerde yazı yazmak için de pek çok teknik kullanılabiliyor. Bu teknikler, hala kullanıcıların çoğu tarafından bilinmiyor. İşte WhatsApp mesajlarında kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı yazı yazma teknikleri…

WHATSAPP İTALİK YAZMA STİLİ

Mesajınızı italik yapmak için, yazının önüne ve arkasına altçizgi ekleyin:

_yazı_

WHATSAPP KALIN YAZMA STİLİ

Mesajınızı kalın yapmak için, yazının önüne ve arkasına yıldız ekleyin:

*yazı*

WhatsApp kalın, eğik ve üstü çizik yazım güncellemesi

WHATSAPP ÜSTÜ ÇİZİLİ YAZMA STİLİ

Mesajınızı üstü çizili yapmak için, yazının önüne ve arkasına yaklaşık işareti (tilde) ekleyin:

~yazı~

WHATSAPP TEK ARALIKLI YAZMA STİLİ

Mesajınızı tek aralıklı yapmak için, yazının önüne ve arkasına üç tane ters tik işareti ekleyin:

“`yazı“`

Alternatif olarak:

Android’de, yazdığınız metni basılı tutarak > Daha { > ve kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı arasında seçim yapabilirsiniz.

iPhone’da, yazdığınız metni basılı tutun > * BIU * > ve kalın, italik ve üstü çizili arasında seçim yapabilirsiniz.

Whatsapp Renkli Yazı Nasıl Yazılır?

Whatsapp’ta renkli yazı yazmak için ise şimdilik herhangi bir kısa yol bulunmuyor. Bununla beraber Whatsapp için geliştirilen üçüncü parti font uygulamaları ile yazınızın rengini ve fontunu değiştirmeniz mümkün. Bu yazı renklendirme uygulamalarını internette bulabilirsiniz. Bununla beraber Whatsapp’ta “Hikayeler” bölümüne renkli olarak yazı yazabilirsiniz. Bu sayede hikayelerinizi renklendirebilirsiniz.

Not: Bu opsiyonu devre dışı bırakmak mümkün değildir.

Not: Android ve iPhone’da alternatif olarak kısayolları da kullanabilirsiniz.

  • Android: Metin alanına girdiğiniz metne dokunup basılı tutun, ardından Kalınİtalik ve Diğer seçeneklerinden birine dokunun. Üstü çizili veya Tek aralıklı’yı seçmek için Diğer’e dokunun.
  • iPhone: Metin alanına girdiğiniz metne dokunun > Seç’e veya Tümünü seç’e > B_I_U’ya dokunun. Ardından KalınİtalikÜstü çizili ve Tek aralıklı seçeneklerinden birine dokunun.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: