Whatsapp

WhatsApp Sohbetlerinizin Yazı Tipi Boyutunu Nasıl Değiştirirsiniz?

telefonda whatsapp

Cep telefonunda Yazı Tipi Boyutu bazen çoğu kullanıcı için bir sorundur. Bazı kullanıcılar içeriği küçük yazı tipi boyutlarında görüntülemeyi ve okumayı rahat bulurken, diğerleri için daha büyük veya daha büyük yazı tiplerini okumak daha kolaydır. Bazıları için yazı tipi boyutu hiçbir zaman sorun olmadı ve cep telefonundaki normal boyutla rahatlardı.

Android mobil, boyutu büyük, küçük veya normal olarak değiştirmenize olanak tanıyan yerleşik bir yazı tipi değiştirme seçeneğine sahiptir. Ancak bu seçenek yalnızca telefonun varsayılan alanlarında kullanılan yazı tiplerinin boyutunu değiştirir. Cep telefonuna yüklenen uygulamaların yazı tipi boyutunu değiştirmez.

WhatsApp’ınızdaki sohbetlerin yazı tipi boyutunu değiştirmek isterseniz , WhatsApp ayarlarından yapılabilir. Bunu yapmak için adımları izleyin.

Adım 1: WhatsApp’ınızın ana bölümünden menü seçeneğine (sağ üstte 3 nokta) tıklayın.

Adım 2: Ardından ‘Ayarlar’ menüsüne tıklayın.

Adım 3: Bir sonraki pencereden ‘Sohbetler’ seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Sohbet ayarları alanında ‘Yazı tipi boyutu: Orta’ adlı bir seçenek bulabilirsiniz.

Adım 5: Üzerine tıklayın, yazı tipi boyutu için Küçük, Orta, Büyük olmak üzere üç seçenek alacaksınız.

Adım 6: Sohbetleriniz için ayarlamak için tercih ettiğiniz boyuta tıklayın.

Varsayılan olarak, telefonun standart normal boyutu olan ‘Orta’ olarak ayarlanmıştır, ‘Küçük’ olarak ayarlarsanız, tüm sohbetler ve mesajlar küçük boyutta görüntülenecektir. Lütfen, küçük olarak ayarlarsanız, bazı kişilerin mesajları okumasının biraz zor olacağını unutmayın.

Boyutu ‘Büyük’ ​​olarak ayarlarsanız, mesajlar daha büyük boyutta ve okunması kolay olacaktır. Ancak bu, büyük yazı tipi boyutu nedeniyle daha fazla yer kapladığından ekranda görülebilecek mevcut mesajları azaltacaktır.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: