Genel

WhatsApp: Sohbetler kalıcı olarak nasıl gizlenir

Bazı WhatsApp sohbetlerinizi gizlemek istediğiniz ve bunları sohbet listenizin başında görmek istemediğiniz zamanlar vardır. Peki, bunu Whatsapp’ta kolayca yapabilirsiniz. Mesajlaşma uygulaması, sohbetleri gizlemenize olanak tanır ve özelliğin adı “Arşivlendi”dir. Farkında değilseniz, bir sohbeti gizlemek sohbeti silmez veya SD kartınıza yedeklemez. Sohbetler WhatsApp’ta gizli kalacak. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

WhatsApp ipucu: Sohbetleri geçici olarak nasıl gizleyebilirim?

Adım 1: Herhangi bir sohbete uzun basın ve WhatsApp bir Arşiv kutusu görüntüler () uygulamanın üst kısmında.

Adım 2: Sohbetinizi gizlemek için o kutuya dokunun.

Not: Arşivlenen bireysel veya grup sohbetleri, o bireysel veya grup sohbetinden yeni bir mesaj aldığınızda arşivlenmiş halde kalır. Sizden bahsedilmedikçe veya yanıtlanmadıkça, arşivlenmiş sohbetler için bildirim almayacaksınız.

WhatsApp: Android’de ‘gizli’ sohbetler nasıl geri alınır

Adım 1: Sohbetlerin sonuna ulaşana kadar aşağı kaydırın.

Adım 2: Arşivlenmiş bir bölüm bulacaksınız, bu yüzden üzerine tıklamanız yeterli. Burada tüm gizli sohbetleri göreceksiniz.

Adım 3: Gizli sohbetleri tekrar en üstte görmek istiyorsanız, bunun için herhangi bir sohbete uzun basmanız ve aynı Arşiv kutusuna tıklamanız yeterlidir ().WhatsApp sohbetlerini kalıcı olarak gizleyebilirsiniz. (Ekspres görüntü)

WhatsApp’ta sohbetler “kalıcı olarak” nasıl gizlenir?

Bunun için “Sohbetleri arşivlenmiş tut” özelliğini açmanız yeterlidir. Bu özelliği Ayarlar > Sohbetler > Arşivlenmiş Sohbetler > Sohbetleri Arşivlenmiş Tut bölümünde bulabilirsiniz. Etkinleştirdiğinizde, mesajlaşma uygulamasında gizlediğiniz her sohbet sonsuza kadar gizli kalır. Ancak sorun şu ki WhatsApp, bu özelliği etkinleştirdiğinizde tüm sohbetlerinizin üstüne Arşivlendi kutusunu ekler. Bu kutucuğu istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz ve bununla ilgili adımlar aşağıda yazılıdır.WhatsApp’ta gördüğünüz Arşivlendi kutusunu kaldırabilirsiniz. (Ekspres görüntü)

WhatsApp: Android’de Arşivlenmiş kutusu üstten nasıl kaldırılır

Adım 1: Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve şimdi ekranın üst kısmında bulunan Arşivlendi kutusuna dokunun. WhatsApp daha sonra arşivlenmiş tüm sohbetlerinizi açar.

Adım 2: Üç noktalı simgeye dokunun. “Arşivlendi” metninin sağındadır. “Arşiv ayarları” üzerine tekrar dokunun.

3. Adım: “Sohbetleri Arşivlenmiş Tut” seçeneğini devre dışı bırakın. Devre dışı bıraktıktan sonra, Arşivlendi kutusu ekranın üst kısmından kaybolacaktır.

Bu seçeneği devre dışı bırakırsanız, o birey veya grup sohbetinden yeni bir mesaj aldığınızda arşivlenen bireysel veya grup sohbetlerinin gizli kalmayacağını unutmayın. Her yeni mesaj aldığınızda ortaya çıkmalarını istemiyorsanız, “Sohbetleri Arşivlenmiş Tut” seçeneğini devre dışı bırakmamalısınız.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: