Genel

WhatsApp sesli ve görüntülü aramalarında veri kullanımını şu şekilde azaltabilirsiniz

ÖNE ÇIKANLAR

  • WhatsApp, bir sesli aramada dakikada yaklaşık 740 kb tüketir.
  • Seçeneğe erişmek için WhatsApp’ın en son sürümünü yükleyin.
  • Veri tüketimini azaltmak için fotoğrafların ve videoların otomatik olarak indirilmesini de durdurabilirsiniz.

WhatsApp, Facebook’a ait bir anlık mesajlaşma platformudur. Multimedya içerik paylaşımına, VoIP servisleri aracılığıyla sesli ve görüntülü arama yapılmasına yardımcı olan en popüler ve yaygın mesajlaşma platformlarından biridir. WhatsApp kullanıcıları, aileleri ve sevdikleriyle bağlantıda kalmak için günlük olarak çok sayıda arama yapar. Bununla birlikte, WhatsApp sesli ve görüntülü aramalarının biraz daha fazla veri tükettiği ve bu da akıllı telefonunuzun pilinin daha da bitmesine neden olduğu açıktır.

WhatsApp internet hızına dayanır ve bu nedenle sesli aramada dakikada yaklaşık 740 Kb tüketir. WhatsApp görüntülü görüşme yapılırken veri tüketimi daha da artar.

İlginç bir şekilde, kullanıcıların WhatsApp sesli ve görüntülü aramalarında veri kullanımını veya veri tüketimini azaltma seçeneği vardır. İşte WhatsApp sesli ve görüntülü aramalarınızda veri kullanımını azaltmak için izleyebileceğiniz basit adımlar.

WhatsApp sesli, görüntülü aramalarda veri tüketimini azaltma adımları

Adım 1: WhatsApp’ı açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.

Adım 2: Açılır menüden ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun.

Adım 3: Ardından, ‘Depolama ve Veri’ seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Şimdi, seçeneğin önündeki geçiş yerine dokunarak ‘Çağrılar için daha az veri kullan’ seçeneğini etkinleştirin

Dikkat edilmesi gereken nokta: İşlemi başlatmadan önce WhatsApp’ın en son sürümünü, yani Android için 2.2.1.12.21 sürümünü ve iOS için 2.21.130.15 sürümünü yüklediğinizden emin olmalısınız.

Fotoğraflardan ve videolardan veri tüketimini azaltın

İnternet hızı göz önüne alındığında, anlık mesajlaşma ve multimedya içerik paylaşım olanakları sağlayan WhatsApp, veriye aç bir uygulamadır. WhatsApp fotoğrafları ve videoları, yüklemek veya indirmek için çok daha fazla veri tüketir.

Ancak veri tüketimini azaltmak için medya otomatik indirme özelliğine her zaman erişebilirsiniz. WhatsApp’ınızdan fotoğraf ve videoların otomatik olarak indirilmesini durdurmak için WhatsApp ayarlarından kapatmanız yeterlidir.

WhatsApp’ınızın ‘Ayarlar’ına ve ardından ‘Depolama ve Veriler’e giderek medya otomatik indirme özelliğini kapatabilirsiniz. Son olarak, ‘mobil veri kullanırken’ seçeneğine dokunun, tüm kutuların işaretini kaldırın ve ardından ‘Tamam’a dokunun.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: