Genel

WhatsApp Okundu Bilgisi Göndermeyi Kapatma

Bilindiği üzere WhatsApp bir süre önce kullanıcıların gönderdiği mesajların karşı taraftan okunduğu bilgisini göstermeye başlamıştı. Hatta bunu temsil eden mavi tik ile alakalı sosyal medyada da çok malzeme dolaşmıştı. Ancak bu okundu bilgisinin gönderilmesinin birçok ilişkiyi zora soktuğu muhabbetleri de dolanır olmuştu. Bunun üzerine WhatsApp bu özelliği opsiyonel hale getirdi. Yani siz isterseniz kapatır, isterseniz açarsınız.

Eğer ki WhatsApp dan size bir mesaj geldiğinde ve siz bu mesajı okuduğunuzda size bu mesajı gönderen kişinin sizin mesajı okuyup okumadığınızı bilmesini istemiyorsanız aşağıdaki 4 adımı takip ederek özelliği kapatmanız yeterli. Haydi kolay gelsin ?

  • Öncelikle uygulamanın menüsünden Ayarlar ‘ı açın
Whatsapp_1
  • Gelen ayar ekranından Hesap ‘ı seçin
Whatsapp_2
  • Hesap ayarlarından Gizlilik seçeneğini açın
Whatsapp_3
  • Gelen ekranda Okundu Bilgisi yazan seçeneğin işaretini kaldırmanız yeterli. Bu ekrandaki diğer seçeneklerden Son Görülme zamanınızın, Profil Fotoğrafı ‘nızın ve Durum ‘unuzun kimlere görünür olacağını, ve engellenmiş bir kişi varsa bunların listesini de düzenleyebilirsiniz
Whatsapp_4

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: