Genel

WhatsApp, Masaüstü uygulamasına küresel ses oynatıcısı ekliyor. Sohbet değiştikten sonra bile sesli notlar çalmaya devam edecek.

WhatsApp, iOS’tan sonra, çok beğenilen sesli not çalma özelliğini masaüstü kullanıcılarına getiriyor. Bu özellik, masaüstü bilgisayarlar için yakın zamanda yapılan bir WhatsApp beta güncellemesinde tespit edildi.

ÖNE ÇIKANLAR

  • WhatsApp Desktop beta sürümü 2.2204.5, küresel ses oynatıcı desteğiyle birlikte gelir.
  • Ses oynatıcı, kullanıcıların farklı bir sohbete geçtikten sonra bile bir sohbetten sesli notları çalmasına izin verir.
  • Hatta kullanıcıların farklı bir sohbetteyken sesli notu duraklatmasına veya tamamen kapatmasına izin verecek.

WhatsApp, masaüstü kullanıcıları için çok önemli bir güncelleme getiriyor. Mesajlaşma uygulaması yakında PC’lerdeki WhatsApp kullanıcılarının başka bir sohbete geçtiklerinde bile sesli not çalmaya devam etmelerine izin verecek. Bu özellik genellikle “küresel sesli not oynatıcı” olarak kabul edilir ve son raporlara göre masaüstü bilgisayarlar için WhatsApp’ta zaten mevcuttur.

Geliştirme, özelliğin bir iOS beta güncellemesinde ilk kez fark edilmesinden haftalar sonra geldi. Meta’ya ait sohbet uygulamasına yeni ve kullanışlı bir işlev getiriyor. Kullanıcılar daha önce sohbet üzerinden paylaşılan sesli notun tamamını dinlemek için belirli bir sohbete bağlı kalmak zorundayken, yeni özellik artık kullanıcıların sesli not çalmayı kesintiye uğratmadan sohbetleri yarıda değiştirmesine izin verecek.

Bu, WhatsApp’ınızdaki diğer sohbetlere göz atarken ne kadar uzun olursa olsun bir sesli notu kolayca dinleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu özellik, uygulamayı sesli not göndermek veya almak için kullanan sayısız kullanıcı için anlaşılır bir şekilde kullanışlıdır.

Yakın tarihli bir raporda WABetaInfo, özelliğin masaüstü bilgisayarlar için WhatsApp’ın bir beta sürümünde de görüldüğünü paylaşıyor. Yayın, özelliğin WhatsApp Desktop beta sürümü 2.2204.5’te görüldüğünden bahseder, ancak bazı beta kullanıcıları 2.2204.1 beta güncellemesinde de alabilir.

Masaüstü bilgisayarlar için WhatsApp Beta’da küresel ses oynatıcı

Rapor ayrıca, özelliğin çalışırken bir ekran görüntüsünü de gösterir. Masaüstlerinde görüldüğü gibi, üzerinde iki sohbet bulunan bir WhatsApp penceresi görüntüler. Ekran görüntüsünde ilk sohbetten sesli not çalınırken, aktif mesajlaşma için ikinci bir sohbet penceresi açılır.

Sesli not, sohbet listesinin altına yerleştirilmiş bir çubuk biçimindeki yeni bir ses oynatıcısında devam eder. Ses çalar, kullanıcılar farklı bir sohbette etkin olsa bile, çalarken sesli notun ilerlemesini gösterecektir. Kullanıcılar ayrıca sesli notu duraklatma veya ses oynatıcı aracılığıyla tamamen kapatma seçeneğine de sahip olacaklar.

WABetaInfo, özelliğin en son WhatsApp Desktop beta sürümüyle bugün tüm beta test kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini söylüyor. Önümüzdeki haftalarda, global müzik çaların Android için WhatsApp beta sürümünde de görünmesini bekleyebiliriz. Olduğu gibi ve olduğu zaman, WhatsApp’ın desteklenen platformlarında kararlı sürümlerinde özelliğin kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: