Genel

WhatsApp hikayenizi belirli kişilerden nasıl gizleyebilirsiniz?

ÖNE ÇIKANLAR

  • Durum, 24 saat sonra kaybolan videolar, fotoğraflar veya metinler göndermenize izin veren Snapchat’in Hikayeler benzeri özelliğidir.
  • Tüm WhatsApp kişileriniz, WhatsApp Durumunuzu görüntüleyebilir.
  • Ancak hikayelerinizi belirli kişilerden gizlemenin bir yolu var.

WhatsApp Status, 2017’de piyasaya sürüldü. Snapchat Stories özelliğinin bir kopyası olmasına rağmen, Status, kullanıcı sayısında ciddi bir artış gördü ve WhatsApp kullanıcıları arasında giderek daha popüler hale geliyor. Son rakamlar, Durum özelliğinin bugün 450 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu özellik, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılardan iyi bir yanıt aldı ve muhtemelen Facebook’tan sonra fotoğraflarınızı ve metinlerinizi paylaşmanın en iyi yollarından biri.

Ancak bazılarımız bunu bir veya iki kez deneyimlemiş olabilir, ikinizin ortak arkadaşı olan diğer arkadaşınız kendi Durumunu görebilirken, kişilerinizden birinin Durumunu görmenin engellendiği o garip an. Kendisinin veya Durum görüntülemesinin engelini kaldırmanın bir yolu var ama bu makalede, sizin de Durumunuzu telefonunuzdaki belirli kişilerden nasıl gizleyebileceğinizi anlatacağız.

WhatsApp Durumu, 24 saat sonra kaybolan videolar, fotoğraflar veya metinler göndermenize izin veren Snapchat’in Hikayeler benzeri özelliğidir. Tüm WhatsApp kişileriniz, WhatsApp Durumunuzu görüntüleyebilir, ancak hikayelerinizi belirli kişilerden gizlemenin bir yolu vardır. Örneğin, tüm WhatsApp etkinliklerinize göz kulak olan meraklı bir patronunuz olduğunu varsayalım. Bu ipuçları ile WhatsApp Durumunuzu ondan gizleyebilirsiniz.

— WhatsApp’ı açın.

— Ayarlara git.

— Hesap üzerine dokunun.

— Gizlilik’e gidin.

— Şimdi Durum’u seçin.

— WhatsApp, durum güncellemelerinizi kimin yapabileceğini soracaktır.

— “Kişilerim”i seçerseniz, hikayeleriniz tüm WhatsApp kişileriniz tarafından görülebilir.

— “Şunun dışındaki kişilerim…” seçeneğine dokunmak sizi WhatsApp’ınızdaki tüm kişiler listesine götürecektir. Durumunuzu gizlemek istediğiniz adları seçin ve tamamlayın. Durum görüntülemeniz o kişi için hariç tutulacaktır.

— Ayrıca üçüncü bir seçenek daha var: “Yalnızca şununla paylaş.” Durumunuzu yalnızca belirli bir kişiye veya bir grup kişiye göndermek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: