Whatsapp

WhatsApp Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır ve Silinir?

Devre Dışı Bırak-Sil-WhatsApp-Hesabı

Bir veya daha fazla WhatsApp hesabı kullanıyorsanız ve herhangi bir noktada WhatsApp hesabını silmek istiyorsanız , WhatsApp hesabını düzgün bir şekilde devre dışı bırakma ve silme adımlarını veriyoruz. Birçok kullanıcı, WhatsApp hesabını kaldırmak için WhatsApp uygulamasını telefondan siler veya kaldırır.

WhatApp uygulamasını telefondan kaldırmak, WhatsApp hesabını tamamen kaldırmaz veya devre dışı bırakmaz. Bunun yerine, uygulamayı yalnızca cihazdan kaldıracaktır. Dezavantajı ise, hesabınız hala etkin olduğu için, kişilerinde numaranız olan diğer WhatsApp kullanıcılarının, WhatsApp kişilerinde sizi görmeye devam edebilmesidir. Ve bu nedenle, daha sonra mesajı görebileceğinizi düşünerek size WhatsApp numaranıza mesaj gönderebilirler.

WhatsApp Numarasını Sil veya Devre Dışı Bırak

WhatsApp numarasını düzgün bir şekilde silmek için uygulamayı telefonunuzdan kaldırmadan önce WhatsApp numarasını devre dışı bırakmalısınız. Bunu yaparak, diğer kullanıcılar WhatsApp kişisinde numaranızı bulamazlar ve böylece numaranızın WhatsApp’ta aktif olmadığını öğrenirler. Ayrıca, hesabı devre dışı bıraktığınızda, her WhatsApp Grubundan da otomatik olarak silinirsiniz .

WhatsApp Numarasını Silme Adımları

Bir WhatsApp numarasını düzgün bir şekilde silmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1 : iOS veya Android cihazınızda WhatsApp’ı açın.

Adım 2 : Menü simgesine tıklayın ve Ayarlar’a tıklayın .

Adım 3 : Ayarlar sayfasından Hesap’a tıklayın .

sil-whatsapp-1

Adım 4 : Hesap bölümünde son seçeneği Hesabımı sil olarak görebilirsiniz . Bunun üzerine tıklayın.

sil-whatsapp-2

Adım 5 : Bir sonraki pencerede WhatsApp hesabını tamamen silmek için bazı detayları vermeniz gerekiyor. Yani burada ülkeyi (WhatsApp numaranızın ait olduğu ülke) seçmeniz ve aynı WhatsApp numarasını girmeniz gerekiyor.

Bu adım doğrulama içindir ve WhatsApp son onayı ister.

sil-whatsapp-3

Adım 6 : Girdikten sonra HESABIMI SİL adlı kırmızı düğmeye tıklayın

Adım 7 : Şimdi başka bir ekran gelecek ve sizden hesabı silme nedeninizi soracaktır. Listeden herhangi bir neden seçebilirsiniz. Ekranın altındaki HESABIMI SİL’e tıklayın .

sil-whatsapp-4

Adım 8 : Son olarak, tüm verilerin kalıcı olarak silineceğini ve kurtarılamayacağını bildiren başka bir ekran açılacaktır. HESABIMI SİL düğmesine tıklayarak aynı şeyi onaylamanız gerekir .

sil-whatsapp-5

Adım 9 : Tamamlandı. Artık hesap devre dışı bırakıldı ve WhatsApp hesabı numaranızdan tamamen silindi.

Son olarak, WhatsApp’ı telefondan kaldırabilir veya aynısını başka bir numara ile kullanabilirsiniz.

WhatsApp hesabını devre dışı bırakmanın/silmenin önemi, diğer kullanıcıların WhatsApp’ta artık numaranızı bulamamasıdır. Yani WhatsApp hesabını silmeden telefondan WhatsApp’ı silerseniz, diğer WhatsApp kullanıcıları yine de kişinizi WhatsApp kişi listesinde görebilir ve size o numarayı hala WhatsApp’ınız için kullandığınızı düşünerek bir mesaj gönderebilirler.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: