Whatsapp

WhatsApp Grubundan Yönetici Olarak Kendimi Kapatma veya Kaldırma

WhatsApp announces updates to its Business API; adds more features for  medium, large businesses

En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp , hizmetlerini her geçen gün daha fazla özellik ve güvenlikle güncelliyor. Grup gizliliği ve güvenliği ile ilgili olarak, şirket son zamanlarda yöneticilere grubu yönetme konusunda daha fazla ayrıcalık vermek de dahil olmak üzere birçok değişiklik yaptı.

Kendinizi Bir Grubun Yöneticisinden Kaldırın

Artık bir yönetici, mesajların nasıl gönderildiğini kontrol edebileceği bir grubu kısıtlayabilir. Ayrıca grup üyelerinin ayrıcalıklarını kısıtlayabilir. Yeni üye ekleme ve bir üyeyi yönetici olarak atama eski özelliğinden farklı olarak, yönetici artık başka bir yöneticiyi görevden alabilir ve onu normal üyeye dönüştürebilir. Bu seçenek doğrudan Grup Ayarları seçeneğinde bulunurken bir yönetici, başka bir yöneticiyi gruptan çıkarmadan görevden alabilir.

Bu özellik mevcut olmasına rağmen uygulamada eksik olan bir büyük özellik daha var: Kendimizi bir gruptan yönetici olarak çıkaramıyoruz.

Konuyu detaylı olarak görelim. Bir gruba eklenirsek ve o grubun Yöneticisi olarak atanırsak yönetici rolünü silemeyiz. Mevcut tek seçenek gruptan çıkmak ve diğer yöneticiden üye olarak aynı gruba tekrar eklemesini istemektir. Veya başka bir yöneticiden sizi gruptan yönetici olarak çıkarmasını isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, bunu yapmak için başka bir yöneticinin yardımına ihtiyacınız var.

Ama şimdi, başka bir yöneticinin yardımı olmadan bile, kendimizi yönetici olarak kaldırabileceğimiz ve normal bir üye olarak aynı grubun parçası olabileceğimiz bir numaramız var.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bazı durumlarda yönetici olarak rolümüzü değiştirmemiz gerekiyor çünkü bazı durumlarda onayımız olmadan yönetici olarak atanıyoruz. Grubun herhangi bir yöneticisi sizi yönetici olarak atayabilir. Sizin onayınıza ihtiyacı yok. Ayrıca, mevcut bir yönetici gruptan ayrılırsa, yönetici rolü otomatik olarak rastgele bir üyeye atanır. Bu da duramayız. Tüm bu durumlarda, yönetici rolümüzü değiştirmemiz gerekiyor.

Şimdi asıl hileyi burada görelim.

Adım 1: Grup yöneticisiyseniz, grup sohbeti penceresinde sağ üst köşedeki 3 noktayı (ayarlar) tıklayın.

whatsapp grup yöneticisi 1 kaldır

Adım 2: Mevcut seçenekte Grup Bilgisi adlı bir seçenek görebilirsiniz . Bunun üzerine tıklayın.

whatsapp grup yöneticisi kaldırma 2

Adım 3: Bir sonraki ekran size katılımcılar, ayarlar seçeneği vb. gibi grup ayrıntılarını gösterecektir.

Adım 4: Bu sayfada, “Bağlantı yoluyla davet et” adlı bir seçenek görebilirsiniz . buna tıklayın

whatsapp grup yöneticisi kaldır 3

Adım 5: Şimdi, yeni ekranda, WhatsApp ile Gönder, Bağlantıyı Kopyala gibi seçeneklerle oluşturulmuş bir davet bağlantısı görebilirsiniz.

Adım 6: ‘Bağlantıyı Kopyala’ seçeneğine tıklayın, şimdi bağlantı kopyalandı.

whatsapp grup yöneticisi 4 kaldırma

Adım 7: Şimdi, lütfen kopyalanan bağlantıyı başka bir yerde, bir not defterinde veya mümkün olan herhangi bir yerde saklayın.

Adım 8: Şimdi Grup Bilgisi sayfasına geri dönün, en alta gidin, ‘Gruptan Çık’ adlı bir seçenek görebilirsiniz . Bunun üzerine tıklayın.

whatsapp grup yöneticisi kaldırma 5

Adım 9: Bir onay penceresi gelecek ve sizden çıkıp çıkmayacağınızı soracaktır. ‘Çıkış’ üzerine tıklayın .

whatsapp grup yöneticisi kaldırma 6

Adım 10: Artık gruptan çıkarıldınız. Son adım, daha önce kopyalanan davet bağlantısını alıp buna tıklamaktır ve şimdi sizden gruba katılıp katılmayacağınızı soracaktır. ‘Gruba Katıl’ üzerine tıklayın . Bitti, artık normal bir üye olarak aynı grubun parçasısınız.

whatsapp grup yöneticisi kaldırma 7

Bu şekilde, başka birinin yardımı olmadan bir gruptan yönetici olarak rolünüzü kaldırabilir ve normal bir üye olarak grubun bir parçası olabilirsiniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: