Genel

WhatsApp ekran kilidi özelliği nasıl etkinleştirilir

ÖNE ÇIKANLAR

  • WhatsApp, sohbet platformuna bir Dokunmatik Kimlik/Yüz Kimliği güvenlik özelliği ekledi.
  • Ancak özellik, şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları için kullanılabilir.
  • WhatsApp Face ID kimlik doğrulama özelliği geçen yıldan beri haberlerde yer alıyor.

WhatsApp güvenlik özelliğini geliştirdi ve artık kullanıcıların, telefonları kilitli ve uzun saatler boyunca gözetimsiz bırakıldığında bile özel sohbetleri hakkında fazla endişelenmelerine gerek yok.

Sohbet şirketi, sohbet platformunu daha güvenli hale getiren bir Touch ID/Face ID güvenlik özelliği ekledi. Ancak özellik, şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları için kullanılabilir. Android kullanıcıları, özellik yolda olduğu ve yakında Android platformuna ulaşabileceği için bir süre beklemek zorunda kalacak.

WhatsApp Face ID kimlik doğrulama özelliği geçen yıldan beri haberlerde yer alıyor. Uygulama dolabının telefonunuzda nasıl çalıştığına benzer şekilde, bu özellik, parmak izleri veya yüz gibi biyometrik ayrıntılarınızı kullanarak kilidi açılabilen özel sohbet konuşmalarınıza bir kilit ekler.

Kullanmakta olduğunuz iPhone modeline göre kimlik doğrulama özelliğini alacağınızı unutmayın. iPhone X veya iPhone X ailesinden herhangi bir cihaz kullanıyorsanız Face ID seçeneğine sahip olacaksınız. Daha eski iPhone modellerini kullananlar, kimlik doğrulama için Touch ID modunu alacak. WhatsApp, web sitesinde, özelliğin iPhone 5s veya sonraki sürümlerde ve iOS 9 ve sonraki sürümlerde kullanılabileceğini açıkça belirtti.

iPhone’unuzda WhatsApp Face ID/Touch ID özelliği nasıl etkinleştirilir:

— WhatsApp’ı açın

— Ayarlara git

— Hesap üzerine dokunun

— Gizlilik Seçin

— Güvenlik üzerine dokunun

— Ekran Kilidi Seç

— Touch ID veya Face ID’yi açın. Biyometrik kimlik doğrulamanın hemen mi yoksa bir dakika, 15 dakika mı yoksa bir saat sonra mı uygulanmasını istediğinizi seçmek için öğesine dokunabilirsiniz.

— Bir kez yapıldığında WhatsApp’ınız kilitlenecek ve kilidini açmak için biyometrik ayrıntılarınızı girmeniz gerekecek

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: