Genel

WhatsApp Durumunuzu Kimlerin Gördüğünü Nasıl Görebilirsiniz?

WhatsApp Durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? WhatsApp Durumunuzu kimin görüntülediğini görmek ister misiniz? Bu eğitici, özelliği ve birçoğunun varlığından bile haberdar olmadığı özelliğin nasıl kullanılacağını ele alacaktır.

WhatsApp Durumu birkaç yıldan beri var ama birçok insan bunu bilmiyor bile. Snapchat Stories’i almak için tanıtılan, oldukça sessiz bir şekilde ortaya çıktı, hiçbir fanfare ve pazarlama sosyal ağları genellikle özellik güncellemelerini yayınlamak için kullanılmadı. Aynı 24 saatlik kullanım ömrüyle Hikayelerin aynı görüntü, metin ve video paylaşım özelliklerini sunar. Kimsenin kullanmadığı güzel bir fikir.

WhatsApp hiçbir zaman resimler veya videolarla ilgili olmadı. Her zaman metin mesajları, grup sohbetleri ve arkadaşlar veya iş arkadaşları arasında şifreli mesajlaşmanın rahatlığı ile ilgili olmuştur. Belki de bu yüzden WhatsApp Status, Snapchat Stories’in sahip olduğu gibi çıkmadı. Çünkü ağın amacına tam olarak uymuyor. Nedeni ne olursa olsun, bugün WhatsApp Durumunun ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını inceleyeceğiz.

WhatsApp Durumu nedir?

WhatsApp Status, WhatsApp’ı Snapchat ve Instagram’a karşı rekabetçi tutmak için tanıtıldı. Her iki ağ da, 24 saat sonra kaybolan ve WhatsApp’ın harekete geçmek istediği zaman sınırlı güncellemeler sunan benzer özelliklere sahiptir. Bu özellik, 2017’nin başında tanıtıldı ve o zamandan beri mevcut.

WhatsApp Durumunu, konuşma listenizin üzerindeki kendi sekmesinde bulabilirsiniz. Uygulamanın yeni bir sürümünü kullandığınız sürece orada olmalıdır. Erişmek için sekmeye dokunun veya ana ekrandan sola kaydırın. Uzun zamandır oradaydı ama gözden kaçırmak çok kolay ve sorduğum birçok kişi orada olduğunu bile fark etmedi.

WhatsApp Durumu nasıl eklenir

WhatsApp’ı kullanmanın ne kadar basit olduğu göz önüne alındığında, Durumunuzu güncellemek, uygulamada başka herhangi bir şey yapmak kadar kolaydır. Durum sekmesini seçin ve ‘Durumum’ öğesini seçin. Ardından, Durumunuza eklemek için bir mesaj, video, dosya, resim veya GIF ekleyebilirsiniz. Dosyayı daha da özelleştirmek için metin veya emoji de ekleyebilirsiniz.

Durum penceresinden kıstırma hareketleriyle düzenleyebilir, yeniden boyutlandırabilir, çevirebilir ve döndürebilir, herhangi bir metnin rengini ve yazı tipini değiştirebilir ve diğer küçük düzenleme görevlerini yapabilirsiniz. Bittiğinde, Gönder’e basın ve hemen yayınlayın.

WhatsApp Durumu, sonsuza kadar kaybolmadan önce 24 saat canlı kalacak.

WhatsApp Durumunuzu kimin görüntülediğini görün

WhatsApp Durumunuzu kimin görüntülediğini görmek istiyorsanız, yapabilirsiniz. Durum sekmesinden tam olarak kimin görüntülediğini görebilirsiniz.

WhatsApp’ta Durum sekmesine ve ardından durumunuza dokunun. Ardından, alttan yukarı kaydırın.

WhatsApp Durumunuzu kimin görüntülediğini görmek için göz simgesini seçin.

Durumum’u açtığınızda, güncellemelerinizin bir listesini ve sağda küçük bir göz ve bir sayı görmelisiniz. Bu sayı, Durumunuzun aldığı toplam görüntüleme sayısıdır.

Görüntülemeler Gösterilmiyor

Okundu bilgisi açıkken durum güncellemelerinizi kimin görüntülediğini göremediğinizi belirtmekte fayda var . Nedeni ne olursa olsun, WhatsApp geliştiricileri, başkalarının içeriğinizle ne yaptığını görmek istiyorsanız, onlara bir şeyler vermeniz gerektiğine karar verdi. Durumunuzu kimin görüntülediğini göremiyorsanız, şunu yapın:

WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç dikey çizgiye dokunun. Ayarlar üzerine dokunun.

Hesap üzerine dokunun.

Gizlilik üzerine dokunun.

Son olarak, Okundu Bilgilerini açın. Durumunuzu ilk yayınladığınızda bunları açmamış olsanız bile, görünürler.

Bir durum güncellemesini ilet

Yeterli görüntüleme almadığınızı fark ederseniz, WhatsApp Durumunu bir sohbete manuel olarak iletebilirsiniz. Bağlantılarınızı rahatsız edebileceğiniz için bunu çok sık yapmazdım, ancak özellikle alakalı veya önemli bir şeyse, yapmak mümkündür.

  1. Durumum’u açın ve iletmek istediğiniz güncellemeyi seçin.
  2. Yeşil ileri simgesini seçin ve nereye iletmek istediğinizi seçin.

Son zamanlardaki bir sohbeti, sık görüşülen kişiyi, başka bir kişiyi, grubu seçebilir veya belirli bir kişiyi bulmak için aramayı kullanabilirsiniz. Yönlendir’e bastığınızda, güncellemeniz ilgili sohbete eklenecek veya yeni bir sohbet oluşturulacaktır.

WhatsApp Durum gizliliği

Yalnızca kişi olarak kaydettiğiniz kişiler WhatsApp Durumunuzu görebilir. Başka kimse onları göremeyecek, bu yüzden mahremiyet orada hallediliyor. Ayarlar menüsünden isterseniz bunu daha da hassaslaştırabilirsiniz.

  1. WhatsApp’ta Durum sekmesini seçin.
  2. Üç noktalı menü simgesini seçin ve Durum Gizliliği’ni seçin.
  3. Seçeneğinizi ayarlayın.

Burada üç seçeneğiniz vardır, her kişinin görebilmesi için Kişilerim’i, belirli kişilerin görmesini kısıtlamak için…

WhatsApp Durumunu Sil

Her WhatsApp Durumu 24 saatte bir kendini silse de, bunu biraz hızlandırmanız gereken zamanlar olabilir. Güncellemenizi istediğiniz zaman manuel olarak silebilirsiniz, örneğin:

  1. Durum sekmesini açın ve üç noktalı menü simgesini seçin.
  2. Silmek istediğiniz durum güncellemesini seçin.
  3. Ekranın altındaki göz simgesini seçin.
  4. Onaylamak için çöp simgesini ve ardından Sil’i seçin.

Güncellemeniz hemen silinecek ve zaten ekranlarında açık olmadıkça kimse tarafından görüntülenemeyecek.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: