Whatsapp

WhatsApp Durumunun Çalışmamasının Nedenleri

WhatsApp artık dünya çapında birincil iletişim modu olarak kullanılıyor. Normal kullanımdan işletme düzeyinde kullanıma kadar, WhatsApp neredeyse tüm iletişim türleri için ortam olarak kullanılır. Ancak Apple ekosistemini sevenler, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki elma kullanıcıları , birincil iletişim ortamı olarak iMessage’ı kullanıyor . Öte yandan, tüm arkadaşları ve aileleri iMessage kullanmadığından onların da hala WhatsApp kullandığını görebiliyoruz. Android kullanan biriyle iletişim kurmak istiyorlarsa, WhatsApp nasıl.

WhatsApp çok popüler olduğu için, duyurular için WhatsApp durumu da en iyi seçenek olarak kabul edilir. WhatsApp kullanıcıları, herhangi bir olay hakkında arkadaşlarını ve ailesini bilgilendirmek veya bazı bilgileri paylaşmak vb. için bir araç olarak WhatsApp durumunu kullanır. Son birkaç yıldır, WhatsApp özelliğinin bile sorunsuz bir şekilde kullanılabildiğini görebiliyoruz, dünya çapında insanlar hala sorun yaşıyor. WhatsApp durumuyla ilgili sorunlar.

Okurlarımızın çoğu hala bize WhatsApp durumunun neden çalışmadığını soruyor. WhatsApp durumunun neden başkalarına ayrıntılı olarak gösterilmediğini önceki makalelerden birinde zaten ele aldık . Ancak, soruna neden olabilecek nedenleri arıyoruz.

WhatsApp Durum Gizliliği

WhatsApp durum gizliliği, WhatsApp durumunun size gösterilmesinin birincil nedeni olabilir. Bu bir sorun değil, kullanıcıların gizliliğini korumak için uygulanan bir özelliktir.

Gizlilik ayarları özelliği gereği bir arkadaşınızın durumunu göremiyorsanız, bunun nedenleri aşağıdadır. Burada, belirli bir kullanıcıyla ilgili sorunla karşı karşıya olduğunuzu düşünüyoruz ve sizinle ve o belirli kullanıcıyla ilgili durumu kontrol edeceğiz.

Bu kişi WhatsApp durumu için gizlilik ayarlarını etkinleştirmiş ve WhatApp durumunu yalnızca Kişim olarak gösterme seçeneğini ayarlamış olabilir. Öte yandan, telefon numaranız Kişilerine kaydedilmemiş olabilir.

Telefon numaranız kişilerinde zaten kayıtlıdır, ancak gizlilik seçeneğinde, WhatsApp durumunu Kişilerimin beklediğine gösterme seçeneğine sahip olabilirler. ve numaranızı hariç tutulanlar listesine eklediler.

Üçüncü bir neden, ayarlarımızla ilgili olabilir. Kullanıcıyı gizlilik ayarlarınızdan çıkarmış olabilirsiniz. Bu yüzden önce, o kullanıcıyı WhatApp durum gizlilik ayarlarınızdan çıkarmadığınızdan emin olun.

Bunu bilmek için telefonunuzdaki WhatsApp gizlilik seçeneğini kontrol edebilirsiniz. iPhone’unuzda veya Android cihazınızda WhatsApp’ı açın ve Durum bölümüne gidin.

Durum bölümünden Durum gizliliği bölümüne gidin.

Android’de ekranın sağ üst köşesindeki (durum bölümünden) 3 noktaya tıklayabilir ve Durum Gizliliği seçeneğini seçebilirsiniz.

iOS’ta Gizlilik’e dokunun Durum Ekranının sol üst köşesinde gösterilen

Durumunuzun gizlilik seçeneğinde Kişilerim olarak ayarlandığından emin olun. Kişilerim dışında… seçeneği seçiliyse , o kullanıcının bu listede listelenip listelenmediğini kontrol edin. Bu kullanıcıları hariç tutarsanız, durumunuz onlara gösterilmez. Ayrıca, durumları da size görünmez.

Durum gizliliğini Yalnızca şununla paylaş… olarak ayarlarsanız, bu durumda durumunuz, oluşturduğunuz özel kişi listesine görünür olacaktır. Söz konusu kullanıcı listede değilse, siz ve o kullanıcı birbirinizin durumunu görmezsiniz.

WhatsApp Gizlilik Ayarları doğru, ancak arkadaşımda hala Durum görünmüyor

Diyelim ki Gizlilik ayarları doğru ama yine de arkadaşınızın durumunu görmüyorsunuz. Bu durumda, sorunun gizlilik seçeneğinden mi yoksa başka bir aksaklıktan mı kaynaklandığını kontrol edebilir, ardından önce arkadaşınızın durumunu göremediğinizi ve diğer yandan durumunuzu sorunsuz olarak görüntülediğini doğrulayabiliriz.

Bu durumda, sorun durum gizliliğiyle ilgili olmayabilir ve diğer adımlarla sorunu gidermeniz gerekir.

Kişi Listesini Yenileyin

Sorun giderme yöntemlerinden biri kişi listesini yenilemektir. Kişi senkronizasyonuyla ilgili bir sorun varsa, durumun gösterilmemesi sorununun çözülebilmesi için kişilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Android kullanıcısıysanız, WhatsApp ekranının sağ alt köşesindeki Yeni Sohbet simgesine tıklayarak WhatsApp kişi listesini yenileyebilirsiniz. Şimdi tüm WhatsApp kişisini göreceksiniz. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunun.

Ardından, listeden Yenile seçeneğine dokunmanız gerekir; WhatsApp kişisi yenilenecektir. Ne yazık ki, iPhone’daki WhatsApp kişisini yenilemeyeceksiniz.

Kişi Hesabını Kaldırın ve Ekleyin

Bir Android telefon kullanıyorsanız ve telefon rehberiniz Google Hesabı ile senkronize edilmişse. Google hesabını kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin. Bu, tüm kişilerinizi tekrar yeterince senkronize etmenize ve sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Bir iPhone kullanıyorsanız, büyük olasılıkla kişileriniz iCloud ile veya bazı durumlarda bir google hesabıyla senkronize edilmiştir. İCloud veya Google Hesabını iPhone’dan kaldırmayı deneyin ve kişiyi tekrar senkronize etmek için ekleyin.

3. Taraf Uygulamaları Kaldırın

Kişilerinize erişen herhangi bir üçüncü taraf uygulaması kullanıyorsanız, sık kullanmıyorsanız bunları kaldırmayı deneyin. Bazı üçüncü taraf uygulamalar, kişi uygulamanızla ilgili sorunlar oluşturabilir, bu da kişilerin karışması , kişinin kaybolması vb. sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, kişilerle ilgili sorunları gidermek için istenmeyen uygulamaları telefonunuzdan kaldırmayı deneyin.

WhatsApp’ı yeniden yükleyin

Yukarıdaki düzeltmelerin hiçbiri işe yaramazsa, en iyi seçenek WhatsApp’ı kaldırıp Android veya iPhone’unuza yüklemektir. Ancak, WhatsApp’ı yeniden yüklemeden önce WhatsApp sohbetinizin yedeğini aldığınızdan emin olun, böylece WhatsApp’ı yeniden yükledikten sonra önceki konuşmaları kaçırmazsınız.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: