Whatsapp

WhatsApp Durum Videosu Nasıl İndirilir?

Bazen, arkadaşımızın durumundaki belirli videoların oldukça heyecan verici olduğunu ve indirilip başkalarına iletilmesini istediğimizi görebiliriz. Ancak hepimizin bildiği gibi, WhatsApp Durum Videosu veya Durum Resmi indirmek kolay bir iş değildir. Uygulama içerisinde WhatsApp Durum Resmini veya Videosunu indirme seçeneği yoktur.

WhatsApp Durum Videosunu İndirin

WhatsApp Durum Videosunu Telefonumuza indirmenin ve böylece başkalarıyla iletmenin veya paylaşmanın basit ve kolay bir yolu var . Play Store’da WhatsApp durum videolarının indirilmesine yardımcı olan diğer bazı üçüncü taraf uygulamaları mevcuttur, ancak biz böyle bir uygulama kullanmıyoruz.

Burada gerekli olan tek şey Dosya Gezgini Uygulamanızdır. Burada, mevcut en seçkin dosya yöneticilerinden biri olduğu için Solid Explorer’ı öneriyoruz. Nasıl olduğunu görelim.

Adım 1: Dosya Yöneticisini açın. İşte burada, Solid Explorer. Sağ üstte ayarlar seçeneğini (3 dikey nokta) bulacaksınız. Bunun üzerine tıklayın.

katı kaşif menüsü

Adım 2: Listelenen seçenekte, ‘Klasör seçeneği’ adlı bir seçenek bulabilirsiniz. Bunun üzerine tıklayın.

Solid-Explorer-Folder-Option

Adım 3: Aşağıdaki seçenekte, başka bir seçenek listesi bulabilir ve ‘Gizli dosyaları göster’ öğesini bulabilirsiniz. Seçili değilse, onu seçin.

Solid-Explorer-Gizli-Dosyalar

Şimdi ilk kısım tamamlandı; gizli dosya seçeneğini etkinleştirdik. WhatsApp Durum Fotoğrafları ve Videoları gizli klasörde saklandığından Gizli Klasör Seçeneğine izin vermeden göremiyoruz.

Adım 4: Şimdi Solid Explorer kullanarak Dahili Klasör > WhatsApp > Medya > .Statuses klasörüne gidin.

Solid-Explorer-Durumları

Tüm WhatsApp Durum Videoları ve Fotoğrafları ‘.Durumlar’ klasöründe saklanır. Listelenen tüm geçerli durum Fotoğrafları ve Videoları bu klasörde bulabilirsiniz. Dosyaları kopyalayın veya başkalarıyla paylaşın.

Not: Yukarıda gösterildiği gibi, ‘.Statuses’ klasörü bir nokta ile başlar, bu da klasörün varsayılan olarak gizli olduğu anlamına gelir. WhatsApp durumları 24 saat sonra otomatik olarak kaldırılır , bu nedenle ‘.Durumlar’ klasöründeki dosyalar da 24 saat sonra kaldırılır. 24 saat sonra görmek için Durum Fotoğrafına veya Videosuna ihtiyacınız varsa, dosyayı başka bir klasöre kopyalayabilirsiniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: