Whatsapp

WhatsApp Arama, Resim ve Videoları Kolayca Bulmaya Nasıl Yardımcı Oluyor?

En popüler ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulamasına her geçen gün daha fazla özellik getirmeye devam ediyor. Sesli ve Görüntülü Aramalar, Grup Araması vb. bunlardan bazılarıdır.

WhatsApp arama, kullanıcıların sohbetlerinden bazı eski mesajları bulmalarına yardımcı olan önemli bir özellikti. WhatsApp, kişisel ve iş amaçlı birincil iletişim kaynağı olarak kullanıldığından, günlük hayatta eski mesajların aranmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

whatsapp-tüm-arama-filtresi

Daha önce WhatsApp araması, evrensel arama seçeneği sunuyordu. Bir kelime yazarken, uygulama metin mesajlarında o anahtar kelimeyi arayacaktır. Bu durumda, resimleri, videoları, belgeleri vb. bulmak için hiçbir seçenek mevcut değildir. Evrensel arama seçeneği, mesajlar ve sohbetler büyükse bazen sorunlara neden olur.

Sohbet geçmişi ve mesajlar listesi geniş olduğunda, genel aramada biraz zaman alabilir ve daha da önemlisi kullanıcılar doğru geçmişi bulmayı zor bulabilir. Arama sonucu tüm mesajların bir kombinasyonu olduğundan ve herhangi bir sırada olmadığı için.

Aynı arama seçeneği güncellendi ve pencereye bazı ek seçenekler veya yalnızca bazı filtreler eklendi. WhatsApp’ta gelişmiş seçenekte nasıl arama yapacağınızı görelim.

Adım 1: WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşede arama simgesini bulabilirsiniz. Bunun üzerine tıklayın.

Adım 2: Arama sayfasında anahtar kelimeyi arama terimi olarak yazdığınız bir metin alanı bulabilirsiniz. Metin alanının altında Fotoğraflar, Videolar, Bağlantılar, Gifler, Ses, Belge gibi diğer seçenekleri bulabilirsiniz.

WhatsApp-Çoklu Arama

Adım 3: Tercihinize göre herhangi bir seçeneğe tıklayın. Şimdi kelimeyi metin alanına yazın.

Burada WhatsApp, yalnızca belirli bir kategorideki o anahtar kelimeyle ilgili öğeleri gösterecektir.

Örneğin, ‘akıllı telefon’ yazıp ‘Fotoğraflar’ı seçerseniz, sonuç ‘akıllı telefon’ anahtar kelimesiyle ilgili tüm resimleri gösterecektir. Benzer şekilde, bu seçenekle Videolar, Gifler, Belgeler, Ses vb. bulabilirsiniz.

Herhangi bir anahtar kelime girdiyseniz ve herhangi bir seçenek belirlemediyseniz, WhatsApp metin mesajlarında ve diğer kategorilerde de anahtar kelimeyi otomatik olarak arayacak ve sonuçları birlikte listeleyecektir.

Gelişmiş filtre, çoğu durumda çok kullanışlı ve yardımcı olan her alanda özel olarak öğeleri aramaya ve bulmaya yardımcı olur.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: