Whatsapp

Üyelerin WhatsApp Grubunda Mesaj Göndermesi Nasıl Kısıtlanır?

WhatsApp artık hem resmi hem de resmi amaçlar için iletişim modu olarak kullanılmaktadır. İşletmelerin ve kuruluşların çoğu, kullanıcılarla iletişim kurmak için platformu kullanıyor. Hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcılarının akıllı telefonlarında, iletişimi kolaylaştıran mesajlaşma uygulaması yüklüdür.

WhatsApp grupları bir süre resmi amaçlarla, hatta bazı durumlarda eğlence ve diğer gündelik konuşmalar için yapılır. Ancak bu gruplar bazen diğer üyelerle de sorun çıkarır. Özellikle grupların yöneticileri, birisinin istenmeyen veya haksız gönderiler veya mesajlar göndermesiyle başı belaya girecek.

Grup yöneticisinin, katılımcıların veya üyelerin mesaj göndermesini kısıtlaması gereken bazı durumlar vardır. Burada, grup üyelerinin bir WhatsApp grubunda mesaj göndermesini nasıl kısıtlayacağımıza bakıyoruz.

Aşağıdaki seçenekler yalnızca grubun yöneticisiyseniz sizin için kullanılabilir olacaktır. Seçenek ile sadece admin üyeleri kısıtlayabilir.

Adım 1: Sohbetin konuşma penceresini açın. yani. seçeneği aradığınız gruba gidin.

Adım 2: Grup adına tıklayın veya menü seçeneğine tıklayın ve ardından ‘Grup Bilgisi’ne tıklayın.

Adım 3: Şimdi grubun ayrıntılar bilgi bölümünde olacaksınız. Ardından ‘Grup Ayarları’ seçeneğine tıklayın.

WhatsApp-Grup-Ekran-1

Adım 4: Orada iki seçenek görebilirsiniz ‘Grup bilgilerini düzenle’ ve ‘Mesaj gönder’

WhatsApp-Grup-Ekran-2

Adım 5: Seçeneğe tıklayın, ‘Tüm katılımcılar’ ve ‘Yalnızca yöneticiler’ olmak üzere iki seçeneğiniz olacak. Etkinliği yalnızca yönetici için kısıtlayabilmeniz için ‘Yalnızca yöneticiler’ seçeneğine tıklayın.

WhatsApp-Grup-Ekran-3

‘Grup bilgilerini düzenle’yi yalnızca yönetici olarak ayarlarsanız, tek yönetici Grup adını, açıklamasını vb. düzenleme ayrıcalığına sahiptir. ‘Tüm katılımcılar’ olarak ayarlarsanız, herhangi bir üye bunları yönetebilir.

Aynı şekilde, ‘Mesaj gönder’i yalnızca admin olarak ayarlarsanız, gruptaki tek yönetici mesaj gönderebilir. Kullanıcılar yalnızca tüm bu mesajları okuyabilir. ‘Tüm katılımcılar’ olarak ayarlarsanız, herhangi bir üye mesaj gönderebilir.

Bu iki ayar için varsayılan seçeneğin ‘Tüm katılımcılar’ olacağını unutmayın. Seçenekleri manuel olarak ayarlamadıysanız, herhangi bir kullanıcı bilgileri düzenleyebilir ve mesaj gönderebilir.

Bu şekilde grup, yönetici, katılımcıların tüm bunları yapmasını kısıtlayabilir.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: