Whatsapp

Telefon Hafızasını Boşaltmak için WhatsApp Sohbet Verileri Nasıl Temizlenir

Günümüzde WhatsApp, çoğumuz tarafından tüm araçlar için birincil iletişim olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak, aynı WhatsApp’ta aranan ve istenmeyen şeyler alıyoruz. Tüm sohbet mesajları, resimler, videolar, animasyonlar, sesli mesajlar Telefon Belleğine kaydedildiğinden, çoğu kullanıcı Depolama Yetersiz Sorunu ve Telefon Askıda Kalma sorunuyla karşı karşıyadır. WhatsApp sohbet verilerini temizlemek de önemli miktarda bellek tasarrufu sağlayabilir.

Birçok kullanıcının bildiği gibi, WhatsApp, uygulama içinde bir sohbet verisi temizleme seçeneği sundu. Bu özelliği kullanarak, hesabınızdaki her sohbet için WhatsApp’ınızdaki metin mesajlarınızı, videolarınızı, resimlerinizi, sesli notlarınızı tek tek veya toplu olarak temizleyebilirsiniz.

WhatsApp Sohbet Verilerinin nasıl temizleneceğini kontrol edelim.

Adım 1 : WhatsApp menüsünden ayarlar sayfasına gidin

Adım 2 : Veri ve depolama kullanımı menüsüne tıklayın

whatsapp sohbet verilerini temizle adım 1

Adım 3 : Depolama kullanımı menüsüne tıklayın ve ardından

whatsapp sohbet verilerini temizle 2. adım

Adım 4 : Bundan sonra, tüm sohbet ayrıntılarınızın yüklenmesi biraz zaman alacaktır. Bundan sonra, yaptığınız tüm kişisel ve grup sohbetlerinin bir listesini görebilirsiniz. Ardından, verileri temizlemek istediğiniz herhangi bir sohbete tıklayın.

whatsapp sohbet verilerini temizle adım 3

Adım 5 : Bir sonraki pencerede, o sohbetle ilgili tüm detayları görebilirsiniz,

  • Metin mesajları
  • Kişiler
  • Konumlar
  • Fotoğraflar
  • GIF’ler
  • Videolar
  • Sesli mesajlar
  • Belgeler
whatsapp sohbet verilerini temizle 4. adım

Yani burada, o sohbet için telefonunuzda kaç tane öğeniz olduğunu görebilirsiniz , örneğin, Metin Mesajı 681, yani o sohbette toplam 681 düz metin mesajınız var.

Ayrıca Fotoğraflar, GIF’ler, Videolar, Sesli mesajlar, Belgeler için her biri için ne kadar telefon hafızasının tüketildiğini görebilirsiniz.

Verileri temizlemek için MESAJLARI YÖNET seçeneğine tıklayın.

Adım 6 : Artık silmek istediğiniz öğeyi seçmek için bir onay kutusunun görüntülendiğini görebilirsiniz. İstediğiniz seçenekleri seçin ve ardından MESAJLARI TEMİZLE üzerine tıklayın

whatsapp sohbet verilerini temizle adım 5

Şimdi seçilen öğeleriniz söz konusu sohbet için silinecek.

Diğer sohbetler için de aynı adımları uygulayın. Harika özellik, bazı istenmeyen grup sohbet mesajlarını tamamen silmek için mükemmeldir .

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: