Genel

Sanal Numaraları Kullanarak WhatsApp Hesabı Nasıl Kaydedilir

telefonda whatsapp

Sanal Cep numarası hem iş hem de kişisel ihtiyaçlar için kullanılan popüler telefon hizmetlerinden biridir. Hizmet öncelikle ticari amaçlar için kullanılır ve daha önceki zamanlarda maliyetliydi. Ancak artık birçok ücretsiz ve ücretli sanal numara hizmeti piyasaya girdi ve bunun sonucunda insanlar kişisel ihtiyaçları için aynısını kullanmaya başladı.

Sanal Sayı Nedir?

Sanal numaralar, aramalar ve SMS için kullanabileceğimiz SIM’siz numaralardır. Her zamanki numaralarda, servis sağlayıcıdan bir SIM kartımız vardı ve ülke içinde ve dışında dolaşım servisi olarak kullanılabiliyordu.

Ancak sanal sayılarda herhangi bir fiziksel SIM kart olmayacak ve hizmet bir ülke içinde sınırlı değil. Sanal Numara sağlayıcılarının çoğu, neredeyse tüm ülkelerdeki kullanıcılara numaralar sunar.

Sanal numara ile ilgili diğer bir fark, arama yapmak ve almak için internet bağlantısı ve VoIP protokolü kullanarak çalışmasıdır. Böylece aynı numarayı herhangi bir ülkede dolaşım ücreti ödemeden kullanabiliriz.

WhatsApp için Sanal Numara nasıl kullanılır?

Bazı kullanıcılar, numaralarını bilinmeyen kişilerden gizlemeyi ve WhatsApp gibi sosyal medya ve anlık mesajlaşma servisleri için sanal numaraları kullanmayı tercih ediyor. WhatApp için sanal numaraları kullanmak için 2nd Line, Dingtone, TextPlus vb. gibi ücretsiz veya ücretli hizmetleri kullanın.

Bir hesaba kaydolun ve sanal numaranızı anında alın ve aynısını WhatsApp kaydı için kullanabilirsiniz. Ancak, son zamanlarda WhatsApp’ın bazı güvenlik kontrolleri eklediği ve kayıtlar için bazı ücretsiz sanal numaralara izin vermediği de kaydedildi.

Sanal Numara neden WhatsApp için çalışmıyor?

Daha önce de belirtildiği gibi, WhatsApp bazı ek kontroller ekledi ve sanal numaraların kaydedilmesini engelliyor. Sanal numaralar sıklıkla diğer kullanıcılara yeniden atandığından, kalıcı numaralar olarak kabul edilemezler. Böylece WhatsApp sanal numaraları engelliyor.

WhatsApp için en iyi çalışan Sanal Numaralar

Çoğu ücretsiz sanal numara güvenilmez olduğundan ve numara diğer kullanıcılara yeniden atandığından, kalıcı bir numara olarak kabul edilemez. Bu yüzden güvenliği koruyun WhatsApp bazı ücretsiz sanal numaralara izin vermez.

Ancak Numero eSIM , Hushed gibi bazı ücretli hizmetler , ucuz sanal numaralar sağlayan bazı örneklerdir. İstediğiniz ABD, İngiltere, Kanada numaralarını seçebilirsiniz ve testlerimizde bunların WhatsApp ve diğer sosyal medya platformları için iyi çalıştığını gördük.

Not: Bankacılık, iş vb. gibi resmi veya önemli amaçlar için hem ücretsiz hem de ücretli sanal numaraların kullanılmasını asla önermeyiz. Bu tür amaçlar için her zaman fiziksel SIM tabanlı numaralar kullanın.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: