Kripto ParaNasıl Yapılır

ProBit’de Alım Satım Nasıl Yapılır?

ADIM 1. NASIL HESAP OLUŞTURULUR

1. https://www.probit.com/r/84711276 adresine gidin

2. Pencere açıldığında“Ben robot değilim” yazan kutucuğu işaretleyin

   Untitled.png

3. Emailinizi kontrol edin. Bir doğrulama kodu gönderilecek, bu kodu kopyala yapıştır yapın ve “DOĞRULA”ya tıklayıp devam edin

Untitledrfr.png

4. Devam etmek için “Oturum Açma Sayfasına Git”e tıklayın. Emailinizi ve şifrenizi girdikten sonra “Oturum Aç”a tıklayın. Tekrar “Ben robot değilim” yazan kutucuğu işaretleyin

Untitledhhh.png

ADIM 2. KİMLİK DOĞRULAMA NASIL YAPILIR 

 1. Artık ProBit Global hesap sayfanız “Benim Sayfam”dasınız ve günlük para çekme limiti arttırma, hacim yarışmalarına ve IEO (Initial Exchange Offering)’e katılmak gibi daha bir çok döviz özelliklerini açmak için KYC’yi tamamlama seçeneğiniz var. Untitledgggg.png
 2. *30 Kasım 2021’den itibaren, kullanıcıların para yatırmak, yeni siparişler vermek, stake etmek, IEO’lara katılmak ve Kampanyalar için KYC2’yi tamamlamaları gerekmektedir.
 3. İşlemi tamamlamak için “Doğrulama (KYC)” yazan yere bakınız ve o bölümün sağ köşesindeki “Doğrulama” seçeneğine tıklayınız. 
 4. Başvuru sürecünü başlat“a tıklayınız.Untitledllll.png
 5. Doğrulama” formunu kişisel bilgilerinizle doldurunuz. Kimliğinizin ya da pasaportunuzun fotoğrafını ve bu belgeyi tutarkenki bir selfie fotoğrafınızı da birlikte yükleyin. Ardından “Başvur“a tıklayınız

  222.png
 6. Başvurunuz şu anda inceleniyor. Talebinizin onayıyla ilgili “ProBit Global KYC sonuçları” başlıklı bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz. İnceleme birkaç saat sürebilir.
 7. Onaylandıktan sonra, https://www.probit.com/ dan ProBit hesabınıza giriş yapın. “Benim Sayfam”da KYC durumunuz “Doğrulama Tamamlandı” olarak görünecektir.

ADIM 3. PROBIT GLOBAL’E NASIL PARA YATIRILIR

Not: Token alıp satabilmek için ProBit Global hesabınıza para yatırmanız gerekmektedir. ProBit Global şu anda USD ya da EUR gibi para birimlerini desteklememektedir. ProBit Global’de BTC, ETH ve USDT gibi işlem çiftleri ile işlem yapılabilir. Eğer işlem yapılabilen birimlerden birine sahip değilseniz ilk önce bir hesap oluşturmanız ve LocalBitcoins veya herhangi bir OTC platformu üzerinden BTC, ETH veya USDT işlem çiftlerinden edinmeniz gerekmektedir. Bu işlemi tamamladığınızda bu sayfaya geri dönün ve talimatları takip etmeye devam edin.

 1. ProBit Global’de cüzdanınızı görüntülemek için gezinti çubuğunun üzerindeki “CÜZDAN”a tıklayın.Untitledkkk.png
 2. CÜZDAN” bölümünde, ekranın altında, ProBit Global’de para yatırmaya uygun olan her coin için bakiye ayrıntılarını göreceksiniz. Ayrıca her coin için “Para Yatır” ve “Para Çekme” seçeneklerini de göreceksiniz.Untitledkhg.png
 3. Para Yatır”a tıklayarak devam edin. Yatırmayı tercih ettiğiniz tokenin adını veya sembolunu girin. “Önemli” yazan kutucuktaki notları okuyun. “Para Yatırma Adresi”ni kopyalayın ya da ekranınızın sağındaki QR kodu taratın.
 4. Kripto para cüzdanınıza gidin ya da BTC ya da ETH’den hangisini göndermek istiyorsanız ona çevirin. “Gönder” ya da “Transfer”e tıklayarak ADIM 3c‘de kopyaladığınız ProBit Para Yatırma Adresi‘ne gönderimi tamamlayın.

Tam tutarı göndermeden önce para yatırma işleminin başarılı olduğundan emin olmak için önce küçük bir test işlemi yaptığınızdan emin olun (örn. 0.01 ETH veya 0.001 BTC).

ÖNEMLİ NOT: ProBit’teki (ETH, BTC, USDT, vb.) her bir birimin KENDİ ve BAĞIMSIZ para yatırma adresi vardır. Örneğin, BTC’yi ProBit’e gönderiyorsanız, BTC para yatırma adresini kullandığınızdan emin olun. ProBit’e ETH gönderiyorsanız, ETH para yatırma adresini kullanın. Para yatırma işlemini gerçekleştirmeden önce lütfen doğru adres olduğundan emin olun. Yanlış adres girerseniz, paranızı sonsuza kadar kaybedersiniz.

It can take up to an hour for ETH, or two hours for  to show up as ProBit’de işlemlerin “Onaylandı” olarak gözükmesi ETH için bir saat, BTC için iki saat sürebilir. Bunun nedeni Blockchain tıkanıklıklarıdır ve ProBit’in bunu hızlandırmak için yapabileceği bir şey yoktur.

Örnek: Coinbase’den ProBit BTC para yatırma adresine BTC gönderme

Örnek: TrustVault uygulamasından ProBit Global ETH para yatırma adresine ETH gönderme

 1. .ProBit hesabınıza geri döndüğünüzde “CÜZDAN”a tıklayın. Transfer, işlenene kadar “ONAYLANIYOR” olarak görünür ve son olarak aşağıdaki ilgili bakiye bölümünde gösterilir.
 2. Geçmiş işlemlerinizi görüntülemenin başka bir yolu: Gezinti çubuğunuzun üst kısmındaki “GEÇMİŞ“e gidin ve “İşlem Geçmişi” ne tıklayın.

STEP 4. NASIL İŞLEM YAPILIR

 1. İşlem yapmaya başlamak için hesabınıza yeterli para yatırdıktan sonra “BORSA”ya tıklayın.
 2. Borsaya yönlendirileceksiniz. ProBit Global işlem platformunun arayüzüne alışmak için birkaç dakikanızı ayırın.
 3. Arayüzün sol tarafında tüm mevcut pazarları ve onların işlem çiftlerini görebilirsiniz. Ekranınızın ortasında seçilmiş işlem çiftinin fiyat tablosu bulunur. Sağ tarafta, “SİPARİŞ DEFTERİ” ve “TİCARİ İŞLEM”in altında “SATIN AL” ve “SAT” işlemleri gerçekleştirebileceğiniz sipariş yürütme bölümü  bulunur.
 4. Örneğin, ProBit Token (PROB)’la işlem yapmak istiyorsanız, ekranınızın sol tarafındaki pazar bölümünün arama kutucuğuna “PROB” veya “ProBit Token” yazın. Fiyat grafiği PROB/USDT işlem çiftine geçecektir. Sipariş yürütme bölümüne gidin. Varsayılan olarak, “LIMIT” seçilidir.
 5. SATIN AL bölümünün “BTC Bakiyesi” ve SATIŞ bölümünün “PROB Bakiyesi” yazan yerinin yanında “GTC”i  ve aşağıyı gösteren küçük oku görebilirsiniz. Buna tıkladığınızda, aşağıda listelendiği gibi dört tür limit siparişi içeren bir menü açılır. Bu siparişlerden herhangi birini başlatmadan önce, her sipariş türünü bilmeniz gerekir. 
 6. BTC’de yürütülecek fiyatı ve satın alınacak PROB miktarını girin veya ayarlayın. Değiştirilecek toplam BTC veya USDT miktarı otomatik olarak hesaplanacaktır. Siparişinizi vermek için SATIN AL düğmesine tıklayın. Bu örnekte, PROB başına 0.00001042 BTC fiyatından 100 PROB satın almak için bir limit siparişi girdik. Siparişin toplam maliyeti 0.001042 BTC. Alternatif olarak, sipariş defterinde limit sipariş ücret ve hacminin otomatik olarak yansıtılması için işlem yapmak istediğiniz ücrete tıklayabilirsiniz.
 7. Siparişiniz verildikten sonra otomatik olarak arayüzün sol tarafındaki siparişinizle ilgili güncellemeler alırsınız. Bir satın alma siparişi verirken, fiyatın satış sipariş defteri siparişleriyle eşleşmesi gerekir ve bunun tersi de geçerlidir.
 8. Siparişiniz, sipariş durumuna bağlı olarak sipariş yürütme bölümünün altındaki “AÇIK SİPARİŞLER” veya “SİPARİŞ GEÇMİŞİ” nde görünecektir.

 Tebrikler! ProBit’de işlem gerçekleştirdiniz.

ADIM 5. TOKEN NASIL ÇEKİLİR

 • İşlem yapmayı bitirdiğinizde, tokenlarınızı kendi kişisel cüzdanınıza aktarmayı düşünebilirsiniz. Bu işlem zorunlu değildir. Tokenlarınızı ProBit’te sonsuza kadar ücretsiz tutabilirsiniz.

Para çekme işlemini başlatmak için “CÜZDAN”a gidin, PROB bakiyenizi görmek için tokenın adını arama kutucuğuna yazın. fff.png

 • Tokenı çekmek için, “Para Çekme”ye gidin ve tokenın adını arama kutucuğuna yazın. Ardından, alıcı cüzdanınıza (ör. MyEtherWallet veya başka bir exchange) giriş yapın ve alıcı token cüzdan adresini ProBit Global’e kopyalayın. Göndermek istediğiniz token miktarını girin. Para çekme ücreti aşağıda gösterilmiştir.

ÖNEMLİ NOT: Tokenlarınızın kaybını önlemek için cüzdan adresinizin doğru olduğundan emin olun. Önce az miktarda tokenla deneme işlemi yapın.

Para Çekme PROB”a basın. Para çekme işlemini tamamlamak için e-posta adresinize gönderilecek doğrulama kodunu girmeniz gerekir. İşlemi onaylamak için kopyalayıp yapıştırın.kkkk.png

 • Devamında para çekme işleminiz teyit edilecektir. Tokeninizin güvenli bir şekilde geldiğinden emin olmak için alıcı cüzdanınızı kontrol ediniz.

Şimdi PROB’un güvenli bir şekilde cüzdanında!

ADIM 6. NASIL IEO’YA KATILINIR

 • Katılmak istediğiniz spesifik IEO’yu bulmak için IEO ana sayfasını kontrol edin.Untitledkhgihjij.png
 • Kabul edilen para birimlerinin listesi, ilgili bonuslarla birlikte PROB, BTC, USDT ETH, XRP arasında görüntülenecektir. Hesap makinesini de belirli bir satın alma tutarının toplam fiyatı da dahil olmak üzere ödül olarak verilecek bonus token miktarını öğrenmek gibi ayrıntılı bilgileri görmek için kullanabilirsiniz.Untitledkhh.png
 • Satın almada kullanacağınız spesifik para birimini yatırın (bkz. ADIM 3. PROBIT’E NASIL PARA YATIRILIR)
 • IEO tokenlerinin daha sonra size dağıtılması için KYC’yi tamamlayın. (ADIM 2. NASIL KİMLİK DOĞRULANIR ( Sonradan tokenlerinin size dağıtılması için ilk önce tokenleri satın alıp KYC’yi tamamlayabilirsiniz.)
 • Giriş yapın ve satın aldığınız spesifik IEO sayfasına gidin.
 • Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra IEO bakiyeniz sayfada görüntülenecektir.

İndirimli kaydolmak için TIKLAYIN

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? MEXC’ye buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? PROBİT’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? GATE.İO’da buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: