Rehberlik

Ödev

Bu bölümün ödevinizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı genel ipuçları içerdiğini unutmayın. Bir sonraki bölümde, çalışan ev ödevi problemleriyle ilgili ipuçları bulunmaktadır.

 • Ödevin Amacını Anlayın. Eğitmenler hayatınızı perişan etmek için size ev ödevleri vermezler (bazıları olabilir ama çoğu yoktur!). Ev ödevleri, sınıftaki materyalleri öğrenmenize ve iyi bir akıl yürütme ve problem çözme becerileri geliştirmenize yardımcı olmak için verilir. 

  Matematik sadece çoğu insanın ders anlattıklarını dinledikten sonra her bir konuyu anında anlayacağı bir konu değildir. Pek çok insan, konuyu gerçekten anlamaya başlamak için bazı problemler üzerinde çalışmalı. Bu ödevin amacı. Size konuları anlamanıza yardımcı olacak bir dizi sorun sunar.

  Tahtaya problem çıkaran bir eğitmenin, gerçekte olduğundan daha kolay göründüğünü unutmayın. Malzemeyi gerçekten anladıysanız ve ödevini yapmayı denemezseniz problemi çözüp çözemeyeceğinizi bilemezsiniz.
 • Gerçek Atama Yap. Bu aptalca bir ipucu gibi görünebilir, ancak ödevi ve son tarihi doğru yazdığınızdan emin olun. Bu, öğrencilerin ödevlerinde yaptıkları en yaygın hatalardan biridir.

 • Atamayı Derhal Yapın. Dersi her zaman zihninizde taze iken her zaman dersten hemen sonra ödev vermelisiniz. Eğitmen tarafından yapılan yorumlar aklınızda artık taze olmadığında, ödevin tamamını yapmak için son dakikaya kadar beklemeyin. Genellikle, bir öğretim görevlisinin yaptığı bu küçük taraflar o zaman önemli görünmez, ancak ödev yapma zamanı geldiğinde, yorum yapmanın nedeni açıklığa kavuşacaktır. 

 • Organize olmak. Ödev üzerinde çalışmaya başladığınızda, ödevlerinizi yapmak için gereken tüm materyalleri aldığınızdan ve notlar gibi ders kitaplarından emin olun.
 • Gözden geçirmek. Her bölümle ilgili derse geri dönün ve eğitmenin bu bölümdeki fikirleri anladığınızdan emin olmak için çalıştığı örnekleri inceleyin. Eğitmeninizin söyleyebileceği yaygın hataları not edin. Aynı şeyi ders kitabı ile de yapın. Bölüm kitabını okuyun ve not defterinde işlenen ve genel hatalarda görülen sık görülen hatalara bakın. 

  Birçok öğrencide gördüğüm ev ödevlerinde en büyük engellerden biri, notları ve / veya metni tamamen görmezden gelmeleridir. Bir probleme bakarlar ve nasıl yapıldığını göremezlerse pes eder ve bir sonraki soruna giderler. Genellikle, notlarda ve / veya metinde, başlamanıza yardımcı olabilecek benzer bir sorun olacaktır!

 • Yönergeleri Oku / İzleyin. Hem ev ödevi seti hem de bireysel sorunlar için tüm talimatları okuyup uyguladığınızdan emin olun.
 • emiz olun. Düzgün yazdığınızdan emin olun. Bu, eğitmene ödevi verirken ve siz bir sınava hazırlık aşamasında ödeviniz üzerinden geçerken size yardımcı olacaktır.

 • Tüm Çalışmayı Göster. Tüm çalışmalarını gösterdiğinden emin ol. Sadece cevabı verme. Birçok öğretmen sadece cevaplardan oluşan ve çalışmayan ödevleri kabul etmeyecektir. Ayrıca, işin büyük parçalarını atlamayın. Eğitmenler zihin okuyucuları değildir ve bu nedenle 2. Adımı göstermediğiniz sürece 1. Adımdan 3. Adım’a nasıl ulaştığınızı bilemezler. 2. Adımda bir hata yaptıysanız, bu da önemlidir. Adım 1’den Adım 3’e kadar aldınız, 2. Adımda gösterdiğiniz hata için kaybedeceğinizden çok daha fazla puan kaybedebilirsiniz. 

  Çalışmanızın gösterilmesi, sınavı incelerken de size yardımcı olacaktır.

 • İşini kontrol et. Her zaman işinize geri dönün ve herhangi bir basit aritmetik / işaret hatası yapmadığınızdan emin olun.

 

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: