Whatsapp

Numara Kaydetmeden WhatsApp Mesajı Nasıl Gönderilir?

WhatsApp'tan kritik uyarı: Bu hafta hesabınızı kaybedebilirsiniz « Sol Medya

WhatsApp şu anda dünya çapında en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır ve şu anda tüm iletişim WhatsApp’ın kendisi üzerinden yapılmaktadır. Facebook’un sahibi olduğu şirket, hizmetine kullanıcıları daha kullanışlı bulan daha fazla özellik ekliyor. Son zamanlarda şirket, Kaybolan mesajı, Ses Oynatma hız kontrolü ve daha fazlasını ekledi.

Bununla birlikte, bazı kullanıcıların hala etkinleştirmede sorunlarla karşılaştığı WhatsApp çıkartmaları gibi bazı eskimeyen özellikler de vardır. WhatsApp’ta çıkartmaları nasıl etkinleştirebileceğimizi görebilirsiniz .

Önceki özelliklerden birini kontrol edeceğiz ve bunu pek çok kişi bilmiyorduk. Pek çok insan bana, iletişimimizde numarası kayıtlı olmayan birine mesaj atmanın mümkün olup olmadığını soruyor. Çünkü WhatsApp arkadaşlarımızı ve ailemizi bulmak için telefonumuzu kullanıyor. İletişim defterimizdeki cep telefonu numaralarını senkronize edecek ve WhatsApp kullanan tüm kullanıcıları gösterecektir.

Bir noktada, çoğumuz bir WhatsApp numarasına bu numarayı kişilerimize kaydetmeden mesaj gönderip gönderemeyeceğimizi düşünüyoruz. Özellikle yabancı biriyle iletişim kurarken ve herhangi bir geçici ihtiyaç için, bu durumda, numarasını telefonumuza kaydetmeden onlarla iletişim kurabilirsek harika olur. Evet, mümkündür ve WhatsApp, numarayı kaydetmeden bile mesaj göndermek için bir API sunar.

Bu seçenek, bazı durumlarda, belirli nedenlerle tanımadığınız birine mesaj göndermek için kullanışlıdır. Çünkü numarayı geçici bir amaç için kaydedersek, gizlilik seçeneğini ‘Hiç kimse’ olarak ayarlamadığınız sürece o kişi profil resminizi ve durumunuzu bile görebilir. Bu özellik çoğunlukla web sitesine ve sosyal medya sayfalarına WhatsApp iletişim bağlantısı eklemek için kullanılır. Ama onu kendi özel amacımız için de kullanabiliriz. Bunu yapmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

Bu işlemi basitleştirmek için bazı basit üçüncü taraf araçları mevcuttur, ancak bunu manuel olarak yapmak isterseniz, bunu kendiniz yapabilirsiniz ve herhangi bir ekstra çaba gerektirmez.

Adım 1: Tarayıcınızı Chrome, Firefox, Opera vb. Gibi cep telefonunuzda açın.

Adım 2: Adres çubuğuna şu URL’yi yazın, ‘https://api.whatsapp.com/send?phone=number’

Yukarıdaki URL’de ‘numara’ kelimesini mesaj atmaya çalıştığınız kişinin cep telefonu numarasıyla değiştirin. Bir şey, numarayı ülke koduyla sıfır olmadan yazmanız ve imzalamanız gerektiğine dikkat çekti.

Örneğin: Hindistan’da ‘505 111 22 33’ numaralı birine mesaj göndermeye çalışıyorsanız , ‘numara’ alanına ’90 505 111 22 33 yazmanız gerekir, çünkü 91 Türkiye’nin ülke kodudur. 

Adım 3: Tarayıcınızın adres çubuğuna cep telefonu numarasıyla birlikte tam URL’yi girdikten sonra klavyenizdeki enter tuşuna basın. Ardından bağlantı otomatik olarak WhatsApp’ınızda açılacak ve o numaranın sohbet penceresine gireceksiniz.

Artık, numarayı kaydetmeden ve ayrıca gizliliğinizi etkilemeden, o belirli numaraya başkaları gibi mesaj gönderebilirsiniz. Açıkça silmediğiniz sürece sohbet WhatsApp’ınızda her zaman kullanılabilir olacaktır.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: