Rehberlik

Not Almak

İşte sınıfta not almak için birkaç ipucu.

  • Sınıfta dinleyin. Sadece tahtada gördüğünüzü yazmayın. Hiçbir eğitmen söyledikleri her kelimeyi yazmaz ve bazen önemli fikirler yazılmaz.

  • Açıklayıcı Notları Yazınız. Öğretim elemanının yaptığı açıklayıcı notları yazdığınızdan emin olun. Bunlar genellikle eğitmen tarafından yazılmayacaktır, ancak belirli bir problemi nasıl çalıştıracağınızı ya da eğitmenin belirli bir problem için neden bir formül / yöntem kullandığını söyleyebilir.
  • Önemli Formüller / Kavramlar bölümüne dikkat edin. Bir eğitmen belirli bir formüle veya konsepte vurgu yaparsa, not alın. Bu muhtemelen eğitmenin önemli ve önemli formül ve kavramların bir sınavda ortaya çıkma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu hissettiği anlamına gelir.

  • Question Eğitmeniniz. Bir şey hakkında net değilseniz, sorular sorun.
  • Not Anlamadığınız Konular. Sunulan bir şeyi anlamakta güçlük çekiyorsanız, bunu dikkate alınız ve en azından anahtar kelimeleri yazınız. Kendinize birkaç satır bırakın, böylece kavramı anlamak için yardım aldıktan sonra eksik bilgileri doldurabilirsiniz.

  • Notlarınızı Gözden Geçirin / Düzenleyin. Dersten sonra en kısa zamanda notlarınızın üzerinden geçebilirsiniz. Hata ve / veya eksiklikleri arayın. Sınıfta yazmak için vaktiniz olmayan bilgileri doldurun.

Düzenli olarak gözden geçirin. Düzenli aralıklarla oturup notlarınızı inceleyin, böylece bilgileri öğrenebilir ve saklayabilirsiniz. Unutmayın, bu bilgiler muhtemelen yolun sonunda gerekli olacaktır, bu nedenle en kısa zamanda öğrenmek en iyisidir.

 

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: