Kripto ParaMetaverse

Metaverse’in Gelecekte Vadettiği İşleri Nelerdir?

TEKNOLOJİK DEĞİŞİME DİRENEBİLİRSİNİZ, ANCAK TARİH, ONU BENİMSEMENİN VE ONA UYUM SAĞLAMANIN AKILLICA OLDUĞUNU KANITLADI.

Metawork: Metaverse’de 9-5’i Çalışmak

Metaverse etrafındaki heyecana ve gevezeliğe rağmen, içinde yaşadığımız dünyayı nasıl etkileyeceği konusunda hala çok fazla kafa karışıklığı var. Büyük isimler, “metaverse”nin sadece eğlence için değil, ileriye dönük olarak ne anlama gelebileceğini daha yeni keşfetmeye başladılar. ama iletişim, işyeri inovasyonu ve işbirliği için de.

Şimdi Metawork kavramını keşfedelim.

Metaverse nedir ve onu kim inşa ediyor?

Bir bilim kurgu konseptinden daha fazlası olan Metaverse, esasen, kullanıcıların dijital bir evrende yaşamalarına izin vermek için tasarlanmış, teknolojideki çeşitli unsurların bir kombinasyonudur.

Terim ilk olarak Neal Stephenson’ın 1992 tarihli bir romanında tanıtıldı ; burada “Metaverse” paylaşılan hayali bir yerdi, bir fiber optik ağ üzerinden kullanıma sunuldu ve VR gözlüklerine yansıtıldı.

Stephenson’un romanındaki metaverse kavramı, aslında çoğu şirketin bugün sanal geleceği tartışırken hayal ettiği şeye oldukça benzer. Facebook ( Now Meta ) CEO’su Mark Zuckerberg, bu yeni konsepte yatırım yapan yenilikçilerden sadece biri.

2021 için Facebook Connect konferansının bir parçası olarak Zuckerberg, yeni bir dünyada iletişim kurabileceğiniz, işbirliği yapabileceğiniz ve etkileşimde bulunabileceğiniz daha “sürükleyici ve somutlaştırılmış” bir internet deneyimi üzerinde çalışmaya başlama stratejisini açıkladı.

Meta veri deposunun kesin tanımları değişebilse de, çoğu kişi onu kullanıcıları temsil eden avatarları ve keşfedilecek benzersiz ortamları olan sosyal, paylaşılan bir alan olarak hayal eder.

Metaverse ne zaman burada olacak?

Bugünün yenilikçilerinin hayal ettiği gibi “meta-evrenin” ne zaman daha geniş halk tarafından erişilebilir olacağını tam olarak bilmek zor. Bununla birlikte, konseptin belirli yönleri zaten günlük hayatımıza giriyor. Açık bir örnek, VR kulaklıkları oluşturmaktan sorumlu Oculus şirketinin sahibi olan Meta’da (Facebook).

Meta, çalışanların bir metaverse ortamında nasıl etkileşimde bulunacaklarına benzer şekilde, meslektaşlarıyla gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilecekleri ve çalışabilecekleri Horizon Workrooms’u zaten tanıttı.

Microsoft, kullanıcıların dijital toplantılarda etkileşim kurmak için yapay zeka destekli avatarlarını oluşturabilecekleri “Mesh for Teams” ile benzer hedefler peşinde.

Metaverse’de Çalışabilir miyiz?

Meta gibi şirketlerin vizyonları doğruysa, Metaverse, neredeyse her şeyi yapabileceğimiz, neredeyse ikincil bir gezegen gibi kapsamlı bir ortam olacaktır. Microsoft, Oculus ve Magic Leap gibi yenilikçiler tarafından işgücü için oluşturulan VR ve AR ortamlarında şimdiden bunun örneklerini görmeye başlıyoruz.

Meta veri deposuna tam olarak girmek için elbette doğru teknolojiye erişmemiz gerekecek. Şu anda, bu en azından bir tür XR kulaklığı içerecek. Bununla birlikte, alana daha fazla yatırım yapmanızı sağlamak için dokunsal geri bildirim çözümleri gibi çeşitli başka şeyler de içerebilir.

Meta veri deposuna girmek için ne kadar fazla teknoloji gerekiyorsa, ortam o kadar kısıtlayıcı hale gelebilir. Ne de olsa ekiplerin gerekli teknolojiyi karşılayabilmeleri gerekecek ve ayrıca onu uzun süre kullanacak kadar rahat olmaları gerekecek – bu, günümüzün VR başlıklarında her zaman mümkün olmayan bir şey.

Metawork nedir?

Metaverse’de çalışma kavramının gerçeğe dönüşmesi, “Metawork”ün geleceğinin kapılarını aralıyor. Uzmanların çoğu, özellikle uzaktan ve hibrit çalışmanın daha yaygın hale geldiği günümüzde, meta veri deposunun nihayetinde insanların çalışma şeklini yeniden tanımlayacağı konusunda hemfikir.

Daha az insanın seyahat ettiği ve özel bir “çalışma alanını” ziyaret ettiği bir ortamda, Metaverse ve Metawork bize işbirliği, iletişim ve yaratıcılık için ikincil bir sanal alan sağlayabilir.

Meta veri deposuyla, yalnızca paylaşılan bir sanal ortamda insanlarla iletişim kurmakla kalmayacak, aynı zamanda ürün ve makine modellerini daha güvenli, daha etkileşimli bir biçimde deneyebileceğiz.

Örneğin, meslektaşlarınızla birlikte metaverse’de bir araba için bir plan oluşturabilir, malzemeleri ve tasarım öğelerini istediğiniz zaman, boşa harcamadan değiştirebilirsiniz.

Metawork’ün Potansiyel Faydaları ve Dezavantajları Nelerdir?

Metawork’ün olası faydaları çok büyük. Sanal bir işyerinde, paylaşılan bilgi, içerik ve işbirliği açısından aynı faydaların tümüne erişmek için iş arkadaşlarımızla aynı fiziksel alanı paylaşmak zorunda değiliz.

Meta veri deposu, uzaktan çalışma için video konferans gibi kavramları bir sonraki seviyeye taşıyor. Sadece iş arkadaşınızın yüzünü görmek yerine, tam bir sanal avatar görebilecek ve tıpkı gerçek bir insan gibi onunla etkileşime girebileceksiniz. Beden dili ve yüz ifadeleri için bile kapsam var.

Aynı zamanda, Metawork yeni bir yaratıcılık düzeyinin kilidini açmamızı sağlar. Problemleri 3 boyutlu olarak görselleştirip çözebiliyor, ekip üyeleri ile paylaşabileceğimiz veya müşteri onayına sunabileceğimiz ürünlerin maketlerini hazırlayabiliyoruz.

Fikirlerinizi istediğiniz kadar geliştirmek ve mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşmak için meta veri deposunda sonsuz alan var.

Metaverse, genellikle Ar-Ge projelerinden gelen atık malzeme miktarını azaltarak çevre için bile faydalı olabilir.

Tabii ki dezavantajları da var. Hızlı ve verimli çalışma deneyimleri sağlayan kapsamlı bir meta veri deposu oluşturmak, çok fazla bant genişliği ve mükemmel teknoloji gerektirir. Başlangıçta, şirketlerin meta veriye girme şansını elde etmek için çok fazla yatırım yapmaları gerekebilir.

Aynı zamanda, bilgilerin bu kadar geniş bir açık alanda nasıl paylaşıldığı ve korunduğu ve sanal bir ortamda çalışırken çalışanların mahremiyetini nasıl koruyabileceğimiz konusunda endişeler olacaktır. Hatta gerçek bir metaverse fırsatı üzerinde ilerleme kaydetmeye başlamadan önce üstesinden gelmemiz gereken rahatsız edici ve kafa karıştırıcı kulaklıkların zorluklarını yaşıyoruz.

Tıpkı 30 yıl önceki İnternet çağında olduğu gibi, Metaverse çağının sonsuz olanakları daha fazla yepyeni iş fırsatı yaratacaktır. Metaverse’in tam vizyonunu tanımlamak hala zor olsa ve bir bilim kurgu filminin destansı sahnesine ulaşamasa da, dijital ve sanal dünyayla etkileşim biçimimizi temelden değiştirecek. Çağın gelişmesiyle boğuştuğunuz için gelecekte ne tür bir iş yapmayı düşünüyorsunuz? Bu makale derlemeden geliyor, umarım size ilham verir.

“Pokemon GO”nun dünyayı kasıp kavurduğu 2016’yı hatırlıyor musunuz? O zamanlar birçok insan zamanımızın artırılmış gerçeklik devriminin eşiğinde olduğuna inanıyordu. Ancak, bildiğimiz gibi, bu bir gerçek haline gelmedi.

Akrep ibresi bugüne dönersek, Facebook’un (şimdi Meta olarak adlandırılıyor) başını çektiği benzer bir düğüm teknolojisi devleri, herkesin yaşaması için bir yol yaratmayı amaçlayan “Metaverse” kavramını güçlü bir şekilde destekliyor. dijital Dünya.

Sermaye piyasasının takip eden yatırım davranışı, kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet efsanesi yaratmış gibi görünüyor: Herkes onu görmekten mutlu olsun ya da olmasın, insanlığın hızla gerçek bir “Metaverse” yaratması muhtemel çünkü bizim “teknolojik süper tanrımız” umut ediyor. böyle .

Gelecekteki işleri planlama (tahmin etmekten ziyade) işinde olduğum için, bu olasılığı derinlemesine gözlemledim ve kendime şu soruyu sordum: “Metaverse hangi yeni kariyer yaratacak?”

Aşağıdakiler ön düşüncelerimden bazılarıdır.

İlk olarak, bazı önemli kavramları hızlıca açıklayalım.

  • Sanal Gerçeklik (VR): Tamamen sürükleyici bir sanal ortam.
  • Artırılmış Gerçeklik (AR): Gerçek dünya ortamına bindirilmiş sanal bir görüntü.
  • Karma Gerçeklik (MR): Sanal ortam ve gerçek dünya ile birleştirin ve etkileşim kurun.
  • Genişletilmiş gerçeklik (XR)/Metaverse: yukarıdaki tüm unsurların bir kombinasyonu.

Ne Tür İşler Açılacak?

Metawork’ün geleceği başarılı olursa, fırsatlar potansiyel olarak sonsuzdur. Mevcut işlerin çoğu, malzemeleri gerçekten kullanmadan deneyebilen dijital moda tasarımcıları gibi yaratıcı uygulamalar etrafında çözülecektir.

Ayrıca, bir hastalık veya yaralanmanın üstesinden gelmek için yardıma ihtiyacınız olduğunda vücudunuzun dijital iki katını muayene edebilecek tıp uzmanlarımız da olabilir.

Metaverse Tur Rehberi

Metaverse’e ilk kez girdiğinizi hayal edin. Sonsuz sayıda sanal dünyada nereye gideceğinizden veya ne yapacağınızdan emin değilseniz, bir  Metaverse tur rehberi  size yardımcı olabilir! Turistik bir tur rehberi gibi, kapsamlı kültür, sanat ve trend bilgisine sahip bir Metaverse tur rehberi de Metaverse’deki yeni olasılıkları tanıtabilir. Bu gelişmekte olan bir iş modeli ve buna tanık olmaktan heyecan duyuyoruz.

Metaverse Dünya Üreticileri

Maddi dünyanın birçok parlak mimarisi var, bu yüzden Metaverse harika dünya kurucularını da hak etmiyor mu? Bu dijital alan, hayal dünyalarında yaratıcılığın ve tasarımın sınırlarını zorlamak için eşsiz bir fırsat olacaktır. Ya da belki de tarihi mekanların nostaljisini, olasılıkların sonsuzluğunu deneyimleyeceğiz. Kelimenin tam anlamıyla. Her şey Metaverse dünya inşaatçılarının elinde  .

Kaynak: The Economic Times

Metaverse Gezgini

Sonsuz sayıda sanal dünyayla Metaverse kaşiflerinde bir artış görebiliriz  . Bu cesur insanlar muhtemelen yeni dünyaların sırlarını keşfetmeye ve vahşi Digi ormanlarında bize rehberlik etmeye hazırlanacaklardı. Bir tür modern çağ sırt çantalı gezgini gibi, sırt çantasıyla Güney Doğu Asya’yı gezmeden önce, bir şehrin toplu taşıma araçlarında gezinmekten daha kolay ve daha doygun hale geldi.

Yapı mimarı

Meta veri deposundaki yapı, deneyim, nesne veya yer gibi sıfırdan geliştirilen bir öğedir. Bu, geliştiricilerden ve tasarımcılardan çok fazla yaratıcı beceri ve uzmanlık gerektirecektir.

Dijital Moda Tasarımcıları

Avatarlarımız yakında dijital fotoğrafımız olacak. Fiziksel bir bedende var olan sınırlamalar olmadan kendimizi dijital moda ile daha fazla ifade edebileceğiz. Dijital moda tasarımcıları  , değerli Digi-fotoğraflarımız için geleneksel olmayan, cesur tasarımlara kapı açabilir. Kendi hayal gücümüzün derinliklerini keşfederken ve kullanırken, daha önce hiç olmadığı kadar çığır açan, zorlu ve gösterişli açıklamalar yapabileceğiz. Gelecekteki yaratıcılığın tüm kapsamını görmek için bizi daha da heyecanlandıran dijital moda tasarımlarının yükselişine ve kuruluşuna şimdiden tanık oluyoruz!

Kaynak: Elektrikli Pist

Metaverse TV programı yaratıcısı

Sürekli genişleyen Metaverse ile eğlence endüstrilerinin de kendilerini uyarlamaya ve yeniden keşfetmeye çalışacağını düşünüyoruz. Oyuncu olarak avatarları olan Metaverse orijinal TV şovlarını veya filmlerini görebiliriz  . Hatta bir adım daha ileri gidebiliriz, bir Metaverse realite şovu görebiliriz. Dünya böyle bir şeye hazır mı? Bir şey aklımızı çok fazla uçurabilir mi?

Metaverse Olay Planlayıcı

Dünya Metaverse’deki ilk düğüne tanık olurken, Metaverse’deki her türlü olayın giderek yaygınlaşacağına inanmak doğaldır. Bu nedenle defileler, övgüler, konferanslar ve tabii ki düğünler için Metaverse etkinlik planlayıcılarına ihtiyacımız olacak. Metaverse’e özgü başka olay türlerinin ortaya çıkıp çıkmayacağını ve bunların nasıl gelişeceğini ve ana akım kültürün bir parçası haline geleceğini görmek ilginç olurdu.

Akıllı Sözleşme Avukatları

Büyük şirketler ve ülkeler Metaverse’in varlığından yararlanmaya hazırlanıyor ve kısa veya orta vadede Metaverse ile ilgili düzenlemeler ve yasal savaşlar bekleyebiliriz. Web3 ve blok zinciri konusunda uzmanlaşmış akıllı sözleşme avukatları, özellikle düzenlemeler yaygın olmadığında, tüm Metaverse işlerinde yardımcı olabilir. Çünkü Jeremy Bentham’ın dediği gibi, avukatın gücü yasanın belirsizliğindedir.

Kaynak: VentureBeat

Metaverse Güvenlik Yöneticisi

Topluluklar inşa edilmeye başlandıkça, düzen koruyucu kurumlar da inşa edilir. Güvenlik, dijital kimliklerimizin önemli bir yönüdür, çünkü düzenleme eksikliği bizi ifşa edebilir. İşte burada Metaverse güvenlik yöneticileri devreye giriyor ve dijital varlığımızı güvence altına almada hayati bir rol oynuyor.

Ekosistem Geliştiricileri

Metaverse evrimleştiğine göre, insanlığın onu güçlendirmek için daha fazla ekosisteme ihtiyacı olacak. Dolayısıyla, enerjiyi güvence altına almak için ekosistem geliştiricilerine ihtiyacımız olacak. Bu geliştiriciler, Metaverse’deki işlevlerin dayanıklılığını ve kullanılabilirliğini garanti etmek için hükümetleri, uluslararası kuruluşları ve hatta çok uluslu firmaları koordine etmekten sorumlu olacaktır.

Tüm olasılıklar önümüzde dururken Metaverse söz konusu olduğunda her şeyin mümkün olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca Metaverse şefi, avatar kuaförü, dijital çiftçi ve daha pek çok şey olabilirsiniz. Belki de istediğiniz her şeyi dijital olarak gerçekleştirebileceksiniz. Metaverse bizi fiziksel sınırlamalardan kurtarır ve kendimizi yaratabileceğimiz bir rüyayı yaşamamızı sağlar.

Gidin ve vizyonunuzu keşfedin; Metaverse orada sizi bekliyor.

not. Metaverse dolandırıcısından uzak durmayı her zaman hatırlamak önemlidir. Acil bir durumda, mevcut olduğunda lütfen Metaverse güvenliğiyle iletişime geçin.

Metawork’ün Geleceği

Meta veri deposunun ve Metawork’ün geleceği, yeni dijital geleceğimizde hayatın nasıl olabileceğine dair bazı ilginç soruları gündeme getiriyor. Tıpkı şimdi uzaktan ve ofis içi istihdam arasında seçim yaptığımız gibi, Metawork ile gerçek çalışma arasında seçim yapabilecek misiniz? Demokratik istihdam bir seçenek haline gelecek mi ve yeni işler ortaya çıkacak mı?

Şu anda Metaverse’de geleceğin nasıl görüneceğini tahmin etmek zor, ama kesinlikle düşündüğümüzden çok daha erken olacak gibi görünüyor.

Metaverse Araştırma Uzmanı

Bugün, AR ve VR endüstri araştırmacıları dünyanın en iyi üniversitelerinin ve en iyi teknoloji şirketlerinin laboratuvarlarında her yerde görülebilir ve Metaverse (ya da fiziksel dünya ile dijital dünyanın kesintisiz iç içe geçmesi diyebilirsiniz) ile giderek A haline gelmiştir. geniş çapta kabul gören bir kavram olduğu için, ilgili araştırmalara yatırım yapmak için daha fazla bilimsel araştırma gücüne ihtiyacımız olacak.

Metaverse bilimsel araştırma uzmanlarının işi, yalnızca gerçek dünyaya dayalı bazı temel dijital modeller geliştirmek değil, böylece şirketler bu modelleri daha fazla müşteri ve ortak getirmek için kullanabilirler – bu tür bir meslek zaten var – ve gelecek daha geniş olacak. Metaverse bilimsel araştırma uzmanlarının inşa etmesi gereken şey, “temel teori”ye benzer bir şeydir, yani tüm “dijital dünya” için matematik ve fiziğin temel bir teorik çerçevesini oluşturmaktır (biraz oyun olmadan “Hazır Oyuncu Bir” gibi). Bu çerçeve sistemi, Metaverse’deki diğer tüm şeylerin temeli olacaktır: oyunlardan reklamcılığa, fabrikaların kalite kontrolünden İnternet tıbbi bakımına, DeFi (merkezi olmayan finans) vb.

Bu son derece karmaşık bir girişimdir. Geleceğin araştırmacıları, 3D hesaplamalı fotoğrafçılık, nöral görüntüleme, sahne rekonstrüksiyonu, hesaplamalı görüntüleme, görsel atalet odometrisi, durum değerlendirmesi, sensör füzyonu, çizim ve konumlandırma için prototipler oluşturmak ve ölçeklendirmek için bilgisayarlı görü algoritması füzyon teknolojisini kullanacak… Zamanla, bu ihtiyaçlar daha da artacak. yoğun.

Metaverse araştırma uzmanı olmak için derin öğrenme, bilgisayarla görme, bilgisayar grafikleri veya hesaplamalı görüntüleme alanlarında doktora derecesine sahip olmanız ve programlama dillerinde yetkin olmanız gerekir. iyi şanslar.

Metaverse planlayıcısı

Kısıtlanmamış fikir herhangi bir maliyet gerektirmez, ancak gerçekçi uygulamanın çok yüksek bir bedeli vardır. Uygulanabilir bir Metaverse oluşturduğumuzda, çoğu şirket için tamamen sanal bir dünyada çeşitli işlevleri planlama ve uygulama yeteneği gelecekte başarının anahtarı olacaktır. Sürekli değişen dijital çağda doğru seçim nasıl yapılır ve en uygun piste nasıl ayak basılır?

İşte burada Metaverse Planner devreye giriyor. CEO’lar Metaverse çağında iş inovasyonu ve gelir artışı için uzun vadeli stratejiler belirlerken, planlamacıların konsept kanıtlamadan pilot uygulamaya kadar her adımı uygulaması gerekiyor. Bu, pazar fırsatlarını belirlemeleri, iş vakaları oluşturmaları, mühendislik yol haritalarını iyileştirmeleri, temel göstergeler geliştirmeleri gerektiği anlamına gelir…

Bu açıklamalar çekici görünmeyebilir, ancak bir otomobil şirketinin sanal sürüş testleri oluşturmaya mı odaklanması gerektiğine veya arızaları tahmin etmek için dijital ikili hizmetleri uygulamasına nasıl karar verirsiniz? Bilmiyorum ama Metaverse Planner’ın en iyi cevabı verebileceğine inanıyorum.

Meta veri deposu planlayıcısı olmak için uzun yıllara dayanan yönetim deneyimine sahip olmanız, HW/SW/SaaS/PaaS pazarlama iş modelini anlamanız ve en önemli şey iyi bir girişimci düşünceye sahip olmanızdır.

Metaverse ekosistem geliştiricisi

Metaverse, Zuckerberg’in kişisel iradesine göre doğal olarak doğmayacak. Etrafında eksiksiz bir ekosistem inşa etmemiz gerekiyor: sensörler, CPU, GPU, KYC süreci, veri gölü, yeşil enerji üretimi, uç bilgi işlem, yasalar, düzenlemeler… …Dünya doğası gereği karmaşıktır ve daha fazla dijitalleştirme kolay bir iş değildir. Zorluk derecesini daha iyi anlamak için, elektrikli araçlara geçişte otomotiv endüstrisinin karşılaştığı mevcut zorluklarla karşılaştırmak isteyebiliriz. Elektrikli araç ürünleri hali hazırda mevcut olmasına rağmen, yaygın tanıtımının önündeki en büyük engel, şehir içi sokak ve yollarda şarj tesislerinin olmaması ve araç pillerinin sınırlı kapasitesi – aynı şekilde ihtiyaç duyulan donanım ve yazılım olanaklarını da oluşturabiliyoruz. Metaverse tarafından. , Ama yine de diğer tüm destek sistemlerinden yoksundur.

Bu bağlamda, Metaverse Ekosisteminin geliştiricileri ortaya çıktı: şirketin ve hükümetin çeşitli kaynaklarını koordine etmekten ve birbirine bağlamaktan ve çeşitli işlevlerin büyük ölçekte gerçekleştirilebilmesini sağlamak için hükümetin altyapıya yaptığı yatırımı teşvik etmekten sorumlu olacaklar. .

Dikkat etmeleri gereken temel konular, Metaverse kullanıcılarının çeşitli cihazlarını ve cihazlarını farklı senaryolarda arayabilmelerini sağlamak için çalışabilirlik ve etkileşimdir – sonuçta, oyunda sadece güzel bir görünüm elde ederseniz, yapamazsınız. alışverişe gitmek. Giydiğin zaman giymenin ne anlamı var?

Ayrıca, insanların Metaverse’de mal ve hizmet alışverişinde bulunabilmeleri için dağıtılmış defter teknolojisini ve akıllı sözleşmeleri desteklemek için büyük finansal kurumlara lobi yapmak için çok çalışmaları gerekiyor.

Bir metaverse ekosistem geliştiricisi olmak için politika veya lobicilik alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olmanız ve gelişmekte olan XR endüstrisi hakkında keskin ve benzersiz bir anlayışa sahip olmanız gerekir.

Metaverse Güvenlik Yöneticisi

İnternet bizim için tamamen güvenli değil ve Metaverse’deki bu sorunun çözüleceğini iddia eden herkes kendini kandırıyor. Burayı güvenli ve kapsayıcı bir yer haline getirmenin birçok yolu olduğu doğru, ancak bu bizim çabalarımızı gerektiriyor.

Her şeyden önce, en önemli konu gizlilik: kimlik doğrulama, güvenlik başlıkları, sensörler… Dijital dünyamızın yeterince güvenli olmasını sağlamak için bu cihazların tasarımı, doğrulaması ve seri üretimi sırasında rehberlik ve denetim sağlayacak birine ihtiyacımız var. en azından geçerli düzenlemeleri karşılayın. Güvenlik gereksinimleri ve en gelişmiş özellikler veya tasarım pahasına değil. Bu yüzden Metaverse Security Manager’ın varlığına ihtiyacımız var.

Bu kolay bir iş değil. Metaverse’deki çeşitli işlevlerin nasıl doğru bir şekilde kullanılması gerektiğini doğru bir şekilde tahmin etmeleri, yanlış kullanımı ve kötüye kullanımı önlemeleri ve bunlarla ilgili temel bileşenleri, sistemleri ve üretim adımlarını tanımlamaları gerekir. Böylesine yepyeni bir dijital dünyada, çeşitli mekanizmaların karmaşıklığı ve hareketli bileşenlerin sayısı düşününce başım dönüyor.

Metaverse Güvenlik Yöneticisi olmak için, elektronik üretimi veya tüketiminde mühendislik derecesine ve deneyimine sahip olmanız gerekir.

Metaverse Donanım Mühendisi

Metaverse sadece kod üzerine inşa edilemez, aynı zamanda sensörler, kameralar ve kulaklıklar üzerine de kurulabilir – birisi Metaverse’de kolunuzu “sıktığında”, bu sensörler size dokunulduğunu hissettirir; kamera gözlemleyebilir Moraliniz bozuk mu, yapay zeka sizi fazla rahatsız etmesin; kulaklık, güneşli bir ortamda olduğunuzu algılayabilir ve gerçeklik hissini artırmak için Metaverse’de bir yaz sahnesi yansıtabilir.

Bu, atalet ölçüm birimi, görsel ışık kamerası, yardım takibi, haritalama konumlandırma derinlik kamerası gibi daha karmaşık şeyleri içermedi…

Gerçek dünya ile iç içe bir dijital dünya yaratmak, çeşitli pahalı ve karmaşık donanımlar gerektirir. Metaverse’in donanım mühendislerinin bu karmaşık ve devasa donanım sistemini bir araya getirmesi ve hata ayıklaması gerekiyor.

Şu anda, tamamı sermaye yoğun endüstriler olan endüstriyel operasyonlar ve otomotiv endüstrisi için en iyi sensörler yaratılmaktadır. Bu nedenle, ek bir zorluk olarak, Metaverse’in donanım üretim işiyle uğraşan her kimse, Metaverse’in zenginlerin özel dünyası haline gelmemesini sağlamak için yeterince güvenli ve yeterince ucuz olduğundan emin olmalıdır.

Metaverse donanım mühendisi olmak için karmaşık elektronik ürünler üretebilen bir fabrikaya sahip olmanız gerekir.

Metaverse Öykü Anlatıcısı

Deneyim ekonomisi ve oyunlaştırma kavramlarının sürekli gelişmesiyle birlikte, insanların genişletilmiş gerçeklik deneyimi gereksinimleri de artıyor: dijital dünyadaki hikayeleri daha derin ve daha sürükleyici bir şekilde deneyimlemeyi ve bir şeyler kazanmayı umuyoruz. Sadece hayatın çeşitli koşullarını, iniş çıkışlarını deneyimlemek değil, aynı zamanda meraklı ve özel deneyimler yaşamayı da umuyoruz – Metaverse hikaye anlatıcıları da ortaya çıkacak.

Kullanıcılar için sürükleyici hikayeler tasarlarlar; askerler için askeri eğitim yapmak; yeni durumlarda şirketler için pazarlama fırsatları bulmak; insanlar için “şeytanı öldürmek” gibi zihinsel anlama oyunları geliştirin. Sayısız örnek var.

Maruz kalmayı bir anlamda gelir olarak düşünmediğiniz sürece, onlara cömert bir ödeme yapılmayacaktır. Ama en azından anlatılarını milyonlarca insana yayabilir ve izleyicinin sıkıcı günlük hayattan kaçmasına yardımcı olabilirler – bu bir rüyanın hayatı değil mi?

Metaverse hikaye anlatıcısı olmak için, tercihen bir oyun şirketinde kariyerinize başlamanız ve teknik bir göreve dönmeniz, edebiyatta anadal ve pazarlamada yandal yapmanız gerekir.

Metaverse dünyasının yaratıcısı

Metaverse’in temel yapısını ve donanım donanımını oluşturduktan sonra, yine de bu dünyayı sıfırdan yaratmamız gerekiyor – kodlamadan değil, hayal gücünden bahsediyorum.

Metaverse dünyasının kurucuları, video oyunu tasarımcıları için gerekli becerilerin çoğuna sahip olmalıdır. İki meslek tamamen farklı kurallar altında faaliyet gösterse de, birincisinin ileriye dönük ve odaklı olması gerekir, çünkü Metaverse dünyasının kurucularının birçok şeyi yaratması gerekir, Gerçeklik veya planlar şeklinde varolmamıştır.

Ayrıca kurallar ve etik meseleler hakkında da düşünmeleri gerekiyor – dijital dünya çok gerçek hissettiğinde, insanlar içinde başkalarını öldürebilir mi? Savaş yapılabilir mi?

Bu konulardaki tartışmalar yeni başladı.

Metaverse dünyasının kurucusu olmak için, bir savaşçı olmak için cesarete ve bir grafik tasarımcı olmak için yeteneğe ihtiyacınız var. “Minecraft” oynamayı sevmek bir artı olacaktır.

Metaverse reklam engelleme uzmanı

Facebook – hayır, Meta – nasıl para kazanıyor diye sormak isteyebilirsiniz. Platformu dolduran her türlü sahte haberi satarak abonelik ücreti alınsın mı? İnsan organlarını toplayıp satarak mı? Wall Street’in faydalarını kabul ederek mi? Tabii ki değil. Meta’nın karı esas olarak reklamcılıktan gelir.

Aslında, Metaverse de çok, çok benzer bir şekilde davranabilir.

Instagram’daki reklamların çok hedefli olduğunu ve gizliliğinizi ihlal ettiğini düşünüyor musunuz? Ve Metaverse sizi şaşırtacak: reklamcılar ve medya, sizi metaverse dünyasının sonuna kadar takip etmek için büyük verileri tam olarak kullanabilir.

Sanal bir alanda yürüdüğünüzü hayal edin. Gerçek dünyada acıkıyorsunuz, bu yüzden farkında olmadan yolun iki yanındaki kafe ve restoranlara bakıyorsunuz. Bir dakika sonra her türlü yemek reklamı görüş alanınıza girmeye başlar. Bu kulağa ilginç geliyor, ancak uzun vadede bu, kullanıcıların mahremiyetinin ihlalidir. Bu nedenle, insanlar bu yeni deneyimden bıktıklarında, reklam engelleme yöntemlerinin sanal gerçekliğe gömülü reklamları bulabilecek kadar gelişmiş olmasını umarlar. İşte burada reklam engelleme uzmanları devreye giriyor.

Bu biraz AdBlock Plus modeline benziyor, reklamların çıkmasını engelleyebilecek eklentiler geliştirecekler. Çok fazla para alamasalar da, bağış toplayarak ve büyük miktarda veri elde ederek geçimlerini sağlayabilirler.

Metaverse reklam engelleme konusunda uzman olmak için, bazı temel kodlama bilgisine hakim olmanız ve Metaverse’in kaynak koduna erişiminiz olması gerekir.

Metaverse Siber Güvenlik Uzmanı

Metaverse, siber saldırılar ve sahtekarlıklar için mükemmel bir hedeftir: saldırıya uğramış avatarlar, işlevsel olmayan test hırsızlıkları, sızdırılmış kullanıcı biyolojik/fizyolojik verileri, saldırıya uğramış giyilebilir cihazlar… sayısız hata olasılığı.

Bu yüzden Metaverse siber güvenlik uzmanlarına ihtiyacımız var. Kötü niyetli saldırıları gerçek zamanlı olarak engellemekten ve Metaverse’in çeşitli yasalarının ve koruma anlaşmalarının yürürlüğe girmesini sağlamaktan sorumludurlar.

Siber güvenlik hakkında pek bir şey bilmiyorum, bu yüzden bu girişi açık uçlu bırakmak istiyorum: sanal dünyadaki siber saldırıların gerçek dünyada mahkemeye ulaşması sadece an meselesi.

Metaverse siber güvenlik uzmanı olmak için siber güvenlik geçmişine veya teknik yatkınlığı olan bir hukuk diplomasına sahip olmanız gerekir.

Ücreti ödenmeyen stajyerler

Burada maaşı ödenmemiş stajyerlerden bahsetmenin biraz sayıyı uydurmaya çalışmak gibi olduğunu biliyorum ama lütfen beni dinleyin. Bu tür bir meslek şu anda var olmasına rağmen, gelecekte Metaverse’de parlamaya devam edeceğinin altını çizmek gerekiyor.

Metaverse’in ücretsiz stajyerleri sadece check-in yapıp kahve içmiyor. Yapacakları çok şey var: verileri dikkatlice inceleyin; her kaya ve her ağaç için kod yaz; onlar bu yeni teknolojik imparatorluğun dayandığı gerekli temeldir.

Karşılıksız bağlılıklarını takdir etmeliyiz ve onlara belirli bir ücret ödemeliyiz.

Metaverse’nin ortamı büyük ve heyecan verici, ancak eskilerin dediği gibi, Roma bir günde inşa edilmedi. Metaverse, muazzam yeni teknolojilere ve yeni anlaşmalara ihtiyaç duyuyor ve sayısız insanın beyinlerine katkıda bulunması ve coşkularını yakmaları gerekiyor.

Yakın gelecekte bu işlerden birini alacak kadar şanslıysanız, tek bir şeyi hatırlamanız yeterlidir: Metaverse düşündüğünüz kadar güzel değil. Ama lütfen gerçek dünyanın karanlığını bu siber dünyaya getirme.

Blockchain Uzmanları ve Geliştiricileri

Blockchain uzmanları ve geliştiricileri; finansal hizmetler, kamu sektörü, teknoloji şirketleri, e-ticaret ve pazarlama alanlarında değerli bir konuma sahip olacaktır. Bu uzmanlar ayrıca blok zincirinin Metaverse dünyasındaki kullanıcılara daha iyi hizmet vermesini sağlamanın yollarını arayacak.

Oyun Tasarımcıları

Online oyunlar her yıl hem artan oyuncu sayısı hem de yarattıkları ekonomik büyüklük ile dikkat çekiyor. Metaverse evreni ile birlikte VR (Sanal Gerçeklik) tabanlı oyunlar başta olmak üzere prototip oluşturacak, tasarlayacak ve kullanıcılarla buluşacak oyun tasarımcılarına talep olacak.

Pazarlama Müdürü ve Danışmanı

Metaverse kozmos, iş ve özel hayatta birçok yeniliği beraberinde getirecek. Yeni nesillerin ve yeni tüketicilerin beklentileri de bağlantı süreçlerini kökten değiştirecek. Bağlantı alanında her düzeyde uzman iş gücü, metaverse dünyasına hizmet edecek. Hem fiziksel hem de dijital dünyaya hakim olan irtibat uzmanları ve bu uzmanların yer aldığı ajanslar markaların gündeminde olacak. Pazarlama yöneticilerinin görev tanımlarına yeni görev alanları eklenecektir. Pazarlama yöneticileri, kripto para birimleri ve blok zincir teknolojilerini kullanarak potansiyel kullanıcıları belirleyecek, eğilimlerini izleyecek ve şirketlerin pazar paylarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak stratejiler geliştirecek.

Artırılmış gerçeklik platformlarında uzmanlaşmış yazılım mühendisi

Fotoğraf · Pixabay’in izniyle

Metaverse teknolojisinin ilerlemesi şaşırtıcı. Teknoloji ve oyun sektöründeki şirketler, web aramalarında bulunabileceklerin ötesinde büyük miktarda veri ve bilgiyi işlemek için yüksek talep görecekler. 


Aynı zamanda şirketler, büyük ölçekli sistem tasarımında özel uzmanlığa sahip yazılım mühendislerine ihtiyaç duyacaklar. Diğer gerekli beceriler arasında ağ oluşturma ve veri depolama, dağıtılmış bilgi işlem, yapay zeka (AI), bilgi alma, doğal dil işleme (NLP) ve kullanıcı arayüzü tasarımı yer alır. Yazılım mühendislerinin Android Native, Android Java, FreeRTOS ve Embedded Linux üzerinde çalışması gerekecektir.

Metaverse Tasarımcısı 

Fotoğraf · Pixabay’in izniyle

Meta veri tabanında tasarım, bir oyuncunun hedefe ne kadar çabuk ulaştığından ziyade, ilk etapta bir hedefi takip etmek için yeterince dalmış olup olmadığıyla ilgilenir. Bu, bir Zoom odasında anında buluşmak yerine arkadaşlarla buluşmak için seyahat etmek anlamına gelebilir; veya herhangi bir zamanda herhangi bir şeyin satın alınabileceği çevrimiçi vitrinlere erişmek yerine bir pazarı ziyaret etmek.


Meta veri deposu için tasarım yapmak, tamamen yeni, sürükleyici bir dünya yaratmayı gerektirdiğinden, tasarımcıların beceri setlerini çeşitli yeni disiplinleri içerecek şekilde genişletmeleri gerekecek. Tasarımcılar, ekonomiden şehir planlamasına ve antropolojiye kadar uzanan konuları incelemelidir. Bunun nedeni, sanal dünya tasarımcılarının nihayetinde insan toplulukları tasarlamasıdır.

NFT Stratejisti 

Fotoğraf · Pixabay’in izniyle

Fungible Olmayan Jetonlar veya NFT’ler, bir Metaverse elyafı haline geldi. NFT, meta veri deposunun sanal dünyasında taşınabilir, kimliği doğrulanmış bir dijital özellik olarak hizmet eder. Bir blok zinciri ağında çalışan NFT’ler devredilemez ve bu nedenle türünün tek örneği bir değere sahiptir. Pek çok işletmenin kriptoya veya yenilikçi NFT’lere yönelmesiyle, NFT Stratejistleri için büyük bir talep olacak.


Bir NFT stratejisti, blok zinciri teknolojisi hakkında bilinmesi gereken her şeyi bilmeli ve katılımı sağlamak için NFT konseptleri ve programları oluşturmalıdır. İçgörü ve eyleme geçirilebilir stratejik fırsatlar sağlamak için endüstri trendleri analizi yapmalıdırlar. İlgi çekici bir kullanıcı deneyimi yaratmak için NFT kavramlarını, oyunlaştırmayı, taktiksel uygulamayı ve tasarımı birleştiren bir strateji geliştirmeleri gerekir.

Blok zinciri geliştiricileri

Fotoğraf · Pixabay’in izniyle

Blok zinciri geliştiricileri, şirketlere dijital blok zincirlerinin uygulanması ve oluşturulması konusunda yardımcı olur. Yazılım sistemlerini tasarlamak, uygulamak, test etmek, dağıtmak ve yönetmek için ideal olarak bir blok zinciri platformunda işbirliği yapmalıdırlar.


Programlama araçlarında bilgili olmalı ve merkezi olmayan ekosistemi anlamalıdırlar. Bu blok zinciri mühendisleri, yazılım geliştirmek ve dağıtmak için yazılım mühendisleriyle de çalışmalıdır. Blok zinciri mühendisleri, hibrit sistemleri ölçeklendirme, sözleşme dağıtımı ve bakımı konusunda önceden deneyime ve ayrıca blok zinciri çözüm mimarisi ve tasarımına ilişkin bazı bilgilere sahip olmalıdır.

Ürün yöneticisi

Fotoğraf · Pixabay’in izniyle

Metaverse ürün yöneticileri, Sanal Gerçeklikte (VR) sosyal deneyim ürünlerini pazarlamaktan sorumlu olacak. VR, tüm alanlarda uzaktan varlığı ve insan bağlantısını geliştirme potansiyeline sahiptir. 


Ürün ve strateji pazarlama aşamalarına dahil olacaklar ve ayrıca dahili ortakları giden pazarlama hakkında bilgilendirecekler. Ürün yöneticileri öncelikle kullanıcının bakış açısını anlamak, geri bildirim toplamak ve uygun fırsatlardan yararlanmakla ilgilenir.

Metaverse Masterclass: Udemy 

Udemy’de mevcut olan bu kurs , Kıdemli Blockchain Proje Yöneticisi Henrique Centieiro tarafından verilmektedir. Kursun tamamlanmasını gönderin; öğrenciler Metaverse’in ne olduğunu, NFT’lerin potansiyelini nasıl ortaya çıkardığını, Metaverse’in farklı şekillerini (oyunlar, kripto para birimi, varlıklar, blok zinciri protokolleri vb.), varlık sınıflarını, metaverse belirteçlerini, Metaverse tarafından kesintiye uğrayacak endüstrileri, yatırım yapmayı öğreneceklerdir. VR alanı, ilgili platformlar, VR, AR, karma gerçeklik ve genişletilmiş gerçeklik ve metaverse arazi mülkiyeti. Bu Udemy kursuna katılmak için minimum bir gereklilik yoktur. Ancak, uzay hakkında bilgi edinmek için meraklı olmak gerekir. 

Sanal Gerçeklik Uzmanlığı: Coursera

Londra Üniversitesi tarafından sunulan Sanal Gerçeklik Uzmanlığı kursu , doğrudan Metaverse hakkında konuşmaz, bunun daha geniş yönünü, yani sanal gerçekliği araştırır. Bu kursu almak, öğrencilerin VR’nin temellerini, tarihini ve donanımını, uygulamalarını, zorluklarını ve psikolojisini keşfetmelerini sağlayacaktır. Ek olarak, öğrenciler VR dünyasında etkileşim hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak, kavramları ve teknolojileri hakkında bilgi edinecek, 3D grafiklerin temellerini öğrenecek ve VR ortamında nesneler oluşturacaktır. Bu başlangıç ​​seviyesindeki kursu alarak, öğrenciler kendi VR oyununu veya projesini yaratmak için gerekli becerileri kazanabilecekler. Kurs eğitmenleri Sylvia Xueni Pan (Bilgisayar Bölümü Öğretim Üyesi) ve Marco Gillies’dir (Kıdemli Öğretim Üyesi). 

Metaverse’e Giriş ve Nasıl Yatırım Yapılır: Skillshare 

Skillshare platformunda sunulan bu 33 dakikalık kurs sekiz derse yayılmıştır. Şu konuları kapsar: Metaverse bileşenleri, web 3’e yolculuk, sanal dünyada NFT’lerin rolü, metagaming token jetonlarına ve Metaverse ETF’lerine ve hisse senetlerine yatırım yapma ve son olarak, metaverse oyunlarına yatırım yapma. Bu kursun eğitmeni dijital girişimci Ali Matar’dır. Metaverse’de daha derine indikçe kursu güncellemeyi planlıyor. Kurs hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın . 

AR ve VR Metaverse İşini Başlatın: Udemy 

Alex Genadinik tarafından sunulan Start AR ve VR Metaverse Business , Udemy’de iki bölümden oluşan bir kurstur. İlk bölüm yeni başlayanlar için AR ve VR’yi daha iyi anlamak için olsa da, kursun ikinci bölümünde eğitmen AR ve VR’ye girilmesi mümkün olan farklı iş fikirlerine dalıyor. Kurs içeriği 11 bölüme yayılmış 58 ders içermektedir. Kapsanan konular şunları içerir: 

  • VR ve AR’ye Giriş 
  • AR uygulamaları için iş fikirleri 
  • AR uygulamaları oluşturmak için geliştiricilere dış kaynak sağlama 
  • VR ve AR’de serbest hizmet satışı

Bu dersi almak için bir bilgisayar yeterlidir. 

 VR, AI, blockchain, oyun, 5G ve AR’nin kesişimi bu iş fırsatlarını vaat ediyor . 

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? MEXC’ye buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? PROBİT’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? GATE.İO’da buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: