Rehberlik

Matematik Çalışması İçin Genel İpuçları

Bunlar, ortaya çıkarmak için yeterince önemli olan veya diğer bölümlerin hiçbirine sığmadığı için genel ipuçları.

 • Sınıfa gitmek. Unutmayın ki matematik birikimlidir. Eğer derse girmezseniz, sonraki bölümlerde ve / veya önemli duyurularda kullanılacak önemli materyalleri özleyeceksiniz.

 • Zamanında sınıfa alın. Bazen önemli duyurular, sadece bir sınıfın ilk birkaç dakikasında verilir.
 • Ders Sırasında DİNLE Sınıftan bir şey çıkarmak için sınıfta dinlemeniz gerekir. Genellikle bunu yapmak zor olabilir ama çok önemlidir. Bazen önemli fikirler tahtaya yazılmayacak, sadece eğitmen tarafından konuşulacak. 

  Sadece kelimelerle olsa bile, eğitmenin vurguladığı şeyleri izleyin. Bu genellikle eğitmenin bunun önemli olduğunu düşündüğü anlamına gelir. Bir eğitmenin bir konuyu ne kadar önemli düşündüğü, sınavda ortaya çıkma olasılığı o kadar fazladır!

 • İyi not al. Eğitmenin gemiye koyduğu her şeyi yazmaya çalışın. Eğitmeni izlerken kolay gözükebilir, ancak bunu yapmanın zamanı geldiğinde çoğu zaman kolay değildir. İyi bir not seti, bu problemlerin nasıl yapılacağını hatırlatmanıza yardımcı olacaktır. Bazı eğitmenler için her şeyi yazmak zor olabilir. Bu gibi durumlarda mümkün olduğunca yazmaya çalışmalısınız. 

  Bunun bir önceki ipucuyla çelişkili göründüğünü de unutmayın. İyi bir nota seti dinlemek ve almak genellikle zordur. Bu, genellikle yalnızca pratikle kazanılan bir şeydir. Dersin önemli kısımlarını yazarken dinleyebilmeniz gerekir. 

 • Hem dinlemekte hem de iyi notlar almakta sorun yaşadığınızı tespit ederseniz, bir kayıt cihazı getirip dersi kaydetmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce eğitmeninizle konuşmanız gerektiğini unutmayın. Dünyada derslerini kaydetmekten hoşlanmayan birkaç eğitmen var.
 • Sorular sor. Eğer bir şey anlamıyorsanız, eğitmeninize sorun. Muhtemelen sen anlamayan bir tek sen değilsin.

 • Başkaları Soru Sorurken Dinleyin. Diğer öğrenciler soru sorduğunda hem soruyu hem de cevabı dinlediğinizden emin olun. Soruyu soran öğrencinin, düşünmediğiniz bir şeyi düşündüğü olabilir.

 • Dersten Sonra Notları Gözden Geçirin. Her dersten sonra notlarınızı gözden geçirmelisiniz. Kafa karıştırıcı bulduğunuz konuları not alın ve eğitmeninizden veya öğretmeninizden konuyu anlamanıza yardımcı olacak sorular sorabilirsiniz.

 • Dizin Kartları Kümesi Yap. Üzerinde önemli formüller ve kavramlar bulunan bir dizi dizin kartı hazırlayın. Birkaç boş dakikanız olduğunda bakmak için bunları yanınızda taşıyabilirsiniz. Önemli formülleri ve kavramları ezberlemenize yardımcı olmak için bunları kullanın.

 • (Uygun) Notasyonunu Öğrenin. Eğitmenler bunu bildiğinizi varsayacaktır ve böylece birçok eğitmen kötü gösterim için dikkat çekecektir.

 • Bir Çalışma Grubuna Girin. Gruplar halinde çalışmak genellikle yararlıdır. İnsanlar genellikle farklı şeylere bakarlar; böylece başkası karıştığınız bir konuyu anlayamayan veya anlayamayan bir sorunu nasıl çözeceğini görebilir.
 • Not Son Tarihler. Ev ödevi için vade tarihlerini ve bunları göreceğiniz bir yerdeki sınavların tarihlerini yazın, böylece onları unutmazsınız.

 • Eğitim / Ödev İçin Bütçe Uygun Zaman. Konuyu öğrenmek, diğer derslerde gerektirebileceğinden daha fazla zaman alır. 

  Ödev, genellikle düşündüğünüzden daha fazla zaman alır. Bunu aklınızda bulundurun, bütçe zamanınız gibi.

 • Her dersten sonra ödev yapmak. Her bir sınıfın sonunda, o gündeki ödevlere bakmak için bir süre ders verin ve bunu yapmaya çalışın. Bunu yapmak size, o gün ele alınan kavramları anlamak için gerçekten çalışmanıza izin verecektir. Ev ödevini yapmak için son dakikaya kadar beklemeyin, çünkü bu genellikle eksik bir ev ödevi seti ve / veya kavramın eksik bir şekilde anlaşılmasıyla sonuçlanır. 

 • Notlar ve Kitap olmadan Ödev yapmak. İlk birkaç ev ödevi probleminden sonra notlarınızı alın ve rezervasyonunuzu yapın ve kalan problemleri notlarınıza ve / veya kitabınıza bakmadan yapmaya çalışın. Çoğu durumda sınavlarınız sırasında bunlara sahip olmayacaksınız, bu yüzden onlarsız sorun yaşamaya başlayın.

 • Daha Fazla Ödev Yap. Kendinizi sadece eğitmeninizin atadığı ödev ile sınırlandırmayın. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar iyi olursunuz.

 • Uygulama, Uygulama, Uygulama. Mümkün olduğunca pratik yapın. Gerçekten sorunların nasıl yapıldığını öğrenmenin tek yolu, çok sayıda iş yapmak. Ne kadar çok çalışırsanız, sınav zamanı o kadar iyi hazırlanır.

 • Sebat. Bir matematik dersinde kapsanan her konuyu anında öğrenemezsiniz. Tamamen anlamadan önce üzerinde çalışmanız gereken bazı konular olacaktır. Bazı konuları gerçekten kavramanın tek yolu eve gidip düşünmek ve bazı problemleri çözmektir. Sık sık küçük bir çalışmadan sonra başlangıçta şaşırtan bir konuyu aniden anlayacağınızı göreceksiniz.

 • Eski ödevleri ve sınavları saklayın. Ev ödevlerini ve sınavları geri almayınca atmayın. Ödev sınavlar için iyi bir çalışma materyali kaynağıdır ve hem ödev hem de sınavlar kapsamlı bir final sınavı için iyi bir çalışma materyali kaynağıdır (eğer varsa).
 • Ders Kitabını Unutma. Sınıfta tartışılan bir konuya sıkışırsanız, ders kitabınız olduğunu unutmayın. Genellikle ders kitabı sınıfta çalışmayan örnekler ve / veya bir probleme farklı bir yaklaşım içerecektir.

 • İhtiyacınız olursa yardım isteyin. Matematik dersinizde sorun yaşıyorsanız size açık birçok seçenek var ve bunlardan yararlanmalısınız. Eğitmeninizin çalışma saatlerine gidebilir, özel ders odasına gidebilir veya yardım almak için bir öğretmen kiralayabilirsiniz. 

  Burada, Lamar Üniversitesi’nde, Lucas 209’da bulunan ücretsiz bir matematik dershanemiz vardır. Lucas 200’deki bölüm ofisini ziyaret ederek işe alınabilecek öğretmenler listesine ulaşabilirsiniz.

 • Uygun Tutuma Sahip Olun. Her zaman elinden gelenin en iyisini yap. Uğraşacak kadar yapmayı denemeyin. Dikkatli olmazsanız, bunu yapmak önemli sorunlara yol açabilir. Eğer sadece yeterince başarılı olmak için elinden geleni yapıyorsanız o zaman tek yapmanız gereken kötü bir sınavdır ve şimdi dersten kalkarsınız. 

  Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmalı ve alabileceğiniz en iyi not için çaba göstermelisiniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: