Matematik Bölümü

    Pek çok öğrenci matematik dersini sevmez, matematikten korkar. Çoğunun matematik korkusu da akılcı bir temele dayanmaz.

    Öğrenci bir dersi sevmiyorsa o dersi başarması da mümkün değildir.

    Öğrenci sevmediği dersi dinlemek istemez, dersten sıkılır, dinlemediği için anlayamaz, anlayamadığı için dinlemek istemez ve bu bir kısırdöngü olarak sürüp gider. Matematik sadece bir örnektir.

    Problem hangi ders ya da derslerleyse tamamı için geçerlidir.

     Matematikten yola çıkmamın nedeni, çok sayıda öğrencide ortak bir matematik korkusu olduğunu gözlemlememdir.

    Acaba matematik gerçekten can sıkıcı ve sevimsiz bir dersimidir?

    Matematiğin özünde sevimsizlik olabilir mi?

    Matematik dersi birçok öğrenci için çok korkulan bir derstir. Sayılarla rakamlarla uğraşmak, ciddi bir beyin jimnastiği gerektirir.

    Matematik dersi gerçekten de zor mudur yoksa onu bizler mi zorlaştırıyoruz.  Aslına bakarsa matematiğe zor sıfatını yükleyen bizleriz.

   Her ebeveyn çocuğunun iyi bir eğitim almasını ister. Bu da anca üniversite ile olur. Üniversite sınavı ise üniversite hayali kuran çocuklarımız için çok önemli bir sınavdır. Üniversite yolunda son engel olan bu sınava öğrencilerimiz oldukça önem verirler…

   Bu uzun maratonda da en önemli sınavları Matematikle olacaktır. Değişen sistem matematiğin gerekliliğini daha da artırmış, soru tipleri değişmekle birlikte bilgiye dayalı sorular daha da azalmıştır. Ossmatematik.com sitesi olarak da çocuklarımızın sınava hazırlanmasında bir nebze olsun katkıda bulunabilmek adına sitemizi daha da güzelleştirerek  ayrıntılı bir site yapmaya karar verdik. Tamamen ücretsiz olacak olan bu sitede zaten 2004 yılından beri hizmetteydi. 

   20 yıllık eğitim hayatımızda edindiğimiz bilgi ve tecübeleri hem Web ortamında hem Mobil ortamda paylaşmayı düşünüyoruz. Yavaş ama sağlam adımlarla siteden yavaş yavaş matematik portalına dönüşmek amacımız.

Silerin de desteğini bekliyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: