Rehberlik

Hafızanızı Geliştirmek için 19 Çalışma

Beyninizi ve interneti beyninizin bilgiyi hatırlamasına yardımcı olacak en iyi çalışma hackleri için araştırdık Hafıza bir kastır.  Şeklinde alın. Bu, daha hızlı ve daha kolay hatırlamanıza yardımcı olur. Bu size sınavlarınızda ve hayatınızda yardımcı olacaktır.

1. Muayene Öncesi Yürüyüş

Egzersizin hafızanızı ve beyin gücünüzü artırabileceği kanıtlanmıştır. Illinois Üniversitesi’nden Dr. Chuck Hillman tarafından yapılan araştırmalar, bir sınavın performansının 20 dakika sürmesiyle ilgili bir sınavınyapıldığını kanıtlıyor .

2. Basitçe Okuma yerine Yüksek Sesle Konuşun

Bu seni biraz delirtmiş görünse de, git hadi! Yüksek sesle söylediğinde ne kadar çok şey hatırlayabildiğine şaşıracaksın. Uyarı : Bunu kalabalık bir kütüphanede denemeyin!

3. Kendinizi Bir Ödülle Ödüllendirin

Bir ödül sistemini alışkanlıklarınıza dahil etmenin birçok yolu vardır, böylece sınavlarda daha verimli çalışmayı öğrenirsiniz. Sakızlı Ayılar ile çalışmak için kendinizi motive etmenin basit bir yolu :

4. Ne Öğrendiğini Öğretin

Bir şeyi gerçekten anladıysanız test etmenin en iyi yolu, onu başkalarına öğretmeye çalışmaktır. Eğer dinleyen birini dinleyemiyorsanız Pisagor Teoremi’ni açıklarsanız , neden doldurulmuş hayvan sınıfını öğretmiyorsunuz?

5. Mental Dernekler Yaratın

Bağlantı kurma yeteneği bilgiyi hatırlamanın sadece kolay bir yolu değil, aynı zamanda yaratıcılık ve zekanın yakıtıdır . Steve Jobs meşhur dedi ki “ Yaratıcılık sadece bir şeyleri bağlamaktır. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, biraz suçlu hissediyorlar çünkü gerçekten yapmadılar, sadece bir şey gördüler”.

Zihin Haritaları , farklı bağlantılara görsel bir genel bakış oluşturarak fikirleri birleştirmenin kolay bir yoludur. Burada öğrenmek için Zihin Haritalarını kullanmanın yararları hakkında daha fazla bilgi edinin .

6. Diyagramları Çiz

Çizim şemaları, tarif edilmesi zor olacak bilgileri görselleştirmenize yardımcı olacaktır. Bu, aklınızda bir sınavda hatırlanabilecek görsel bir hafıza yaratır . Muayenenizdeki insan kalbi gibi diyagramları çizmeniz veya etiketlemeniz istenebilir, böylece pratik yapın!

7. Times New Roman, Okunması Gereken En Hızlı Yazı Tipidir

Basitçe söylemek gerekirse – Çoğu uygulamada Times New Roman’ın varsayılan font olması için bir neden var!

8. Dikkat dağıtıcı Siteleri Engellemek için Uygulamaları Kullanma

SelfControl uygulaması, web sitelerini belirli bir süre için engelleyerek dikkat dağıtıcı durumları önlemenize yardımcı olur. “Kaçırmak İstemediğiniz 12 Öğrenci Uygulaması!”  yazısında, öğrenci yaşamını kolaylaştırmak için daha fazla öğrenci uygulamasını keşfedin .

9. Konuyla İlgili Bir Belgesel İzleyin

Belgeseller bütün bir hikayeyi kısa bir zaman diliminde sıkıştırmanın eğlenceli bir yoludur. Bu, bir hikayenin ana ayrıntılarını hatırlamanıza yardımcı olur; ayrıca, inisiyatif aldığınız ve konuyla ilgili bir film izlediğiniz için fazladan kredi kazanabilirsiniz!

Check out grafiğini izlemek için hangi belgesel karar vermenize yardımcı olur bu blog yazısında.

10. Google’ı Pro Profesyonel Olarak Ara

Dünyanın en büyük arama motoruna hakim olarak çevrimiçi kaynakları araştırırken zaman kazanın; Google. Parmaklarınızın ucunda neye ihtiyacınız olduğunu bulmak için bu resimdeki ipuçlarını izleyin:

11. Hızlı Bellek Buzz için Flashcards oluşturun

Flashcards ile anahtar kavramları, tanımlar, tırnak ve formüller bilginizi hızlı bir şekilde test edin . İlk Flashcard destenizi oluşturmak için şimdi aşağıdaki gibi GoConqr’a kaydolun!

12. Düzenli Eğitim Molaları Alın

Beyniniz çalışırken, beyninizin daha fazla bilgi almasına yardımcı olmak için düzenli çalışma araları vermeniz gerekir; aynı zamanda çalışırken sizi motive ve odaklanmış halde tutmanız gerekir. 45-50 dakikalık bir çalışmadan sonra kısa bir mola verin, odaklanmanız ve konsantrasyonunuz bu süreden sonra bozulur, 1 saat 30 dakika sonra yeni olan şeyler özümsenmez.

13. Doğru Müzik Türünü Dinleyin

“ Müzik Öğrenmek için Müzik: En İyi Eğitim Müziğini Seçmek için 10 İpucu ” başlıklı blog yazımızda , doğru müzik türlerinin ruh halinizi yükselterek daha verimli çalışmaya neden olabileceği alanını inceledik. Mozart Spotify çalma listenizi hazırladınız mı?

14. Çalışma Alanınızı Taşınabilir Hale Getirin

Kütüphanede favori koltukları olan alışkanlık yaratıkları olabiliriz, ancak çalıştığınız yerleri değiştirdiğinizde bilginin saklanması gerçekte iyileşir. 

15. Uygulama, Uygulama, Uygulama…

Geçmiş sınav sorularına örnek cevaplar uygulamak, bilgi almak için beyninizi eğitmeye yardımcı olabilir. Aynısı Okuma Testleri için de geçerlidir.  Gerçekçi, sınav benzeri bir koşul oluşturun ve yeni Sınav aracımızı kullanarak anlayışınızı test edin . Aşağıdaki genel Bilgi Testimizi deneyin:

16. Sınavdan Önce Tüm Gece Kalmayın

Sınavınıza çıkacak geceleri yeterince dinlendiğinizden emin olun. Uyuduğunuzda, beyniniz okurken öğrendiğiniz bilgileri özümser, böylece iyi bir gece uykusu almak, sınavınız için gereken sinir bozucu matematik formüllerini hatırlamanıza yardımcı olacaktır!

Bunu uyku programın yapmayın:

17. Öğrenmenin Haber Yollarını Keşfedin

Yeni çalışma yöntemlerini denemek, sizin için neyin işe yaradığını bulmanıza yardımcı olabilir. Eğitim amaçlı TED Sohbetleri’ni izleyerek veya örneğin kullanışlı sözlük uygulamaları indirerek teknolojiyi kendi yararınıza kullanın. Teknoloji sınavlarıyla nasıl çalışılacağını öğrenmenin yararları hakkında daha fazla bilgi edinin .

18. Hafızanızı ilerletmek için kokular veya sakız kullanın

Bu biraz rastlantısal görünebilir ancak okurken bilmediğiniz bir kokuyu püskürterek, incelemeden hemen önce tekrar püskürtme yaparken hafızanızı harekete geçirmenize yardımcı olabilecek çalışma yöntemlerinden biridir. Garip bir sakız çiğnemek aynı şekilde işe yarayacaktır.

19. Grupta Çalışma

Bir grupta çalışmak, öğrenme deneyiminizi geliştirmek için yeni bilgiler edinmenize yardımcı olabilir. Google grupları aracı geleneksel çalışma grubu formül üzerinde yenilikçi bir spin. Gruplar aracımız kaynakları paylaşmanıza, fikirlerinizi tartışmanıza ve ekibinizin veya grup projenizin üyeleriyle etkileşime girmenize yardımcı olur. 

Sınava girecekleriniz için nihai tavsiyemiz olumlu kalmaktır. Olumlu bir tutumun sınav sonuçlarınızı nasıl etkileyebileceği veya yapmak istediğiniz tek şey yatağa giderken sizi bu ödevi tamamlamaya motive etmesi şaşırtıcı !

Başka çalışma dersleri var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde sizin için başka çalışma gruplarının işe yarayıp yaramadığını bize bildirin.

Güncel kalın: Daha İyi Çalışmak için En İyi İpuçları

Study Tips Group’ta dünyanın her yerinden yaklaşık 10 bin öğrenciye katılın ve günlük olarak yeni çalışma grupları edinin!

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: