Kripto ParaNasıl Yapılır

Gate.io’da Alım Satım Nasıl Yapılır?

Gate.io , düşük para çekme ücreti, soğuk depolama cüzdanı ve düşük ticaret ücreti sunduğunu beyan eden bir blok zinciri varlık ticaret platformudur. Alım satıma geçmeden önce Gate.io sitesine kaydolmanız gerekir.

Gate.io kripto para borsasına 5607896 kodu ile üye olarak en yüksek komisyon indirimi sağlayan referans koduna sahip olun. Böylece yapacağınız her al-sat işlemlerinde daha az komisyon ödeyin.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io’da üyeler %0, %10, %20 ve %30 komisyon indirimi paylaşabilmektedir.

Öncelikle referans kodu ile üye olmanız durumunda herhangi bir kaybınız olmaz. Aksine yapacağınız her işlemde daha az komisyon ödersiniz. 

Örneğin 30 gün boyunca her gün 250$’lık coin alım ve satım işlemi gerçekleştirdiniz. Bu durumda günlük işlem hacminiz 500$ ve aylık işlem hacminiz de 15.000$ olur.

  • Referans kodu ile üye olmadıysanız binde 2 yani 30$ komisyon ödersiniz.
  • %30 referans kodu ile üye olmanız durumunda ise 21$ komisyon ödersiniz.

Gate.io borsasına üye olduktan sonra referans kodu eklenmemektedir. Bu yüzden mutlaka kayıt esnasında yönlendirme kodu altındaki kutucuğa referans kodu eklemeniz gerekmektedir. Aşağıdaki QR kodunu telefonunuzda okutarak indirimli referans kodu tanımlı şekilde üyelik işlemlerini başlatabilirsiniz.

İndirimli kayıt için TIKLAYIN

Aşağıda, bir hesap oluşturmanıza ve Gate.io’da işlem yapmanıza yardımcı olmak için hazırladığımız bir kılavuz bulunmaktadır.

1.Gate.io’da bir hesap oluşturun

Gate.io’da işlem yapmak için yapmanız gereken ilk şey bir hesap oluşturmaktır. Gate.io’da bir hesap oluşturmak için BURAYA tıklayın ve aşağıdaki talimatları izleyin.

Adım 1: Sağ üst köşedeki “Kayıt Ol” düğmesine tıklayın.

Adım 2: Kayıt formunu doldurun ve “İleri” ye basın.

Adım 3: Fon şifrenizi girin ve ardından “Hesap Oluştur” u tıklayın.

Adım 4: Hesabınızın başarıyla oluşturulduğunu gösteren bir bildirim görüntülenecektir. Daha sonra e-postanızı kontrol etmeniz ve doğrulama için gelen kutusunda verilen bağlantıya tıklamanız gerekir.

Adım 5: Gate.io’daki ekran hesabınızı doğruladığınızı gösterecektir. “Kapat”a tıklayın ve ardından 6. adıma geçin.

Adım 6: Telefon numaranızı/E-postanızı/Kullanıcı Adınızı ve Parolanızı girin ve ardından Oturum Aç’a tıklayın.

Adım 7: Kimlik Avı Koruması Doğrulama kutusu ekranda belirir, devam etmek için “Onayla”ya tıklayın.

Adım 8: E-posta adresinize 6 haneli bir kod gönderilecektir. E-postanızı kontrol edin ve kutudaki sayıları doldurun, ardından “Giriş”e tıklayın. Başarılı olursa, ekranınız Gate.io’nun ana sayfasına yönlendirilecektir.

2. Gate.io’da Ticaret

1.Web Sitesinde

Adım 1: Gate.io’nun ana sayfasında Ticaret -> Spot Ticaret’i seçin

Adım 2: gate.io’da USDT, BTC, ETH, QTUM ve Zaman Sınırlı pazarlar vardır. Her pazarın altında listelenen madeni paralar bir ticaret çiftini gösterir. Bir jeton seçerek, bir ticaret çifti seçersiniz.

Bu örnekte ONT/USDT sayfası seçilmiştir.

Adım 3: “Fiyat” alanına istediğiniz fiyatı, “Tutar” alanına ise tutarı giriniz.

Satın almak istiyorsanız “Satın Al” butonuna tıklayın. Satıyorsanız, satış formundaki bilgileri doldurun.

Fiyatı ve tutarı tekrar kontrol etmenizi hatırlatmak için bir diyalog açılır. Kontrol ettikten sonra fon şifrenizi girin ve siparişinizi verin.

Adım 3: Siparişiniz, formun altındaki sipariş Sekmesinde görünecektir.

Adım 4: Sipariş kullanıldıktan sonra paranız bakiyenize yatırılacaktır.

Adım 5: Kullanılmış/iptal edilen emir daha sonra İşlem Geçmişine taşınır.

Gate.io Uygulamasında (APP’de)

Adım 1: Alt kısımdaki Piyasalar’a dokunun ve o piyasanın altındaki madeni paraların bir listesini göstermek için ekranın üst kısmındaki bir sekmeye dokunun. Ticaret çiftinizi bulmak için aşağı kaydırın.

Bu örnekte, ONT/USDT seçilmiştir.

Adım 2: Ticaret ekranına erişmek için grafiğe ve ardından Al veya Sat düğmesine dokunun. Bu örnekte, usdt için ont sat.

Adım 3: Fiyat alanına istediğiniz fiyatı girin; Tutar alanına Tutarı girin, ardından siparişinizi vermek için Satın Al düğmesine dokunun.

Fiyatı ve miktarı kontrol etmenizi hatırlatmak için bir diyalog açılır. Kontrol ettikten sonra fon şifrenizi girin ve siparişinizi onaylayın.

Adım 4: Siparişiniz ekranın alt kısmındaki Siparişler sekmesinde görünecektir.

Adım 5: Sipariş kullanıldıktan sonra paranız bakiyenize yatırılacaktır.

Adım 6: Kullanılan/iptal edilen emir, Ticaret sekmesine taşınır.

Üreticiler Hakkında:

Creator, DeFi ve NFT dünyasını güçlendirmek için Kodsuz Akıllı Sözleşme, Düşük Kodlu DApp ve diğer hizmetleri sağlayan bir Hizmet Olarak Blok Zinciri (BaaS) platformudur.

Creator’ın Blockchain özellikleri, her oyun stüdyosunun ve geliştiricilerin oyunlaştırılmış NFT ve Blockchain endüstrisine girme kapısını genişletecektir.

Creator, inanılmaz derecede kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzüne ve çok sayıda gelişmiş arka plan hizmetine sahiptir. Bazı ilk bilgileri ve birkaç tıklamayı doldurarak, herhangi biri (IT/Blockchain becerileri olsun ya da olmasın) bir Akıllı Sözleşme veya DApp’i kolayca canlıya alabilir.

Creator’ın zinciri, gerçek birlikte çalışabilirlik, kullanıcı odaklı ağ yönetimi ve DeFi, Tokenization (NFT) ve diğer Blockchain Hizmetlerine odaklanan özelleştirmeler için Polkadot/Substrate’a dayanmaktadır.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? MEXC’ye buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? PROBİT’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? GATE.İO’da buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: