Rehberlik

Eğitim İçin Müzik: En İyi Eğitim Müziğini Seçmek için 10 Tavsiye

Eğitim İçin Müzik Nasıl Seçilir: 10 Tavsiye

ders çalışmak için müzik - En iyi stduy müziğini seçmek için 10 ipucu

Çalışmak için dikkat dağıtıcı olmadan sessiz bir ortamın olması gerektiği söylenir. Belki bu senin için çalışıyor. Ancak, bazıları için sessiz bir ortamda çalışmak geri tepebilir. Bu ‘sessiz ortam’ sizi sıkıntıyla savaşmanıza ve masanızdaki uyku cazibesine kapılmanıza neden olabilir! Bu yüzden doğru müzik seçiminin eğitim için önemini göz ardı edilemez .

Bazı çalışmalar ders çalışırken müzik dinlemenin iyi olmadığını söylese de, birçok insan için hayati öneme sahiptir. Onları sakinleştirir, bu da üretken çalışmaya yol açabilir. Müzik aynı zamanda ruh halinizi yükseltmenize yardımcı olabilir ve daha uzun süre çalışmanız için sizi motive edebilir.

Asıl zorluk, çalışmak için doğru müziği seçmektir. Yanlış çalışma müziği türü, sizi çalışmanızdan uzaklaştırır. Bu yüzden bugün sizin için en iyi çalışma müziğini seçme konusunda bazı ipuçları ve fikirler sunacağız !

10 Tavsiye: Eğitim için Müziğinizi Nasıl Seçeceksiniz

1. İpucu

Klasik müzik huzurlu ve uyumludur, okurken dinleyebileceğiniz en iyi seçeneklerden biridir.

2. İpucu

Mozart’ın zihinsel performansı arttırdığına dair kanıtlar olduğu görülüyor. Buna “Mozart Etkisi” diyorlar.

3. İpucu

Ortam enstrümantal müzik dinleyin. Bu müzik türü klasikten daha modern ve benzer bir etkiye sahip. Her zaman film müziklerini oldukça iyi buluyorum.

4. İpucu

Okurken yağmur, dalgalar, ormanlar veya hayvanlar gibi doğa seslerini dinleyin. Bu tam olarak müzik olmasa da, rahatlatıcı ve başka bir dünyada olduğunuzu hissedeceksiniz.

5. İpucu

çalışmak için müzik - Mozart'ın etkisi

Çalışıyorsun, övgüyle değil! Çalışma müziğinizi ılımlı bir ses seviyesinde dinleyin. Ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla dikkatinizi dağıtır. Asıl amacınız çalışmaktır, bu nedenle müziğinizi arka planda tutun. Çalışmayı bitirdiğinde 11’e kadar krank yapabilirsin!

6. İpucu

Her 5 dakikada bir yeni şarkılar aramak zorunda kalmamak için en sevdiğiniz şarkıları içeren bir çalma listesi oluşturun. Bu size zaman kazandırır, çalışma seansınızın ne kadar süreceğini planlamanıza izin verir ve çalışma sırasında konsantrasyon seviyenize yardımcı olur.

7 numaralı ipucu

Okurken radyodan veya podcast’ten müzik dinlemeyin. Sunum yapan kişilerin ve reklamların diyaloğu sizi rahatsız edecektir. En iyi çalışma müziğinizi tam olarak kontrol etmelisiniz.

8 numaralı ipucu

40 ila 50 dakika süren çalma listeleri yapın. Çalma listesi sona erdiğinde, bu ders çalışmaktan kısa bir mola vermek için bir hatırlatma görevi görür.

9 numaralı ipucu

Yatmadan önce veya sınavdan önce müzik dinleyin. Bu sizi rahat hissettirecek ve doğru zihin durumuna getirecektir.

İpucu 10

Çalışırken ders çalışmak için en iyi müziği seçerken, şarkıları seçmek için saat harcamaktan kaçınmalısınız. Günün sonunda, dünyadaki en iyi müziği seçmek değil, araştırmanızın verimli olması önemli.

Umarım bu çalışma ipuçları faydalıdır. Müzik arka plana kaybolursa ve çalışmanız merkeze gidiyorsa, doğru müzik seçimlerini yapıp yapmadığınızı bileceksiniz. Müzik çalışmanızı bulanıklaştırmaya başlar başlamaz, müzik seçimlerini incelemeniz gerekir… veya sisteminizden çıkarmak için hızlıca dans edin!

Bu ipuçlarına uyduğunuzda çalışma müziği seçiminiz gelişecektir.

 Unutmayın, ders çalışırken bu ipuçlarını kullanın,   sınavda başarılı olmanız için sizi bir adım daha yaklaştıracaktır

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: