Whatsapp

Davet Yoluyla WhatsApp Ödemesi Nasıl Etkinleştirilir?

whatsapp-ödeme

Uzun bir bekleme süresinin ardından Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp , Bazı ülkeler Ödeme hizmeti için onay aldı. WhatsApp, hizmeti son birkaç yıldır sınırlı kullanıcılarla test ediyordu ve bazı onay sorunları nedeniyle resmi sürüm ertelendi.

Sonunda şirket onay aldı ve hizmet canlıya alındı. Yeni WhatsApp Pay ile bazı ülkelerdeki kullanıcılar Google Pay, PhonePe vb. gibi diğer uygulamalara geçmeden WhatsApp içinden ödeme yapabilirler.

Android ve IOS Cihazlarda WhatsApp Pay Nasıl Aktif Edilir?

WhatsApp UPI ödeme seçeneği yayında ve tamamen kullanıma sunulmadı. Şirket, özellikleri aşamalı olarak kullanıcılarına sunuyor. Yeni özelliği almak için önce uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. PlayStore veya Appstore’a gidin ve WhatsApp için güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, uygulamayı güncelleyin.

  • İşiniz bittiğinde, WhatsApp’a gidin ve sohbet listelerinden herhangi birine tıklayın. Bunun için herhangi bir kişinizin sohbetini açabilirsiniz.
  • Sohbet penceresinden Ek’e tıklayın
  • WhatsApp ödemesi etkinse, ek listesinde Ödeme adlı bir seçenek görebilirsiniz.
  • Ödemeyi başlatmak için Ödemeler’e tıklayın.

Lütfen seçeneğin tüm kullanıcılara tamamen sunulmadığını unutmayın. Bu nedenle, uygulamayı en son sürüme güncellemiş olsanız bile sizin için mevcut olmayacaktır.

Bu durumda endişelenmenize gerek yok. Özellik, önümüzdeki günlerde hesabınızda otomatik olarak görünecek ve diğer kişilerle Ödeme yapabileceksiniz . Sizin tarafınızdan yapılacak tek şey uygulamayı en son sürüme güncellemek.

Davet Yoluyla WhatsApp Ödemesini Etkinleştirin

Bahsettiğimiz gibi, özellik tamamen kullanıma sunulmadı ve şirket artık özelliği yalnızca Davet ile sunuyor. WhatsApp’ta özelliği anında etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Adım 1: Numaralarında WhatsApp Pay özelliği etkin olan arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan herhangi birini tanımlamanız gerekir.

2. Adım: Onlardan kişisel olarak size bir Davet göndermelerini isteyin. Sohbet pencerenizi açıp Eklerden Ödeme Düğmesine tıklayarak bunu yapabilirler. Ardından, ‘Bildir’ adlı bir seçenek görecekler.

Adım 3: Bildir’e tıklamak, numara üzerinde anında Ödeme özelliğini etkinleştirir.

Böylece aynı şekilde herhangi bir arkadaşınızın numarasında da Ödeme Özelliğini anında etkinleştirebilirsiniz.

Şu anda, Ödeme özelliği yalnızca SBI, HDFC Bank, ICICI Bank, Axis Bank, vb. Gibi birkaç Bankada etkinleştirilmiştir. Bu nedenle, kullanıcının bu bankalardan herhangi birini seçmesini sağlayın. Diğer Bankalar da yakında listeye eklenecektir.

NPCI, Üçüncü Taraf UPI uygulamalarındaki İşlemleri Sınırladı

WhatsApp Pay’in onayının yanı sıra NPCI, bazı ülkelerdek UPI tabanlı hizmete yönelik yeni bir düzenleme de yayınladı. Yeni kurala göre, üçüncü taraf UPI uygulamaları toplam işlemlerin yüzde 30’undan fazlasını yapamaz.

Yeni kural, WhatsApp, PhonePe, Google Pay vb. gibi üçüncü taraf UPI uygulamalarına geri dönecek . Yeni kurala göre, bu hizmetlerin yüzde 30’dan fazla işlem yapmasına izin verilmiyor. Bu nedenle, genel günlük aktiviteleri arasında bazı sınırlar olacaktır.

Ancak, Paytm, Jio Pay vb. gibi bankacılık sektörüne giren hizmetler, üçüncü taraf ödeme hizmetleri olmadığı için yeni kuraldan etkilenmeyecektir.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: