Genel

Çevrimiçi Kurs Oluşturucular için En İyi 7 Ücretsiz Ekran Kayıt Aracı​

Screencasting, etkili ve çok yararlı bir öğretim yöntemidir. Öğrencilere gerçek önizleme ile her şeyi kolaylıkla öğrenmeleri için kullanışlı bir çözüm sunar. Dahası, ses, gelişmiş düzenleme ve daha birçok etkileşimli öğe gibi seçeneklerle yüksek kaliteli öğreticiler oluşturabilir ve öğrencilerinizin paylaşacak ilginç şeyler olduğunu göstermelerine izin verebilirsiniz.

Tutor LMS’nin yapımcısı olarak, genellikle ücretsiz ekran kayıt araçlarıyla ilgili talepler alıyoruz. Herhangi bir ekstra çaba harcamadan ve para harcamadan ekran görüntünüzü etkileyici hale getirmenin yollarını arıyorsanız, bugün şanslısınız. Bugünün makalesinde, her tür eğitim portalı için en iyi ücretsiz ekran yakalama araçlarından bazılarını bir araya getirdik. İster video kursları için bir eğitim hazırlıyor olun, ister pratik gösterimi sergiliyor olun, ister herhangi bir ekran kaydı alıyor olun, listemiz her bir kriteri kapsayacaktır.

Neyse lafı fazla uzatmadan bugünkü yazımıza geçelim.

Çevrimiçi Kurs Oluşturucular için En İyi 7 Ücretsiz Ekran Kayıt Aracı

Son yıllarda, ekran görüntüsünün kullanımını ve uygulamasını önemli ölçüde gördük. Bugün bir ekran görüntüsü yalnızca bir görünümle sınırlı değildir; düzenleme, ses, video ve diğer birçok multimedya özelliğiyle çekiciliğini bir sonraki düzeye taşıyabilirsiniz. İşleri sizin için kolaylaştırmak ve öğrencileri eğitmek için yüksek kaliteli bir ekran görüntüsü sunabilmenizi sağlamak için, öne çıkan özellikleriyle en çok oy alan bazı ücretsiz ekran kayıt araçlarını vurguladık.

Şimdi en iyi ücretsiz ekran görüntüsü yazılımlarından bazılarının derinlemesine incelemesini bulmak için derinlere inelim:

En İyi Screencast Araçlarından En İyi 7 Seçim

  1. OBS Stüdyosu
  2. APowerSoft
  3. Ezvid
  4. ShareX
  5. FlashGeri Ekspres
  6. Screencast-O-Matic
  7. CamStudio

OBS Stüdyosu

OBS Studio, bir anlık görüntü veya ekran görüntüsünden çok daha fazlasının keyfini çıkarmanızı sağlayan, çok platformlu desteklenen bir ekran kayıt çözümüdür. İster çevrimiçi ister kayıtlı dersler olsun, yüksek kaliteli HD akışı ve kaydı ile önizleme çok daha ayrıntılı ve net hale gelir. Ayrıca video uzunluğu sınırlaması yoktur ve diğer gelişmiş düzenleme seçenekleriyle içeriğinize logo, video, video ekleyebilirsiniz. Bu aracın bir diğer önemli avantajı da, web kameranızı ve mikrofonunuzu kullanarak doğrudan kayıt yapmanıza izin vermesi ve tam ekran veya istediğiniz gibi ekranınızın seçilen bir bölümünü yakalayabilmenizdir. Kullanıcı arayüzü size etkileyici gelmese ve bazen programı kapattıktan sonra bile zorla kapatmaya basmanız gerekse de, ücretsiz bir çözüm olarak bu çok da önemli değil!

APowerSoft

APowerSoft, ekran kayıt işinize kolay ve anlaşılır bir çözüm getiren tarayıcı tabanlı bir ekran kayıt aracıdır. MP4, WMV, AVI, ASF, FLV, MPEG, VOB ve GIF gibi neredeyse tüm önde gelen uzantılar tarafından desteklenir, ekran görüntülerinize ve videolarınıza can sıkıcı filigranlar koymaz. Ayrıca Zoom, Skype ve diğer çevrimiçi toplantı platformlarından sorunsuz bir şekilde web kamerası videoları çekmenizi sağlar. Gelişmiş özelleştirme, bu yazılımın metin, bilgi, vurgulamalar ve daha fazlasını eklemek için kullanabileceğiniz başka bir bonus parçasıdır.

Ezvid

Sınırlı süreli ekran kaydının ücretsiz ve basit bir yolu olarak Ezvid, dikkate alınması gereken harika bir çözüm olabilir. Bu aracın tek sınırlaması, yalnızca youtube uzantısını desteklemesidir, ancak video süreniz 45 dakikaya kadar ise ve video yüklemek için yalnızca youtube kanalını kullanıyorsanız sorun değil. Kusursuz klavye kısayolları ve eller serbest kayıt için burada dikkate alınması gereken başka bir nokta da kullanıcı kolaylığıdır. Genel olarak küçük sınıflar için ders anlatımı, sunum ve öğretici Ezvid oldukça iyi bir seçenek olarak kabul edilebilir. 

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

ShareX

Yalnızca ekran kaydı için değil – ShareX, doğrudan cihazınızdan doğrudan video kaydı için de harika bir araçtır! Size sunacak tonlarca özelliği ile bu harika ekran kayıt yazılımı, ekran kaydı görevlerinizin tüm zorluklarını üstlenmeye hazır. İster ekran görüntüsünün tamamını ister belirli bir bölümü yakalayın, gelişmiş düzenleme seçenekleriyle her ikisi için de kullanışlı bir çözüm elde edeceksiniz. Ayrıca, bu uygulama GIF formatını destekler ve kişiselleştirmeyi kendi başınıza uygulayabilirsiniz. Dikdörtgenler, elipsler ve serbest el şekilleri dahil bölge yakalama çekimleri gibi seçenekler de vardır ve bundan sonra bir dipnot ekleyebilir veya bir filigranla etiketleyebilirsiniz. Bunun üzerine, tüm bir web sayfasını yakalamak ve yakalanan görüntünün veya kayıtların kenarlarını kırpmak için bir URL girebilirsiniz. 

FlashGeri Ekspres

Blueberry Software tarafından oluşturulan FlashBack Express, tüm ekran kaydı ihtiyaçlarınız için size uygun bir deneyim sunan listedeki bir diğer basit öğedir. Uygulama açısından karmaşık olmayan bir çözümle gitmeyi tercih ediyorsanız, bunu seçmenizi öneririz. Ayrıca, ekran görüntüsünü almak için belirlenmiş bir süre sınırı yoktur ve kısmi ve tam pencere ekran görüntüleri alabilir ve yükleyebilirsiniz.

İster öğretici, ister demo veya başka herhangi bir içerik olsun, sesli ve web kamerası desteğiyle ekran kaydı alabilirsiniz. Bu uygulamanın tek dezavantajı, video ve ses için kare kare düzenlemeyi desteklememesi ve ek açıklamalar eklemesidir.  

Screencast-O-Matic

Açık kaynaklı, ücretsiz ancak yüksek kaliteli bir çözüm olan Screencast-O-Matic aracı, size eksiksiz bir ekran kaydı çözümü sunmak için orada. Kolaylaştırılmış ve kullanışlı arayüzü ile canlı veya kaydedilmiş oturumların ve PowerPoint slaytlarının kolayca ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Ayrıca, oldukça basit bir kullanıcı deneyimi sağlar ve bu nedenle yeni başlayanlar için de mükemmel şekilde uygundur. 

CamStudio

Tonlarca güçlü düzenleme ve ekran kaydınıza en üst düzey profesyonel havayı getirmenize olanak tanıyan özelleştirme özellikleriyle dolu mükemmel ekran kayıt uygulaması CamStudio’ya merhaba deyin. Bununla, belirli veya tüm ekranı seçme seçeneğiyle, sınıflarınız için herhangi bir uzunlukta öğretici, ders veya demoyu sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, hoparlör veya mikrofon kullanarak ses ekleme ve yakaladığınız klibi herhangi bir uzantıya kaydetme seçenekleri de vardır. 

Sonuç

Sitemiz için çok fazla çaba harcamadan ekran kaydı ve materyalleri oluşturmak istiyorsanız, yukarıdaki ekran kayıt uygulamalarının tümü yüksek kaliteli ekran kaydedici seçenekleridir. 

Bunlar, size kolaylık sağlamak için burada listelediğimiz yalnızca birkaç ve kullanıcı dostu ekran kayıt yazılımıdır. Bu yüzden, iyi olanları kaçırdığımızı düşünüyorsanız, yorum bölümünde bize bildirin. Bunu listemize eklemek isteriz!

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: