Rehberlik

Çalışmak için En İyi Zaman Nedir? Gündüz vs Gece

Çalışmak için En İyi Zaman

Asla eskimeyen bazı sorular var. Çalışmak için en iyi zaman nedir? Bu öğrenciler arasında bitmeyen tartışmalardan biri; Geceleri veya gündüz çalışmak daha iyi mi? Her iki tarafın, sizi kendi seçtikleri faydalar konusunda ikna etmek için tercih ettikleri yöntemin yararları hakkında uzun konuşacak kendi sadık savunucuları vardır.

Herkes çalışmak için en iyi zamanın ne olduğunu bildiklerini düşünüyor, ancak gerçek şu ki, her insan farklı ve bilimsel açıdan açık bir kazanan yok . Sabahları veya öğleden sonraları okumak için en iyi zamanları bulurken geceleri ders çalışmaktan daha fazla zevk alan bazı insanlar var. Her iki tarafın da nesnel sebepleriaçısından, bir kez ve her şey için çalışmanın en iyi zamanı nedir denemek ve cevaplamak için aşağıdaki faydaları araştırdık ?!

Gündüz Çalışmanın 4 Faydası

1. İyi bir gece uykusundan sonra, muhtemelen daha fazla enerji ve ertesi güne konsantre olma yeteneğiniz artacaktır.

2. Toplum, gündüz aktif olmak ve gece uyumak etrafında yapılandırılmıştır , bu nedenle bu normlara sadık kalarak kütüphaneye gidebilmek veya bir arkadaşınızla kahve kapmak gibi inkar edilemez faydalar vardır.

3. Gün boyunca çoğu insanla iletişim kurulabilir, bu nedenle herhangi bir sorunuz varsa, gün boyunca arkadaşlarınızla veya öğretmenlerle iletişim kurmak daha kolaydır .

4. Doğal ışık gözleriniz için daha iyidir . Yapay ışık gözlerimize zarar verir ve doğal uyku ritmimizi etkileyebilir.

Geceleri Çalışmanın 4 Faydası

1. Gün boyunca insanlar daha aktif, daha gürültülü ve yoğun. Geceleri sadece sen ve gece baykuşları geçirir, böylece huzur içinde ve sessizce çalışabilirsiniz .

2. Geç saatlere kadar açık olan bir kütüphanenin yanında yaşayabileceğiniz için şanslıysanız, geç saatlere kadar çalışmak istediğinizde kütüphanenin neredeyse terk edilmiş olduğunu göreceksiniz.

3. Geceleri gündüze göre daha az dikkat dağıtıcı vardır . Arkadaşlarınızın çoğu uyuyor ve sosyal ağlarınız daha az aktif olacak.

4. İşlerin gece farklı göründüğü doğrudur. Gece yaratıcı etkinliğinizi artırabilir ve kavramları farklı görmenize yardımcı olabilir.

Bu seçeneklerin her birinin çalışmak için en iyi zaman olmasının muhtemelen daha fazla nedeni olabilir. Ancak, sonuçta, bunların her birinin kişisel tercihlerinize bağlı olduğunu not etmek önemlidir. Ne yazık ki, gerçekten ‘çalışmak için en iyi zaman ‘ diye bir hedef yok ! Her şey kişiliğinize, ne okuduğunuza, kaynaklarınıza, zaman yönetiminize ve doğal uyku döngünüze bağlıdır.

Geceleri çalışıyorsanız veya başlamakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını okuyun.

Gece Zamanı Çalışması için 5 Tavsiye

Eğer geceleri daha iyi çalıştığına biliyorsanız, çalışmanın tercih zaman en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki ipuçlarını uygulayın:

1. Bir Rutin oluşturun:  Eğer düzensiz bunu yapmayın, geceleri çalışmak bir çalışma düzeni kurun karar verirseniz. Bu şekilde vücudunuz buna alışacak ve mümkün olan en iyi çalışma performansını elde edebilirsiniz . Birkaç gün ve birkaç gece ders çalışırsanız, vücudunuz çıldırır! Birini seç ve buna sadık kal.

2. Dinlenme:  Geceleri ders çalışırsanız, bu daha az uyumak gerektiği anlamına gelmez. Bir de dinlenmiş bir zihin böylece gün boyunca zzz Şimdi birkaç yakalayarak uyku ihmal etmeyin emin olun başarılı çalışmanın anahtarıdır.

3. Aydınlatma:  Hepimize olabilir; akşam saatlerinde çalışmaya başlıyorsunuz ve bir sonraki şeyin gece olduğunu biliyorsunuz ve karanlıkta çalışıyorsunuz! Bunun ortak bir olay olmadığından emin olun. Eğer bir gece öğrencisiyseniz, çalışmanızı geliştireceği için uygun şekilde aydınlatılmış bir odada çalışın.

4. Zaman Yönetimi:  Geceleri okurken zaman kaybetmek kolaydır. Bu, ne zaman mola vereceğinize dair bir çalışma takvimi oluşturmayı daha da önemli kılmaktadır. Okurken her 50 dakikada bir 5 ila 10 dakikalık mola vermeniz önerilir. Ayrıca susuz kaldığından emin ol!

5. Müzik:  Yukarıda bahsedildiği gibi, gece çalışmanın yararlarından biri yaratıcılık seviyelerinizin artmasıdır. Birçok kişi yaratıcılıklarının gece daha belirgin hale geldiğine inanıyor. Bu yüzden birçok sanatçı gece boyunca çalışıyor. Yaratıcılığınızı teşvik etmek için iyi bir fikir size ilham veren ve sizi motive eden müzik dinlerken ders çalışmaktır .

Eğer bir gece öğrencisiyseniz, neden ders çalışmanın en iyi zamanı olduğunu düşünüyorsunuz?

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: