Whatsapp

Başkalarının WhatsApp Durumunu Onlara Haber Vermeden Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Hepimizin bildiği gibi, WhatsApp’ta Durum, WhatsApp’ın her zaman en çok talep edilen özelliklerinden biridir. WhatsApp her zaman WhatsApp çıkartmaları , Grup Görüntülü Arama vb. gibi daha fazla özellik eklemeye çalışıyor . Ancak, her zaman en sevilen özellik WhatsApp Durumu.

WhatsApp Durumu nedir?

Yeni WhatsApp durumu, kullanıcıların durum mesajı olarak resim, gif, video vb. gönderebildiği eski durum mesajının görsel temsilidir. Bu mesaj, sonraki 24 saat boyunca durum bölümünde mevcut olacak ve sonrasında otomatik olarak silinecektir. Yeni özelliği tanıtmadan önce, yalnızca kalıcı olarak ayarlayabileceğimiz metin tabanlı bir durum mesajı vardı.

Durum mesajında, kullanıcılar video durumunun 30 saniye ile sınırlı olduğu resimler veya videolar yayınlayabilir. 30 saniyeden uzun bir video yüklerseniz, yayınlanmadan önce 30 saniyeye kırpılır.

Artık bir gün, her kullanıcı özel anlarını arkadaşları ve ailesiyle paylaşmak için WhatsApp durumunu kullanıyor. Ancak bazı durumlarda, başkalarının WhatsApp durumunu onlara haber vermeden görmek isteyebileceğimiz durumlar vardır.

Bunu sağlamanın iki yolu vardır ve birinci yöntem resmi, ikincisi ise gayri resmi yöntemdir.

WhatsApp bazı telefonlara desteğini sonlandırıyor | Independent Türkçe

Başkalarının bilmesine izin vermeden WhatsApp Durumunu görmenin Resmi Yolu

Bunun için ‘Makbuzları oku’ seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapın, adımları izleyin.

  • Adım 1: WhatsApp’ınızdaki menü seçeneğine tıklayın (3 nokta)
  • Adım 2: Menüden Ayarlar’a tıklayın
  • Adım 3: Ardından, Hesap seçeneğine tıklayın
  • Adım 4: Hesap seçeneklerinde Gizlilik’e tıklayın
  • Adım 5: Gizlilik bölümünde, Okundu bilgileri adlı bir seçenek göreceksiniz ve açık olabilir. Onu kapat.

Bitti, artık Arkadaşlar Durumunuzu görebilirsiniz ve sizi Görüntülenenler listesinde görmezler.

Ancak bunu yapmanın bir dezavantajı da var. Okundu bilgisi seçeneğini kapattığınızda, diğerlerinin Durumunu onlara bildirmeden görme seçeneğine sahip olacaksınız. Ancak diğer tarafta profilinize bakan kişilerin listesini de göremezsiniz.

Ayrıca, okundu bilgisi Durum ve normal masaj için standarttır. Bunu kapattığınızda, başka birinin mesajınızı okuyup okumadığını bilemezsiniz. Mavi tik seçeneği, siz onu tekrar açana kadar WhatsApp’ınızda çalışmayacaktır.

WhatsApp durumunu onlara bildirmeden görmenin resmi olmayan yöntemi

Ancak, bu resmi olmayan bir yöntemdir ve herhangi bir zarar veya hack söz konusu değildir. Bu nedenle, kullanımı güvenlidir.

Bu şeyin çalışması için önce WhatsApp hesabınız için otomatik medya indirmeyi açmanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Adım 1: WhatsApp’ınızdaki menü seçeneğine tıklayın (3 nokta)
  • Adım 2: Menüden Ayarlar’a tıklayın
  • Adım 3: Bir sonraki pencerede Veri ve depolama kullanımı’na tıklayın
  • Adım 4: Bir sonraki sayfada, Medya otomatik indirme altında Mobil veri kullanırken, Wi-Fi’ye bağlıyken, Dolaşımdayken gibi üç seçenek görebilirsiniz.
  • Adım 5: Her bölüme tıklayın ve Fotoğraflar ve Videolar’ı seçin ve ‘Tamam’a tıklayın.

4. adımda bulunan üç seçenek için de aynısını yapın.

Artık tüm Videolar ve Görüntüler otomatik olarak indirilecektir. Gerekirse Dolaşım için KAPALI duruma getirebilirsiniz.

Otomatik indirmeyi açtıktan sonra bir sonraki adıma geçin. Artık, gizli dosya görüntüleme özelliğine sahip herhangi bir dosya gezginine ihtiyacınız var. ES Dosya Gezgini veya Katı Dosya Gezgini gibi herhangi bir dosya yöneticisini kullanabilirsiniz.

Dosya yöneticisinde Gizli dosya görünümü seçeneğini açmanız gerekir. Ardından dosya yöneticisini açın ve WhatsApp durum klasörü konumuna gidin.

Bunu yapmak için Dosya Yöneticisini ve ardından Dahili Depolamayı açın. Ardından ‘WhatsApp’ adlı bir klasör görebilir ve onunla ‘Medya’ klasörüne gidebilirsiniz. Orada ‘.Statuses’ adlı gizli bir klasör görebilirsiniz. Yani tam klasör yönü “WhatsApp >> Medya >> .Durumlar” olarak

Durum klasörünün içinde tüm durum resimlerini ve videolarını görebilirsiniz. Böylece hepsini WhatsApp’ı açmadan doğrudan dosya yöneticisinden görebilirsiniz.

Bir dezavantajı, tüm Statüleri görebilmeniz, ancak her bir Statü’nün hangi kişiye ait olduğunu belirleyememenizdir. Dosyada herhangi bir kimlik yok. Hepsi bir arada listeleniyor.

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: