Genel

Arkadaşımın WhatsApp Durumu Neden Bana Görünmüyor?

telefonda whatsapp

WhatsApp durumumu kimler görebilir?, Durumum neden arkadaşlarıma gösterilmiyor? dahil olmak üzere WhatsApp durumları hakkında her zaman birkaç soru alıyoruz. Arkadaşımın durumu neden bana görünmüyor, vb. Whatsapp Durumu Sorun Göstermiyor mu? Birçok WhatsApp kullanıcısı aynı sorunla karşı karşıya kalıyor ve numaralarını rehbere kaydetmiş olsalar bile arkadaşlarının durumunun neden görünmediğini soruyor.

Bu bir sorun veya teknik bir sorun değildir. Cevap basit, ‘arkadaşınızın rehberinde numaranız kayıtlı değil.’ WhatsApp gizliliğine göre , durumumuz yalnızca kişilerimizde bulunanlar tarafından kullanılabilir.

Devam etmeden önce, WhatsApp’ın telefon numaranıza dayandığını bilmelisiniz. Yani birisiyle sohbet ederseniz, WhatsApp numaranız o kişi tarafından görülebilir. Benzer şekilde, diğer kişinin numarası da size görünür olacaktır. Böylece, WhatsApp telefon numaranızı diğer kişiye gösterecektir. Bu yüzden bunu aklınızda bulundurun ve gizlilikle bu kadar ilgileniyorsanız, telefon numaranızı WhatsApp için kullanmadığınızdan emin olun. WhatsApp numaranızı profilden bulabilirsiniz. Profil resminize tıklamanız yeterlidir, numaranız profil fotoğrafının ve adın altında görünecektir.

WhatsApp Gizlilik Ayarları

WhatsApp’ınızdaki gizlilik ayarlarını kontrol ederseniz (WhatsApp’ı açın ve menüye tıklayın. Ardından, ayarlar >> hesaplar >> gizlilik >> durum’a gidin ), sadece 3 seçenek görebilirsiniz.

  1. Kişilerim
  2. Kişilerim bekliyor
  3. Yalnızca şununla paylaş:

İlk seçenek, durumunuzu, WhatsApp hesabı olan kişinizde kayıtlı tüm numaralar için kullanılabilir hale getirmenizi sağlar.

İkinci seçenek, seçilen kişiler dışında kişinizdeki tüm numaralara erişmenizi sağlar.

Üçüncü seçenek çoğunlukla bazı özel modlardır ve sadece sizin durumunuzu görebilmeleri için sadece onu beğenenleri seçebilirsiniz.

Bahsettiğimiz gibi, WhatsApp’ın durumunuzu herkese açık hale getirme seçeneği yoktur. Böylece, yalnızca arkadaşınızın numaranız kişilerinde kayıtlıysa görebilirsiniz. Numaralarının kişinizde kayıtlı olup olmadığı ile ilgili değildir.

Aynı konuyla ilgili olarak, birçok kullanıcıdan ikinci bir soru, eğer yukarıda belirtilen şekildeyse, o zaman neden arkadaşlarının profil resmini görebiliyorlarsa, numaranız rehberlerinde yoksa, ikinci bir soru geliyor.

Aynı zamanda farklıdır ve durumla ilgili değildir. Bir kez daha WhatsApp durum gizlilik ayarlarını kontrol edebilirsiniz (Telefonunuzda WhatsApp’ı açın, menüye tıklayın. Listeden, ayarlar >> hesaplar >> gizlilik >> profil fotoğrafı ), burada üç seçenek görebilirsiniz.

  1. Herkes
  2. Kişilerim
  3. Kimse

Herkes – Bu seçenekte ayarlanmışsa, WhatsApp sahibi olan herkes profil fotoğrafınızı görebilir, numarayı kişiye kaydetmenize gerek yoktur.

Kişilerim – Bu gizlilik modudur ve bu seçenekte profil resminiz yalnızca kişinizde kayıtlı olan numaralara görünür olacaktır.

Hiç kimse – Burada profil resminiz gizlidir ve onu yalnızca siz görebilirsiniz; başka kimse göremez.

Bu nedenle, genel olarak, WhatsApp durumu varsayılan olarak (ilk önce bir hesap oluşturulduktan sonra) Kişilerim olarak ve profil resmi Herkes olarak ayarlanır . Gerektiğinde herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Yukarıdaki yöntem çoğunlukla her durumda işe yarar; ancak, bazı kullanıcılar için durum arkadaşları için hala mevcut değildir veya arkadaşlarının durumu onlar için mevcut değildir. Uygulamayı yeniden yüklemeden veya donanımdan sıfırlamadan önce, kişiyi WhatsApp’tan sizin ve arkadaşınızın el cihazlarından yenilemeyi deneyin.

Unutulmaması gereken bir şey daha, WhatsApp’ın diğer WhatsApp kullanıcılarına numarayı kaydetmeden mesaj gönderme seçeneği sunmasıdır , Bu durumda, bir mesaj alırsanız, profil resmini de görüntüleyemezsiniz Durum.

Bu da işe yaramazsa, bir adım daha var. Kişilerinizin senkronize edildiği google hesabını kaldırmanız ve eklemeniz gerekir. 

Unutulmaması gereken bir şey daha, WhatsApp’ın diğer WhatsApp kullanıcılarına numarayı kaydetmeden mesaj gönderme seçeneği sunmasıdır , Bu durumda, bir mesaj alırsanız, profil resmini de görüntüleyemezsiniz Durum.

Bu da işe yaramazsa, bir adım daha var. Kişilerinizin senkronize edildiği google hesabını kaldırmanız ve eklemeniz gerekir. Kişinizi google hesabıyla nasıl yeniden eşitleyeceğinizden emin değilseniz, lütfen makaleye bakın .

Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance’e buraya TIKLAYARAK kaydolarak %20 indirimden faydalanabilir siniz.

admin

Ben Nurullah Tayıpoğlu 20 yıllık Matematik Öğretmeni ve Eğitim Koçu 1991 yılından beri bilgisayarla iştigal ediyor. Commodore bilgisayarla başlayan teknoloji… 20 Yıllık Matematik Öğretmeni ve eğitim koçundan Her seviyeye uygun özel matematik dersi. ?? YKS-TYT-AYT-KPSS-LGS-ALES-DGS HİZMETLERİ

%d blogcu bunu beğendi: